DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Rastlinné oleje

Nosný olej alebo rastlinný olej, sa používa na riedenie esenciálnych olejov pred ich aplikáciou na pokožku. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a ich neriedené použitie môže spôsobiť podráždenie pokožky, citlivosť alebo iné nežiadúce reakcie. Práve preto je vhodné pridávať ich do rastlinných (nosných) olejov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o rastlinných olejoch a ich použití.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Nosné oleje sú zvyčajne lisované za studena z orechov, semien alebo jadier a majú svoje vlastné jedinečné terapeutické vlastnosti. Často sa používajú v aromaterapii a prírodnej starostlivosti o pleť, pretože pomáhajú vyživovať a zvlhčovať pokožku a zároveň pomáhajú distribuovať esenciálne oleje.

Niektoré nosné oleje zahŕňajú okrem iného kokosový olej, jojobový olej, mandľový olej, hroznový olej a avokádový olej. Každý nosný olej má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a je vhodný pre rôzne typy pleti a stavy pokožky. Napríklad kokosový olej je skvelý hydratačný prostriedok pre suchú pokožku, zatiaľ čo jojobový olej, ktorý je veľmi podobný prírodným olejom, ktoré produkuje naša pokožka, je skvelý pre všetky typy pleti. Jojobový olej sa často používa ako nosný olej, kvôli tomu, že esenciálne oleje dokáže lahko viazať a vydržia v ňom až 3 roky.

Pri používaní nosných olejov je dôležité vybrať si vysokokvalitné, nerafinované oleje, ktoré neobsahujú aditíva ani syntetické prísady. Je tiež dôležité použiť vhodné pomery riedenia pri miešaní esenciálnych olejov s nosnými olejmi, aby sa zaistila ich bezpečnosť a účinnosť.

Typicky sa riedia esenciálne oleje do rastlinných olejov v koncentráciach zhruba 1%-2%. Ak používate rastlinné oleje na pleť, je dôležité pozerať na komodogenný index týchto olejov a podľa toho sa orientovať, ktorý olej je vhodný pre vašu pleť.

Nosné oleje odporúčame zo značiek:

Alteya Organics, bulharská firma, ktorá si sama pestuje byliny na výrobu hydrolátov a používa minerálnu vodu z dediny Jagoda na výrobu týchto nadherných produktov.

Wooden Spoon si dáva záležať aby v svojich produktoch používal kvalitné oleje, ktoré majú BIO certifikát. Zaujímavosťou je, že má značka obľubu u anglickej kráľovskej rodiny.

Vernostný program
Vernostný program

Odmeňujeme za každú recenziu produktov.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Poskytujeme najlepšiu kvalitu služieb a výrobkov.

Spoľahlivosť dodania
Spoľahlivosť dodania

Vlastné sklady zaručujú rýchlosť a spoľahlivosť dodania.

Vlastná výroba
Vlastná výroba

Vytvárame a vyrábame pre vás kvalitné produkty.

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo

pri nákupe nad 60€.

Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti

Nepasuje? Vráťte.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Radi vám s výberom poradíme.

Odmena za recenziu
Odmena za recenziu

Recenzia = až 0,4€ späť.