DOPRAVA ZADARMO nad 60€
Poradenstvo pri výbere produktov

Pleťové krémy

Pleťové krémy sú kozmetické produkty určené pre starostlivosť o pleť tváre a krku. Ich hlavným účelom je hydratácia, ochrana a regenerácia pokožky. Existuje mnoho rôznych typov pleťových krémov, ktoré sa líšia podľa typu pleti, veku, problémov s pleťou a ďalších faktorov.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Pleťové krémy sú kozmetické produkty určené pre starostlivosť o pleť tváre a krku. Ich hlavným účelom je hydratácia, ochrana a regenerácia pokožky. Existuje mnoho rôznych typov pleťových krémov, ktoré sa líšia podľa typu pleti, veku, problémov s pleťou a ďalších faktorov.

V našej ponuke nájdete luxusné prírodné krémy značiek Alteya Organics, Wooden Spoon alebo Resibo alebo pokiaľ s prírodnou kozmetikou ešte len začínate a chcete si ju vyskúšať bez väčších investícií, vyskúšajte napríklad výrobky značiek Biofresh, My Rose alebo Royal Rose.

Základné kategórie pleťových krémov sú:

  1. Krémy pre suchú pleť - obsahujú vyšší podiel tuku, aby hydratovali suchú a dehydratovanú pleť.
  2. Krémy pre mastnú pleť - majú ľahšiu textúru a obsahujú menej tuku, aby sa zabránilo zbytočnému masteniu pleti.
  3. Krémy s UV ochranou - obsahujú ochranné faktory proti slnečnému žiareniu, aby chránili pleť pred slnečným poškodením.
  4. Anti-aging krémy - obsahujú špeciálne zložky, ako sú peptidy a antioxidanty, ktoré pomáhajú bojovať proti vráskam a ďalším príznakom starnutia pleti.
  5. Špeciálne krémy pre akné, citlivú pleť, pigmentové škvrny atď.

Pri výbere pleťového krému je dôležité zvážiť vlastnosti svojej pleti a výsledky, Ktorých chcete dosiahnuť. Ak máte nejaké konkrétne problémy s pleťou, môže byť užitočné poradiť sa s dermatológom, aby vám pomohol nájsť vhodný krém.

V našej ponuke nájdete aj množstvo krémov v BIO kvalite.Bio pleťové krémy sú kozmetické produkty, ktoré sú vyrobené najmä z prírodných a organických ingrediencií a neobsahujú syntetické zložky ako sú parabény, silikóny a umelé farbivá.

Medzi bežné prírodné zložky, ktoré sa používajú v bio pleťových krémoch, patrí napríklad aloe vera, jojobový olej, bambucké maslo, arganový olej, zelený čaj, vitamín E, extrakty z bylín a kvetov.

Bio pleťové krémy majú niekoľko výhod. Predovšetkým sú šetrnejšie k pokožke, pretože neobsahujú syntetické zložky, ktoré môžu dráždiť a spôsobovať alergické reakcie. Vďaka použitiu prírodných a organických zložiek sú bio pleťové krémy často bohatší na vitamíny a minerály, ktoré pokožka potrebuje, a môžu tak pomôcť zlepšiť jej stav. Ďalej sú bio pleťové krémy priateľské k životnému prostrediu, pretože výroba a použitie týchto produktov nezahŕňa syntetické látky a chemikálie, ktoré môžu znečisťovať životné prostredie.

Krém na pleť je neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti o pleť. Ak je vaša pleť dôkladne vyčistená, je pripravená na ďalší krok v každodennej starostlivosti, ktorou je krém. Počas dňa použite denný krém, ktorý obsahuje často aj SPF faktor a ochráni vašu pleť, pred spánkom použite zasa nočný krém, ktorý vašu pleť počas noci hĺbkovo hydratuje a zregeneruje. Ak vás trápia začínajúce vrásky, vyberte si krémy, ktoré vám pomôžu účinne bojovať proti prejavom starnúcej pokožky. V ponuke e-shopu Bioruža nájdete aj výživné BB krémy, ktoré zjednotia tón vašej pleti a zároveň ju hydratujú. Prezrite si ponuku pleťových krémov od našich obľúbených značiek Alteya Organics, WoodenSpoon, či My rose.