Doprava ZADARMO nad 45€
Čo je tonikum? A čo je tonizácia pleti?

Čo je tonikum? A čo je tonizácia pleti?

Starostlivosť o pleť je dôležitá na udržanie zdravej a krásnej pokožky. Okrem pravidelného čistenia a hydratácie pokožky je dôležité taktiež používať tonikum, ktoré pomáha tonizovať a hydratovať pleť. V tomto článku sa budeme venovať tonikom, tonizácii a ich dôležitosti pre zdravú pleť.

Ako si vytvoriť správnu rutinu starostlivosti o vašu pleť?

Ako si vytvoriť správnu rutinu starostlivosti o vašu pleť?

V súčasnosnej dobe si ľudia stále viac uvedomujú dôležitosť starostlivosti o svoje zdravie, telo a pleť. Správna rutina totiž zaistí, že vaša tvár bude vyzerať zdravo bez ohľadu na znečistenie, ktoré by vám mohlo prísť do cesty. Od pravidelného umývania tváre, cez čistenie až po nanášanie hydratačného krému. Pravidelná a správna starostlivosť o vašu pokožku a póry totiž zabráni vzniku akné, redukuje slnečné škvrny a dodáva vašej pokožke žiarivý a svieži vzhľad.

Valentín: Vyberte ruže, ktoré pleti prospievajú

Valentín: Vyberte ruže, ktoré pleti prospievajú

Deň svätého Valentína pripadá každoročne na 14. februára. Ide o deň, keď si majú zamilovaní vyznávať lásku. Aj keď ide o anglosaský sviatok, ktorý k nám dorazil zo zámoria, je mnoho párov, ktoré si v tento deň vyznávajú lásku, obdarúvajú sa väčšími aj menšími darčekmi. Či už je pre vás dňom lásky februárový sviatok alebo tradičný slovenský prvý máj, dať najavo svojmu partnerovi či partnerke lásku, je vždy krásne.

Predsavzatie: Aké si dať a dodržať ich?

Predsavzatie: Aké si dať a dodržať ich?

Koniec roka je vždy takým časom na bilancovanie a ohliadnutie za uplynulou dobou. Riešite, ako sa vám viedlo nielen v pracovnej, ale aj v tej osobnej rovine. Čo sa podarilo, čo sa naopak nepodarilo, čo vás prekvapilo a čo ste očakávali. Novoročné predsavzatie si, minimálne raz, dal snáď každý. A ruku na srdce, splnili ste ich? Vydržali ste to? Možno to nie je vami, ale tým, ako prísne či striktné pravidlá ste nastavili. Reálne ciele a správne ciele nastaviť môže často byť kľúčom k úspechu. Ako na to?

Must have do pôrodnice – čo by vám v taške nemalo chýbať?

Must have do pôrodnice – čo by vám v taške nemalo chýbať?

Blíži sa termín pôrodu a vy už dobre viete, že to môže prepuknúť prakticky kedykoľvek? Zvyšuje sa u vás stres a nervozita, pretože ešte stále nemáte veľa vecí hotových? Medzi ne môže patriť aj zbalená taška do pôrodnice, ako pre vás, ako pre mamičku, tak aj pre vaše bábätko. Je dobré si pripraviť zoznam, čo do pôrodnice zbaliť. Jedine tak budete mať skutočne všetko a budete sa cítiť lepšie, že môžete ďalšiu položku odškrtnúť. Čo je teda must have do pôrodnice?

Vianočná atmosféra – ako si ju navodiť aj u vás doma?

Vianočná atmosféra – ako si ju navodiť aj u vás doma?

Vianoce sa nezadržateľne blížia a všade v obchodoch je to poznať. Hrajú sa koledy, vianočná výzdoba na vás svieti zo všetkých strán. Ste milovníci Vianoc a tešíte sa na nich rok čo rok? Nenechajte sa o túto vianočnú atmosféru pripraviť ani doma. Zaistite, aby všetko u vás žiarilo, voňalo a jednoducho vám oznamovalo, že sa Vianoce blížia. Ako na to?

Jeseň a choroby - ako posilniť vašu imunitu?

Jeseň a choroby - ako posilniť vašu imunitu?

