DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Doplnky stravy

Doplnky stravy, minerály a tiež známe ako doplnky výživy, sú produkty, ktoré sú určené na doplnenie stravy, ktoré môžu v bežnej strave človeka chýbať. Prichádzajú v rôznych formách, ako sú kapsuly, tablety, prášky, tekutiny a gumy.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Doplnky stravy, minerály a tiež známe ako doplnky výživy, sú produkty, ktoré sú určené na doplnenie stravy, ktoré môžu v bežnej strave človeka chýbať. Prichádzajú v rôznych formách, ako sú kapsuly, tablety, prášky, tekutiny a gumy.

Potravinové doplnky môžu obsahovať vitamíny, minerály, bylinky, rastlinné látky, aminokyseliny a iné látky, ktoré poskytujú zdravotné výhody. Niektoré bežné typy potravinových doplnkov zahŕňajú:

  • Multivitamíny: Tieto doplnky obsahujú vitamíny a minerály, ktoré sú potrebné pre celkové zdravie a pohodu.
  • Omega-3 mastné kyseliny: Tieto doplnky obsahujú esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie srdca a funkciu mozgu.
  • Probiotiká: Tieto doplnky obsahujú prospešné baktérie, ktoré pomáhajú zlepšiť zdravie čriev a môžu pomôcť tráviacemu systému. V ponuke máme aj veganské probiotika s Lactobacillusom Bulgaricus.

Lactobacillus Bulgaricus (Proviotic)

Lactobacillus bulgaricus je druh baktérie mliečneho kvasenia, ktorý sa bežne používa pri výrobe jogurtov a iných fermentovaných mliečnych výrobkov. Je pomenovaný podľa Bulharska, kde bol prvýkrát izolovaný a skúmaný. Predpokladá sa, že Lactobacillus bulgaricus má niekoľko zdravotných výhod, vrátane zlepšeného trávenia a imunitnej funkcie. Tiež sa predpokladá, že má antibakteriálne vlastnosti a môže pomôcť zabrániť rastu škodlivých baktérií v čreve.Okrem použitia pri výrobe jogurtov sa Lactobacillus bulgaricus v niektorých krajinách používa aj ako probiotický doplnok. Probiotiká sú živé baktérie a kvasinky, o ktorých sa predpokladá, že poskytujú zdravotné výhody, keď sa konzumujú v primeraných množstvách. Predpokladá sa, že Lactobacillus bulgaricus a ďalšie probiotiká podporujú rast prospešných baktérií v črevách, čo môže prispieť k podpore celkového zdravia a pohody.

  • Vitamín D: Tento vitamín je dôležitý pre zdravie kostí a funkciu imunitného systému a veľa ľudí ho nemá dostatok z bežnej stravy.
  • Bylinné doplnky: Tieto doplnky obsahujú zložku rastlinného pôvodu, o ktorých sa predpokladá, že poskytujú zdravotné výhody, ako aj zníženie spánku alebo zníženie úzkosti.

Doplnky krásy sú doplnky stravy

ktoré sú určené na podporu zdravej pokožky, vlasov a nechtov. Často obsahujú kombináciu vitamínov, minerálov a ďalších živín, ktoré sú dôležité pre zdravie pokožky, ako je kolagén, kyselina hyalurónová a antioxidanty. Niektoré populárne typy doplnkov krásy zahŕňajú:

  • Kolagénové doplnky: Kolagén je proteín, ktorý sa nachádza v koži, vlasoch a nechtoch a je dôležitý pre pružnosť a pevnosť pokožky. Kolagénové doplnky sa často vyrábajú zo živočíšnych zdrojov, ako je hovädzí alebo rybí kolagén, a predpokladá sa, že zlepšujú hydratáciu pokožky a redukujú vrásky.
  • Doplnky kyseliny hyalurónovej: Kyselina hyalurónová je látka prirodzene sa vyskytujúca v tele, ktorá pomáha udržiavať vlhkosť v pokožke. Predpokladá sa, že doplnky kyseliny hyalurónovej zlepšujú hydratáciu pokožky a znižujú výskyt jemných liniek a vrások.
  • Biotínové doplnky: Biotín, tiež známy ako vitamín B7, je dôležitý pre zdravé vlasy a nechty. Predpokladá sa, že biotínové doplnky podporujú rast vlasov a zlepšujú pevnosť nechtov.
  • Doplnky vitamínu C: Vitamín C je antioxidant, ktorý je dôležitý pre zdravie pokožky, pretože pomáha chrániť pred poškodením voľnými radikálmi. Predpokladá sa, že doplnky vitamínu C zlepšujú jas pokožky a znižujú výskyt tmavých škvŕn.
  • Doplnky zinku: Zinok je dôležitý minerál pre zdravie pokožky, pretože pomáha regulovať produkciu mazu a znižovať zápal. Predpokladá sa, že doplnky zinku pomáhajú zlepšovať akné a iné kožné ochorenia.

Vyberte si z ponuky e-shopu Bioruža vitamíny a minerály, ktoré potrebujete doplniť - či už vitamín C a vitamín D v zimnom období, zinok pre podporu zdravo vyzerajúcich vlasov alebo magnézium pre správne fungovanie svalov a mnoho ďalších produktov pre vaše zdravie. V ponuke nájdete doplnky stravy pre deti aj dospelých.

Aj keď môže byť potravinové doplnky užitočným spôsobom podpory zdravého životného štýlu, je dôležité mať na pamäti, že by ste nemali používať ako náhradu vyváženej a pestrej stravy. Je tiež dôležité pomôcť poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti pred začatím akéhokoľvek nového potravinového doplnku, pretože niektoré doplnky môžu zahŕňať aj lieky alebo vedľajšie účinky.