Doprava zadarmo nad 35 €
Vápnik, Horčík a Zinok Viridian 100g
Vápnik, Horčík a Zinok Viridian 100g

Vápnik, Horčík a Zinok Viridian 100g

Viridian

Vápnik, Horčík a Zinok Viac info

Dočasne nedostupný
11,50 €
ks
Kód produktu: 2601 Výrobca: Viridian Pridať k obľúbeným produktom
Neviete si s niečím rady? Náš odborník Vám poradí

Vápnik, Horčík a Zinok Viridian 100g

Doplnok stravy v prášku.

  • Vápnik, horčík, zinok, kyselina jablčná a vitamín C
  • Vápnik vo forme uhličitanu vápenatého a citranov
  • Horčík vo forme oxidu horečnatého a citrátu
  • Zinok ako citrát

Vápnik v tele je súčasťou veľkého množstva funkcií, v prvom rade však tvorí obsah kosti. Okrem toho jeho vlastnosti súvisia s energetickým metabolizmom a nervo-svalovú aktivitou. To isté platí pre horčík. Ten síce nie je priamou stavebnou látkou pre kosti, je v nich ale z veľkej časti uložený. Pokiaľ ho telo má nedostatok, najmä pre každodenné udržanie produkcie bunkovej energie, berie ho práve z kostí. A to môže byť najmä u starších osôb alebo športovcov začiatok problému. Zinok je prvok, ktorého vlastnosti sú späté s budovaním kostnej hmoty - jeho činnosť súvisí s kalcitriolom (aktívnou formou vitamínu D).

Chelátové činidlo  a energetický metabolizmus

Prečo je v doplnku použitá kyselina jablčná a vitamín? Vápnik, horčík a zinok tvoria dohromady synergickú kombináciu pre podporu stavu kostí. K čomu ale kyselina jablčná a vitamín C? Je to jednoduché - kyselina jablčná funguje v žalúdku ako tzv. Chelátové činidlo. Reaguje s anorganickými formami minerálov (oxidy a uhličitany) a rozpája ich anorganické väzby. Následne buď vytvorí novú organickú zlúčeninu zvanú malát, alebo umožní anorganickým látkam, aby sa v chelátovej väzbe nadviazali na inú dostupnú organickú zložku, napr. Kyselinu citrónovú, ktorá je v produkte taktiež.

Uhličitan vápenatý, ktorý je v doplnku obsiahnutý, má samotnú vstrebateľnosť okolo 4-5%. Po pridaní kyseliny jablčnej sa vstrebateľnosť zvyšuje na cca 30-40%. Obsah minerálov zároveň v chelátovej (organickej) a anorganickej forme je teda zámerný - vďaka použitiu chelatujícího činidlá majú oxidové formy špičkovú vstrebateľnosť (v nekvalitných výrobkoch sú obsiahnuté samotné a preto majú vstrebateľnosť veľmi malú).

Vlastnosti vitamínu C súvisia so syntézou kolagénu, ktorý je jednou zo stavebných látok kostí, väzov a šliach. Kyselina L-askorbová je tiež schopná viazať sa s vápnikom a vytvárať askorban vápenatý, vstrebateľnú formu vápnika.

Čistota produktu:

  • Všetky zložky sú 100% aktívne
  • Použitá je výhradne forma kvalitných kapsúl rastlinného pôvodu, s obsahom voľného prášku (značka Viridian Nutrition nevyužíva formu lacnejších tabliet z dôvodu vysokého obsahu balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 50% tablety)
  • Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ožarované zložky
  • Neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu: vhodné pre vegánov
  • Neobsahuje konzervačné prostriedky, umelé farbivá, pšeničný lepok, pšenicu, laktózu, pridané cukry, kvasnice, stearát horečnatý, kyselinu stearovú
  • Zložky obsiahnuté v produkte pochádza z plodín a rastlín od malých lokálnych dodávateľov. Jednou z kľúčových princípov Viridian je práve podpora miestnych farmárov a výrobcov (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové ​​vzťahy. Viridian tak napĺňa svoje heslo etické vitamíny a tiež vďaka tomu garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt.

Balenie: 100 g

Dávkovanie: Rozpustite 3,5 g (1 čajovú lyžičku) v malom množstve vody alebo džúsu a okamžite vypite.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v chlade a suchu, mimo dosahu detí.

Výživové údaje: 
 1 dávka (3,5 g) poskytuje:
 
 vápnik
 400 mg (50 %*)
 horčík
 300 mg (80 %*)
 vitamín C
 500 mg (625 %*)
 zinok
 10 mg (100 %*)
*1 dávka odpovedá 5 ml. Balenie obsahuje 40 dávok. 


Zloženie v  1 dávke (3,5 g): vápnik (uhličitan vápenatý, soľ kyseliny citrónovej) 400 mg (50% *), horčík (oxid horečnatý, soľ kyseliny citrónovej) 300 mg (80% *), vitamín C (kyselina L -askorbová) 500 mg (625% *), zinok (citrát zinočnatý) 10 mg (100% *). Na báze kyseliny jablčnej 973 mg.

 *% Referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok.

Parametre
Konzistencia prášok