DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Bylinné čaje

Bylinkové čaje si môžete vychutnať teplé alebo studené a často sú sladené medom alebo inými prírodnými sladidlami na zvýraznenie ich chuti.

Existuje veľa rôznych druhov bylinných čajov, z ktorých každý má svoju jedinečnú chuť a potencionálne zdravotné prínosy.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Bylinkové čaje si môžete vychutnať teplé alebo studené a často sú sladené medom alebo inými prírodnými sladidlami na zvýraznenie ich chuti.

Existuje veľa rôznych druhov bylinných čajov, z ktorých každý má svoju jedinečnú chuť a potencionálne zdravotné prínosy.

Niektoré populárne bylinné čaje zahŕňajú:

  • Harmančekový čaj: Harmančekový čaj vyrobený zo sušených kvetov harmančeka sa často používa ako prírodný liek na nespavosť a úzkosť. 
  • Mätový čaj: Vyrobený zo sušených listov mäty piepornej, čaj z mäty piepornej je známy svojou osviežujúcou chuťou a potenciálnymi účinkami na trávenie.
  • Zázvorový čaj: Zázvorový čaj vyrobený z čerstvého alebo sušeného koreňa zázvoru sa často používa ako prírodný liek na nevoľnosť a zápal.
  • Čaj rooibos: Čaj rooibos vyrobený z listov rastliny rooibos je známy svojou sladkou, orieškovou chuťou a potenciálnymi antioxidačnými výhodami.
  • Čaj z medovky: vyrobený z listov medovky sa často používa ako prírodný liek na stres a úzkosť.
  • Šípkový čaj: je známy pre svoj vysoký obsah vitamínu C a iných antioxidantov a verí sa, že má rôzne zdravotné výhody. Často sa používa na posilnenie imunitného systému, zmiernenie príznakov prechladnutia a chrípky, zníženie zápalu a zlepšenie trávenia.
  • Ružový čaj je známy svojou arómou a často sa používa na relaxáciu a zmiernenie stresu. Obsahuje tiež vitamín C a ďalšie antioxidanty a môže mať rôzne zdravotné výhody, ako je zlepšenie trávenia, zníženie zápalu a podpora zdravej pokožky.
  • O levanduľovom čaji sa predpokladá, že má rôzne zdravotné výhody, vrátane zníženia stresu a úzkosti, zlepšenia kvality spánku a zmiernenia bolestí hlavy. Je tiež dobrým zdrojom antioxidantov, ktoré môžu pomôcť chrániť telo pred poškodením voľnými radikálmi.
  • Mursalský čaj sa používa na zmiernenie príznakov prechladnutia a chrípky, zlepšenie trávenia, zníženie úzkosti a stresu a na podporu celkovej pohody. Je tiež bohatý na flavonoidy, éterické oleje a ďalšie bioaktívne zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť chrániť telo pred chorobami.

Je však dôležité si uvedomiť, že bylinné čaje nie sú náhradou lekárskej liečby a pred ich použitím by ste sa mali vždy porozprávať so svojím lekárom.

My máme k dispozicií bylinné čaje zo značiek:

Alteyaorganics - ktorá si jednotlivé čaje sama pestuje v Bulharsku a preto má k dispozicií len byliny vyskytujúce sa v týchto končinách. Všetky čaje sú v bio kvalite a snaží sa dodržiavať vysoké štandardy pestovania a udržiteľnosti.

Sonnentor - je značka, ktorá predáva bio čaje z rôznych kútov sveta a snaží sa hľadať suroviny vo vysokej kvalite a pracuje najmä s dodávateľmi z Európy.