DOPRAVA ZADARMO nad 60€
Poradenstvo pri výbere produktov

Kvetinové vody a hydroláty

Hydroláty, tiež známe ako hydrosoly alebo kvetinové vody, sú vedľajším produktom procesu parnej destilácie, ktorý sa používa na extrakciu esenciálnych olejov z rastlinného materiálu. Počas destilačného procesu sa para používa na extrakciu prchavých olejov z rastliny a výsledná para sa potom ochladí a kondenzuje späť na kvapalinu. Z vody sa oddelí esenciálny olej, ktorý sa dnes označuje ako hydrolát.

Viete aký je rozdiel medzi 4 základnými hydrolátmi? V tomto videu sa dozviete viac.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Hydroláty obsahujú vo vode rozpustné zložky rastliny, vrátane malého množstva esenciálneho oleja, ako aj iné vo vode rozpustné zlúčeniny, ako sú organické kyseliny a rastlinné kyseliny. Majú jemnejšiu arómu ako esenciálne oleje a sú menej koncentrované, vďaka čomu sú bezpečnejšie a šetrnejšie na pokožku.

Hydroláty sa často používajú v aromaterapii a prírodnej starostlivosti o pleť ako menej koncentrovaná a lacnejšia alternatíva k esenciálnym olejom. Môžu byť použité ako pleťové tonery, telové spreje a v domácich receptúrach starostlivosti o pleť. Niektoré bežné príklady hydrolátov zahŕňajú ružovú vodu, levanduľovú vodu a harmančekovú vodu.

Najobľúbenejšie kvetinové vody:

  • Ružová voda: Čistá a organická ružová voda pomáha tonizovať, zjemňovať a upokojovať pokožku, obnovuje mladistvý vzhľad a prirodzene ju osviežuje tým, že dodáva zdravú dávku hydratácie a základných mikroživín, podporuje žiarivejšiu pleť.
  • Levanduľovú vodaMá terapeutické a čistiace účinky, vďaka čomu upokojuje a tonizuje pleť, vyvažuje a harmonizuje začervenanú pleť. Pôsobí antisepticky.
  • Harmančekovú vodu:  Organická voda z kvetov harmančeka má príjemnú, horkastú vôňu, ktorá povznáša ducha aj myseľ. Kvetinová voda dodá energiu vašej unavenej pokožke, vďaka čomu bude pôsobiť zdravšie a žiarivejšie. Nemusíte sa obávať ani o svoju problematickú pleť, pretože harmanček má prirodzene protizápalové vlastnosti a pomáha bojovať proti podráždeniu pleti. Harmančekovú vodu môžete použiť nielen na pleť, ale aj celé telo a dokonca aj na vlasy.

Hydroláty ponúkame z viacerých značiek, ale my odporúčame siahnuť po týchto značkách:

Alteya Organics, bulharská firma, ktorá si sama pestuje byliny na výrobu hydrolátov a používa minerálnu vodu z dediny Jagoda na výrobu týchto nadherných produktov.

Venoc, naša vlastná značka, kde si dávame veľký pozor, odkiaľ bylinky pochádzajú. Dbáme na to, aby destilácia vôd prebehla priamo v deň zberu, čim zachovavajú naše hydroláty veľký podiel esenciálnych olejov a majú najvysšiu kvalitu na našom trhu.

Je dôležité poznamenať, že aj keď je použitie hydrolátov vo všeobecnosti bezpečné, u niektorých jedincov môžu stále spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergické reakcie. Vždy sa odporúča vykonať test pred použitím akéhokoľvek nového produktu na koži.

Vernostný program
Vernostný program

Odmeňujeme za každú recenziu produktov.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Poskytujeme najlepšiu kvalitu služieb a výrobkov.

Spoľahlivosť dodania
Spoľahlivosť dodania

Vlastné sklady zaručujú rýchlosť a spoľahlivosť dodania.

Vlastná výroba
Vlastná výroba

Vytvárame a vyrábame pre vás kvalitné produkty.

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo

pri nákupe nad 60€.

Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti

Nepasuje? Vráťte.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Radi vám s výberom poradíme.

Odmena za recenziu
Odmena za recenziu

Recenzia = až 0,4€ späť.