Doprava zadarmo nad 35 €

 1. Alteya Organics vznikla v roku 1999, ale starostlivosť o ruže je rodinnou tradíciou už vyše 100 rokov.

 2. Vedecký tím už roky skúma starodávne tradičné recepty, ktoré zároveň vylepšujú tak, aby vyhovovali potrebám starostlivosti o pleť moderných ekologicky zdatných ľudí.

 3. V spoločnosti Alteya Organics sa pestuje ružový olej zo vzácnej damašskej ruže s jedinečným bohatým chemickým zložením a hlbokou viacvrstvovou vôňou neďaleko mesta Kanzalak v Bulharsku. V lokalite známej ako Ružové údolie sa produkuje takmer polovica ružového oleja na svete. Ku kvalite rastlín prispieva mierne podnebie a priaznivé teploty vo februári a marci, vysoká vlhkosť v máji a júni, a aj piesočnatá lesná pôda.

 4. Ružová voda použitá na parnú destiláciu má mimoriadne vysokú kvalitu a čistotu. Odčerpáva sa z podzemnej termálnej rieky pretekajúcej žulovou skalou 80 m pod zemou.

 5. Ekologické ruže sa podľa USDA, prísneho Národného ekologického programu, pestujú bez použitia pesticídov, herbicídov, alebo iných škodlivých prísad.

 6. Zber ruží je náročný a pracný proces, ktorý sa vykonáva výlučne ručne. Načasovanie je tiež nevyhnutné, pretože aby sa získal najkvalitnejší olej, musia sa polia zbierať skôr ako bude slnko svietiť príliš jasne a odparí vzácny olej.

 7. Čerstvé kvety sa okamžite dopravia do liehovaru, kde začne proces destilácie. Na proces dohliadajú odborníci za účelom ponechania terapeutických vlastností rastliny. Každý krok procesu a každý výstup je prísne monitorovaný a testovaný, aby sa zaistila najvyššia možná kvalita.

 8. Podrobnou kontrolu zabezpečujú aj laboratória tretích strán.

 9. Každá prísada, ktorá sa nachádza v Alteya Organics výrobkoch musí spĺňať prísne kritéria kvality. Nepoužívajú parabény, petrolátum, parafín, farbivá, minerálne oleje a iné konzervačné látky.

 10. Ružový olej zabíja baktérie spôsobujúce akné už do piatich minút. Ako baktericid vie šikovne ošetriť rany, zabraňuje infikovaniu a zároveň zanecháva pokožku priepustnú a tak pleť absorbuje viac výživných látok.

 11. Ružový olej pomáha aj pri depresiách, bežných úzkostných poruchách, zaháňa melanchóliu a zvyšuje sexuálny apetít vyvážením vylučovaných hormónov.

 12. Bulharský ružový olej má silné liečivé, obnovujúce a anti-aging vlastnosti vo veľmi koncentrovanej forme. Dodáva vitalitu a rovnováhu. Pridajte ho do ľubovoľného krému na omladenie a zlepšenie textúry pleti.

 13. Okrem ružových Alteya Organics ponúka širokú škálu organických rastlinných extraktov, olejov a bylín.

Alteya Organics už dlhodobo obsadzuje najvyššie priečky s rôznymi beauty oceneniami. Nech sa páči, malá ochutnávka najlepších z najlepších :)

Regeneračné pleťové sérum Bio Damascena

 • najlepšie sérum na tvár The Janey Loves Platinum Awards 2019

 • 2. najlepší anti-aging organický produkt Global Green Beauty Awards 2020

Ružová Bio voda Alteya

 • bronz, najlepší organický beauty produkt Global Green Beauty Awards 2020

Detské telové mlieko Alteya

 • bronz, detská kozmetika MadeForMums Awards 2020