Doprava ZADARMO nad 10 € | Kód: BFSK -5%na objednávku
Must have do pôrodnice – čo by vám v taške nemalo chýbať?

Must have do pôrodnice – čo by vám v taške nemalo chýbať?

Blíži sa termín pôrodu a vy už dobre viete, že to môže prepuknúť prakticky kedykoľvek? Zvyšuje sa u vás stres a nervozita, pretože ešte stále nemáte veľa vecí hotových? Medzi ne môže patriť aj zbalená taška do pôrodnice, ako pre vás, ako pre mamičku, tak aj pre vaše bábätko. Je dobré si pripraviť zoznam, čo do pôrodnice zbaliť. Jedine tak budete mať skutočne všetko a budete sa cítiť lepšie, že môžete ďalšiu položku odškrtnúť. Čo je teda must have do pôrodnice?

Jeseň a choroby - ako posilniť vašu imunitu?

Jeseň a choroby - ako posilniť vašu imunitu?

Jeseň je tu a nielen, že sa skracuje deň a pri niektorých príležitostiach na seba musíte natiahnuť aj sveter, je to tiež doba častých prechladnutí, chrípok, nádchy alebo zápalov dýchacích ciest. Kto nie je počas jesene minimálne raz chorý, akoby ani nebol. Oslabený imunitný systém, kolísavé teploty alebo napríklad len obyčajné prechladnutie sa razom zmení na nepríjemné chrchlanie, smrkanie a donúti vás prehodnotiť plány a zostať pár dní v posteli. Ide sa týmto chorobám nejako vyhnúť?

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Nenasýtené mastné kyseliny, tzv. omega, sú jedny z vedecky najštudovanejších živín. Okrem všeobecne známych pozitívnych účinkov na zdravie srdca a ciev, účinky v boji proti depresii a zníženie zápalov majú významný vplyv aj na krásu pleti a vlasov.

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Spoznajte silu kvetín na vlastnej pleti a využite všetky cenné látky, ktoré nám príroda ponúka. Kvetinové vody prinášajú okamžitý pocit osvieženia a upokojenia pokožky, ktorú navyše príjemne navoňajú, a hravo vás zbavia stresu, únavy či akné.

Návrat do školy – ako ho deťom uľahčiť a na čo sa pripraviť?

Návrat do školy – ako ho deťom uľahčiť a na čo sa pripraviť?

Prázdniny sa veľmi rýchlo prehupli do svojho konca a to znamená jediné – nezadržateľne sa blíži september as ním aj pravidelná školská dochádzka pre deti a dospievajúcich. Pre rodičov to znamená pár hektických dní, kedy sa musí opäť všetko zabehnúť do svojej rutiny. Na začiatku určite navštívite papiernictvo, oddelenie učebníc v kníhkupectve. Zaobstaráte nové veci do telocviku, nové prezuvky a ďalšie veci, ktoré na začiatku školského roka sú potrebné. Čo by vám nemalo chýbať z detskej kozmetiky?

Zázračná rastlina aloe vera - hojí, regeneruje a pomáha proti starnutiu

Zázračná rastlina aloe vera - hojí, regeneruje a pomáha proti starnutiu

Aloe vera je veľmi často skloňovanou rastlinou, ktorej sa prisudzuje mnoho účinkov a to nielen v oblasti kozmetiky. Už starí Egypťania verili, že jej sila im pomôže a využívali ju na mnohé liečbu infekcií a problémov s kožou. Čo sa týka liečebných účinkov, vie toho skutočne veľa. Napríklad hojí rany, upokojuje a urýchľuje obnovu pokožky. Svoje miesto má aj v kozmetickom priemysle. Čo všetko vlastne táto zázračná rastlina vie?

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Na leto sa množstvo ľudí teší celý rok. Slnko, teplo, obdobie dovoleniek a dlhých večerov. S týmto všetkým však prichádza aj nepríjemný hmyz. Vie byť veľmi otravní, uštipnutia od neho nepríjemné a chrániť sa proti nemu je preto veľmi dôležité. Repelenty často obsahujú chemické látky, ktoré komáre a iný hmyz odpudzuje, zároveň si ho však zvyčajne aplikujeme na celé telo. Pri hľadaní toho správneho repelentu proti hmyzu ste určite narazili aj na produkty označené ako prírodné. A tu vzniká dilema. Je prírodný repelent dostatočne účinný a ako sa líši od ostatných dostupných možností? V článku sa preto pozrieme na to, čím sa prírodný repelent proti hmyzu odlišuje od svojich chemických alternatív.

Letná starostlivosť o intímne partie

Letná starostlivosť o intímne partie

Koľko bodov by ste si dali, ak ide o starostlivosť o vaše zdravie a krásu? A koľko, ak ide o vašu intímnu hygienu? Väčšina z nás sa intenzívne stará o svoju pokožku a vlasy, že takmer zabúdame na jednu z najdôležitejších vecí: intímnu hygienu. Mnoho ľudí ju nepovažuje za tak kľúčovú, aby ju zaradili do svojej každodennej rutiny. Existuje však množstvo faktov, ktoré tvrdia, že o svoje intímne partie sa musíme denne starať, aby sme sa vyhli nepríjemným problémom, ktoré môže spôsobiť svrbenie, pálenie, či iné ťažkosti. Vyskúšajte naše tipy ako týmto problémom predísť a zachovať vaše intímne partie svieže, čisté, no najmä zdravé.

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Na úvod je dôležité si ujasniť, že celulitída je úplne normálna, prirodzená a môže postihnúť ľudí všetkých tvarov, veľkostí, veku a pohlavia. Po druhé, to že máte celulitídu, vás nerobí o nič viac alebo menej hodnými. A napokon to najdôležitejšie – celulitída nie je skutočným ukazovateľom toho ako veľmi ste zdraví. Môžete byť najzdravšou verziou samého seba a napriek tomu mať celulitídu.

Čo sú potničky?

Ako sa vyhnúť potničkám a nenechať si znepríjemniť leto?

Nielen my z nás, ktorí sa spálime na slnku, bojujeme v lete s horúčavami. Či už ste na dovolenke alebo si užívate príležitostne slnečný deň doma, naša pokožka trpí UV žiarením viac ako len spálením. Potničky a vyrážky spôsobené slnečným žiarením a prehriatím sú ďalšími častými následkami príliš dlhého času stráveného na slnku. Najčastejšie postihované osoby sú so svetlým, citlivým typom pokožky.

Tipy na správne opaľovanie

Tipy na správne opaľovanie

Opaľovanie má pre naše telo veľké množstvo benefitov. Po prvé slnečné lúče zvyšujú naše hladiny serotonínu, ktorý zlepšuje náladu a podporuje pocit šťastia. Vystavovanie sa slnku pomáha telu vytvárať vitamín D, ktorý priaznivo pôsobí na pokožku, vlasy, nechty, zuby a kosti.

Čo je to SPF ?

Čo je to SPF ?

SPF alebo inak povedané Sun Protection Factor (ochranný slnečný faktor) je číslo, ktoré v kozmetike udáva stupeň ochrany pred UVA a UVB žiarením. Ľudovo povedané je to násobok minút, o koľkokrát dlhšie zvládne naša pokožka pobyt na slnku bez spálenia.

Ďalej