Jeseň je tu a nielen, že sa skracuje deň a pri niektorých príležitostiach na seba musíte natiahnuť aj sveter, je to tiež doba častých prechladnutí, chrípok, nádchy alebo zápalov dýchacích ciest. Kto nie je počas jesene minimálne raz chorý, akoby ani nebol. Oslabený imunitný systém, kolísavé teploty alebo napríklad len obyčajné prechladnutie sa razom zmení na nepríjemné chrchlanie, smrkanie a donúti vás prehodnotiť plány a zostať pár dní v posteli. Ide sa týmto chorobám nejako vyhnúť?

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Nenasýtené mastné kyseliny, tzv. omega, sú jedny z vedecky najštudovanejších živín. Okrem všeobecne známych pozitívnych účinkov na zdravie srdca a ciev, účinky v boji proti depresii a zníženie zápalov majú významný vplyv aj na krásu pleti a vlasov.

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Ako sa vyrábajú kvetinové vody?

Spoznajte silu kvetín na vlastnej pleti a využite všetky cenné látky, ktoré nám príroda ponúka. Kvetinové vody prinášajú okamžitý pocit osvieženia a upokojenia pokožky, ktorú navyše príjemne navoňajú, a hravo vás zbavia stresu, únavy či akné.

Návrat do školy – ako ho deťom uľahčiť a na čo sa pripraviť?

Návrat do školy – ako ho deťom uľahčiť a na čo sa pripraviť?

Prázdniny sa veľmi rýchlo prehupli do svojho konca a to znamená jediné – nezadržateľne sa blíži september as ním aj pravidelná školská dochádzka pre deti a dospievajúcich. Pre rodičov to znamená pár hektických dní, kedy sa musí opäť všetko zabehnúť do svojej rutiny. Na začiatku určite navštívite papiernictvo, oddelenie učebníc v kníhkupectve. Zaobstaráte nové veci do telocviku, nové prezuvky a ďalšie veci, ktoré na začiatku školského roka sú potrebné. Čo by vám nemalo chýbať z detskej kozmetiky?

Zázračná rastlina aloe vera - hojí, regeneruje a pomáha proti starnutiu

Zázračná rastlina aloe vera - hojí, regeneruje a pomáha proti starnutiu

Aloe vera je veľmi často skloňovanou rastlinou, ktorej sa prisudzuje mnoho účinkov a to nielen v oblasti kozmetiky. Už starí Egypťania verili, že jej sila im pomôže a využívali ju na mnohé liečbu infekcií a problémov s kožou. Čo sa týka liečebných účinkov, vie toho skutočne veľa. Napríklad hojí rany, upokojuje a urýchľuje obnovu pokožky. Svoje miesto má aj v kozmetickom priemysle. Čo všetko vlastne táto zázračná rastlina vie?

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Ako v lete bojovať s nepríjemným hmyzom?

Na leto sa množstvo ľudí teší celý rok. Slnko, teplo, obdobie dovoleniek a dlhých večerov. S týmto všetkým však prichádza aj nepríjemný hmyz. Vie byť veľmi otravní, uštipnutia od neho nepríjemné a chrániť sa proti nemu je preto veľmi dôležité. Repelenty často obsahujú chemické látky, ktoré komáre a iný hmyz odpudzuje, zároveň si ho však zvyčajne aplikujeme na celé telo. Pri hľadaní toho správneho repelentu proti hmyzu ste určite narazili aj na produkty označené ako prírodné. A tu vzniká dilema. Je prírodný repelent dostatočne účinný a ako sa líši od ostatných dostupných možností? V článku sa preto pozrieme na to, čím sa prírodný repelent proti hmyzu odlišuje od svojich chemických alternatív.

Letná starostlivosť o intímne partie

Letná starostlivosť o intímne partie

Koľko bodov by ste si dali, ak ide o starostlivosť o vaše zdravie a krásu? A koľko, ak ide o vašu intímnu hygienu? Väčšina z nás sa intenzívne stará o svoju pokožku a vlasy, že takmer zabúdame na jednu z najdôležitejších vecí: intímnu hygienu. Mnoho ľudí ju nepovažuje za tak kľúčovú, aby ju zaradili do svojej každodennej rutiny. Existuje však množstvo faktov, ktoré tvrdia, že o svoje intímne partie sa musíme denne starať, aby sme sa vyhli nepríjemným problémom, ktoré môže spôsobiť svrbenie, pálenie, či iné ťažkosti. Vyskúšajte naše tipy ako týmto problémom predísť a zachovať vaše intímne partie svieže, čisté, no najmä zdravé.

Ďalej