Doprava zadarmo nad 35 €

Výborná starostlivosť o vaše vlasy - korunu vašej krásy

Každá žena považuje svoje vlasy za korunu svojej krásy a zamýšľa sa nad tým, ako zlepšiť starostlivosť o svoje vlasy, aby boli ešte krajšie a dlhodobo zdravé. Samozrejme o vlasy sa treba pravidelne starať, aby si zachovali permanentnú krásu a zdravie.

vlasy

Väčšina kaderníkov odporúča umývať vlasy iba každý druhý alebo tretí deňnie častejšie, určite neodporúčajú umývať vlasy každý deň. Maz, ktorý sa vytvára z vlasovej pokožky totiž vlasy vyživuje a zároveň ochraňuje pred vysúšaním. Časté umývanie vlasov vysušuje pokožku hlavy a podporuje tvorbu lupín.

sprchovanie

Okrem toho potom môže vlasová pokožka silno svrbieť a byť podráždená. Vlasy umývajte čo najmenej a len vtedy, keď je to naozaj potrebné.

Pri umývaní vlasov najskôr vymasírujte šampón do vlasov po dobu cca 40 sekúnd až 1 minúty, následne vlasy dôkladne opláchnite vodou a umytie šampónom zopakujte ešte raz. Pri umývaní šampónom, masírujte rukami vlasy a najmä vlasovú pokožku, dochádza k prekrveniu pokožky, do ktorej sa dostávajú výživné látky a stimuluje sa tvorba mazu.Pokožku nemasírujte nechtami, mohli by ste ju poškodiť, poškodiť jej vlasové folikuly (korienky), v dôsledku čoho by mohlo dôjsť k vypadávaniu vlasov. Pri umytí šampónom oplachujte vlasy vždy iba vlažnou vodou, ochránite tak ich kutikulárnu vrstvu, ktorá reaguje citlivo na teplo, najmä vtedy, ak sú vlasy vlhké. Príliš horúca voda vlasom neprospieva, vysušuje ich. Ešte lepšie výsledky dosiahnete, ak vlasy   oplachujete – umývate studenou vodou. Studená voda uzavrie povrch vlasu a hydratácia tak zostane v jeho vnútri. Pri vysúšaní vlasy jemne hlaďte - masírujte  bavlneným uterákom, nikdy ich netrite silou – vlasy to namáha, môže to spôsobiť ich poškodenie (napr.: rozštiepenie koncov, lámanie vlasov a iné).

Bežné kefy z kovu alebo umelej hmoty môžu spôsobovať lámanie a štiepenie vlasov. Jednoducho nikdy nezaručia takú starostlivosť, akú si vaše vlasy zaslúžia. Radšej používajte kefu s prírodnými štetinami alebo drevený hrebeň so zaguľatenými zubami,  postarajú sa o rovnomernú distribúciu kožného mazu a vaše vlasy potom budú už na pohľad hladké a lesklé. Ešte mokré vlasy by ste nemali – ak je to možné – kefovať ani česať. Zrohovatené bunky na povrchu vlasu sú usporiadané rovnako ako u otvorených borovicových šišiek, pri česaní sa preto mokré vlasy lámu omnoho rýchlejšie, výsledkom sú rozštiepené končeky. Radšej použite kondicionér, ktorý si so zamotanými vlasmi poradí. Ak  je nutné česať mokré vlasy, nečešte ich klasickou kefou,  – radšej používajte hrebeň so zaguľatenými zubami alebo s prírodnými, nie kovovými štetinami. Prírodné štetiny pomáhajú lepšie rozprestrieť maz do vlasov a sú šetrnejšie ku kutikule.

