Doprava zadarmo nad 45€
Neviete si s niečím rady?
Náš odborník Vám poradí
Rýchly dotaz

Napísali o nás na Heureka

Esenciálne oleje alebo éterické oleje sú vysoko koncentrované rastlinné extrakty, ktoré sa získavajú destiláciou alebo lisovaním za studena rôznych častí rastliny, ako sú listy, kvety, kôra a korene. Väčšinou sa ziskavajú zo silíc jednotlivých časti rastlín. Nazývajú sa „esenciálne“ oleje, pretože obsahujú esenciu vône a učinné látky rastliny. Esenciálne oleje sa používajú už tisíce rokov v tradičnej medicíne, aromaterapii a prírodnom…

Zobrazit více
Zobraziť filtre
Domáce prírodné repelenty proti komárom a ďalšiemu hmyzu

Domáce prírodné repelenty proti komárom a ďalšiemu hmyzu

Leto je čas vonkajších aktivít a zábavy, ale aj hmyzu, ako sú komáre a kliešte, ktorý môže byť nielen otravný, ale aj prenášať choroby. Preto je dôležité chrániť sa pred hmyzom a používať repelenty. Existuje mnoho typov repelentov, ale mnoho z nich obsahuje chemikálie, ktoré môžu byť škodlivé pre zdravie a životné prostredie. Preto sa čoraz viac ľudí obracia k prírodným repelentom.

Esenciálne oleje do každej domácnosti

Esenciálne oleje do každej domácnosti

Esenciálne oleje - prírodné produkty, ktoré boli celé stáročia základom liečby ľudských chorôb v mnohých kultúrach po celom svete. Uplatnenie našli aj v medicíne, kozmetike, parfumérstve či potravinárskom priemysle. 

Dokážu podporiť naše fyzické aj psychické zdravie. Mnohé sú vďaka svojim antimikrobiálnym vlastnostiam využiteľné aj ako prírodné dezinfekčné prostriedky v domácnosti.

Esenciálne oleje sú jednoduchým a cenovo prijateľným spôsobom, ako sa spojiť s krásou prírody na mieste, ktoré nazývame domovom.