Doprava zadarmo nad 45€
Predsavzatie: Aké si dať a dodržať ich?

Predsavzatie: Aké si dať a dodržať ich?

Koniec roka je vždy takým časom na bilancovanie a ohliadnutie za uplynulou dobou. Riešite, ako sa vám viedlo nielen v pracovnej, ale aj v tej osobnej rovine. Čo sa podarilo, čo sa naopak nepodarilo, čo vás prekvapilo a čo ste očakávali. Novoročné predsavzatie si, minimálne raz, dal snáď každý. A ruku na srdce, splnili ste ich? Vydržali ste to? Možno to nie je vami, ale tým, ako prísne či striktné pravidlá ste nastavili. Reálne ciele a správne ciele nastaviť môže často byť kľúčom k úspechu. Ako na to?

5 tipov ako sa zbaviť celulitídy

5 tipov ako sa zbaviť celulitídy

Celulitída je úplnou bežnou súčasťou našich životov. Je dokázané, že viac ako 85% percent žien nad 21 rokov s ňou bojuje. A hoci nemá negatívny vplyv na naše fyzické zdravie, to psychické vie nepekne potrápiť. :-/

Ako funguje mydlo?

Ako funguje mydlo?

Fakty o mydle a dôležitosť umývania rúk (nielen v súčasnosti :))

Čo sú potničky?

Ako sa vyhnúť potničkám a nenechať si znepríjemniť leto?

Nielen my z nás, ktorí sa spálime na slnku, bojujeme v lete s horúčavami. Či už ste na dovolenke alebo si užívate príležitostne slnečný deň doma, naša pokožka trpí UV žiarením viac ako len spálením. Potničky a vyrážky spôsobené slnečným žiarením a prehriatím sú ďalšími častými následkami príliš dlhého času stráveného na slnku. Najčastejšie postihované osoby sú so svetlým, citlivým typom pokožky.

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda 2

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda 2

Tvar potravín ukazuje, ktorý orgán dokážu liečiť.

 V prvom článku sme vám predstavili potraviny a čo s nimi môžme liečiť

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo majú jednotlivé potraviny svoj konkrétny tvar? Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať komické, ich tvar nám o nich napovie omnoho viac, než by sme možno čakali. Ukazujú totiž práve tie orgány, s ktorých liečbou nám dokážu pomôcť. Súdiac podľa farmakologického podkladu, logická súvislosť tu určite je a dokonca funguje!

Poďme sa spoločne pozrieť aké potraviny treba konzumovať na konkrétne orgány. 

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo majú jednotlivé potraviny svoj konkrétny tvar? Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať komické, ich tvar nám o nich napovie omnoho viac, než by sme možno čakali.

Biomed, keď zuby čistí príroda

Biomed, keď zuby čistí príroda

Príroda je mocná čarodejka a túto prezývku si právom zasluhuje. Inšpiruje nás po stáročia každý deň a my všetci sa od nej môžeme len učiť, ťažiť z jej nápaditosti a odpisovať od nej bez nutnosti citácie. Značka biomed si tiež vybrala túto cestu. Skombinovala to najlepšie z prírody pre zdravé zuby s efektivitou biotechnológií a vytvorila na 98% prírodnú inovatívnu zubnú starostlivosť s klinicky overenými výsledkami , ktorá je navyše cenovo dostupná. 

Čo je to SPF ?

Čo je to SPF ?

SPF alebo inak povedané Sun Protection Factor (ochranný slnečný faktor) je číslo, ktoré v kozmetike udáva stupeň ochrany pred UVA a UVB žiarením. Ľudovo povedané je to násobok minút, o koľkokrát dlhšie zvládne naša pokožka pobyt na slnku bez spálenia.

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Na úvod je dôležité si ujasniť, že celulitída je úplne normálna, prirodzená a môže postihnúť ľudí všetkých tvarov, veľkostí, veku a pohlavia. Po druhé, to že máte celulitídu, vás nerobí o nič viac alebo menej hodnými. A napokon to najdôležitejšie – celulitída nie je skutočným ukazovateľom toho ako veľmi ste zdraví. Môžete byť najzdravšou verziou samého seba a napriek tomu mať celulitídu.

Esenciálne oleje alebo keď menej je viac

Esenciálne oleje alebo keď menej je viac

Esenciálne oleje (alebo aj éterické) sa často používajú v aromaterapii na podporu zdravia a celkovej telesnej pohody. Nasledujúci článok vám priblíži esenciálne oleje a ich účinky na naše zdravie.

Esenciálne oleje do každej domácnosti

Esenciálne oleje do každej domácnosti

Esenciálne oleje - prírodné produkty, ktoré boli celé stáročia základom liečby ľudských chorôb v mnohých kultúrach po celom svete. Uplatnenie našli aj v medicíne, kozmetike, parfumérstve či potravinárskom priemysle. 

Dokážu podporiť naše fyzické aj psychické zdravie. Mnohé sú vďaka svojim antimikrobiálnym vlastnostiam využiteľné aj ako prírodné dezinfekčné prostriedky v domácnosti.

Esenciálne oleje sú jednoduchým a cenovo prijateľným spôsobom, ako sa spojiť s krásou prírody na mieste, ktoré nazývame domovom.

Ďalej