DOPRAVA ZADARMO nad 60€
Poradenstvo pri výbere produktov

Pleťové toniká

Tomiká sa používajú po očistení pleti a pred aplikáciou ďalších kozmetických prípravkov, ako je napríklad hydratačný krém. Toniká majú rôzne účinky, v závislosti na ich zložení, ale všeobecne majú za úlohu navrátiť prirodzené pH pleti, dodať pleti vlhkosť, upokojiť a pripraviť na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť. Mnoho toník obsahuje aj zložky s antioxidačnými účinkami, ktoré pomáhajú chrániť pleť pred voľnými radikálmi.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Tonika sa používajú po očistení pleti a pred aplikáciou ďalších kozmetických prípravkov, ako je napríklad hydratačný krém. Tonika majú rôzne účinky, v závislosti na ich zložení, ale všeobecne majú za úlohu navrátiť prirodzené pH pleti, dodať pleti vlhkosť, upokojiť a pripraviť na ďalšie kroky v starostlivosti o pleť. Mnoho toník obsahuje aj zložky s antioxidačnými účinkami, ktoré pomáhajú chrániť pleť pred voľnými radikálmi.

Tonizácia je proces, pri ktorom sa pleť ošetruje tonikom. Tonizácia by mala byť súčasťou každodennej starostlivosti o pleť, a to predovšetkým u ľudí s mastnou alebo zmiešanou pleťou, ktorí potrebujú pomoc s reguláciou produkcie kožného mazu.

Celkovo možno povedať, že tonikum slúži ako doplnok na očistenie pokožky, zatiaľ čo tonizácia je proces aplikácie tonika na pleť.

Hydroláty sú druhom toník, ktoré sa získavajú počas destilácie rastlinných materiálov za účelom získania éterických olejov. Počas tohto procesu sa vytvárajú dve zložky - éterický olej a hydrolát (tiež nazývaný kvetová voda alebo aromatická voda).

Hydroláty sú jemnejšie a menej koncentrované ako éterické oleje, ale stále obsahujú mnoho užitočných vlastností pre pleť. Hydroláty majú tiež príjemnú vôňu a môžu byť použité ako alternatíva k tonikom s vysokým obsahom alkoholu, ktoré môžu vysušovať pokožku.

Každý hydrolát má špecifické vlastnosti a účinky na pokožku. Napríklad levanduľový hydrolát má upokojujúce a protizápalové účinky, ružová voda má účinky proti starobe a harmančekový hydrolát môže pomôcť citlivej a podráždenej pokožke. 

Hydroláty sa používajú rovnakým spôsobom ako klasické tonika. Stačí aplikovať malé množstvo na čistú pleť po očistení a nechať vstrebať. 

Tonika pomáhajú obnoviť prirodzené pH pleti po ich vyčistení a zároveň môžu slúžiť mnohým ďalším účelom. Vyberte si to správne pre vašu pleť, podľa toho, či práve potrebujete extra dávku hydratácie, prejasnenia, kontrolu nad zväčšenými pórmi a oveľa viac.

Vernostný program
Vernostný program

Odmeňujeme za každú recenziu produktov.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Poskytujeme najlepšiu kvalitu služieb a výrobkov.

Spoľahlivosť dodania
Spoľahlivosť dodania

Vlastné sklady zaručujú rýchlosť a spoľahlivosť dodania.

Vlastná výroba
Vlastná výroba

Vytvárame a vyrábame pre vás kvalitné produkty.

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo

pri nákupe nad 60€.

Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti

Nepasuje? Vráťte.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Radi vám s výberom poradíme.

Odmena za recenziu
Odmena za recenziu

Recenzia = až 0,4€ späť.