Vlasovú pokožku pravidelne masírujte – to pomáha prekrveniu a stimuluje tvorbu vyživujúceho a ochranného mazu. Pred fénovaním odporúčame použiť výrobky s tepelnou ochranou. Dajte si tiež pozor, aby vaše vlasy dostávali vždy dostatok potrebnej hydratácie, a to najmä v zime, kedy sa vplyvom chladu vysušujú. Správna starostlivosť o vašu korunu krásy – vlasy, výber správneho šampónu hrá kľúčovú rolu.

ako si cesat vlasy

Ak chcete mať svoje vlasy a najmä dlhé vlasy dlhodobo krásne, lesklé a zdravé, potom okrem správnej vlasovej kozmetiky hrá dôležitú rolu tiež zdravá a vyvážená strava. Zamerajte sa hlavne na konzumáciu potravín bohatých na esenciálne mastné kyseliny, tie prospievajú  nielen vašim vlasom, ale tiež aj nechtom alebo pokožke.  Konzumujte cenné omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v rybách (losos, tuniak, sardinky...) a tiež v ľanovom oleji a orechoch. Ďalej vaše vlasy potrebujú veľa vitamínov B6, B12 a kyselinu listovú. Vitamín B6 obsahujú aj banány, zemiaky a špenát. Vitamín B12 nájdete v mäse, rybách a mliečnych výrobkoch. Kyselinu listovú dodajú citrusové plody, rajčiny, fazuľa alebo celozrnné výrobky. Pre krásne vlasy je dôležitá aj pravidelná starostlivosť, návšteva kaderníka a pravidelné podstrihovanie, úprava vlasov. Snažte sa vyvarovať a nepodliehať stresu. Je známe, že stres zužuje krvné vlásočnice, prietok krvi a tým je znížená  aj výživa pre vlasy. Vlasom neprospieva pravidelné fajčenie a konzumácia alkoholu. Pravidelné športovanie vám prinesie nielen štíhle a zdravé telo, ale aj krásne vlasy, Každý raz, keď sa riadne spotíte si nezabudnite umyť vlasy, čím sa chráni aj vlasová pokožka. Aby ste mali krásne a zdravé vlasy je potrebné si vybrať správnu vlasovú kozmetiku (najmä : šampón, kondicionér - balzam a masku na vlasy), vhodnú pre váš typ vlasov, poraďte sa s odborníkom. Prajem Vám veľa trpezlivosti vo vašej starostlivosti o vlasy, želaný výsledok sa po pravidelnom používaní čoskoro dostaví.       

Vaše vlasy si zachovajú sviežu vôňu, krásny vzhľad a lesk, ak ich budete pravidelne umývať pomocou kozmetických výrobkov, kvalitných „šampónov“ rady:

„ROSE OF BULGARIA“ (šampón na vlasy z ruží – 330 ml),

sampon na vlasy z ruzovej vody

Šampón obsahuje jedinečnú prírodnú ružovú vodu s vysokým podielom éterického ružového oleja. Šampón vlasy účinne čistí, regeneruje, vyživuje, tonizuje a má antibakteriálne účinky.

Viac info a objednať môžte tu

„ROSE OF BULGARIA FOR MEN“ (šampón a sprchový gél 2 v 1  z ruží pre mužov – 330 ml),

Jemný šampón a sprchový gél v jednom, ktorý osviežuje a dodáva energiu telu a vlasom. Je vyrobený modernou technológiou z prírodných extraktov

Viac info a objednať môžte tu

sampon na vlasy pre muzov 2v1

„ROSE OF BULGARIA KIDS“ (šampón a sprchový gél 2 v 1 pre deti z ruží – 200 ml).

Univerzálny produkt dva v jednom, šampón a sprchový gél pre vaše dieťa s nežnou vôňou bulharskej ruže „ROSE DAMASCENA“. Šampón jemne čistí vlásky bez podráždenia očí. Plnohodnotne sú v ňom vyvážené prírodné extrakty na základe modernej technológie starostlivosti o vlasy. Sprchový gél je jemný ako detské mydlo, a preto sa odporúča aj pre citlivú pokožku detí, ale aj dospelých. Viac info : tu

sampon pre deti