Doprava zadarmo nad 35 €

Starostlivosť o vaše vlasy, korunu vašej krásy

Vlasové kondicionéry a masky na vlasy.

Zdravé vlasy majú neporušenú kutikulu, ktorá tesne prilieha k povrchu a pripomína tak vzhľadom mladú borovicovú šišku. Kutikula chráni vnútornú časť vlasu, odráža svetlo a prepožičiava vlasom krásne žiarivý vzhľad. Vlasy vyživuje a hydratuje aj maz, ktorý sa tvorí na pokožke hlavy a plní aj ich ochrannú funkciu.

Vonkajšie faktory 

napríklad chlad v zime, horúco v lete, slnečné žiarenie, chlórovaná a morská voda – na túto ochrannú vrstvu – kutikulu vlasu neustále útočia. A výsledkom potom je, že vlasy strácajú hydratáciu, výživu, elasticitu, lesk a pružnosť, dochádza k ich vysúšaniu, poškodeniu až lámaniu. Slnko, teplo, chlórová či morská voda sú balzamom pre vašu dušu a telo, ale nie už tak pre vlasy. UV žiarenie a vodné hry totiž narušujú proteínovú štruktúru vlasov a tie sú potom vysušené, unavené, bez lesku a navyše majú sklon k lámavosti. Vlasy sa nevedia regenerovať tak ako pokožka, a preto je im potrebné dopriať ešte viac hydratačnej a regeneračnej starostlivosti. Ak prestanú žľazy na pokožke hlavy produkovať maz, môže dôjsť k ohrozeniu ochranného kyslého plášťa vlasovej pokožky, vlasy sa rýchlo vysúšajú a poškodzujú. Maz na pokožke hlavy totiž zaisťuje kyslé prostredie – a to likviduje baktérie a vírusy. Ak vlasová pokožka neobsahuje žiadnu hydratáciu - maz, môže byť popraskaná a patogény môžu voľne prenikať do pokožky, čo narúša korienky vlasov. Pri neriešení problému môže dôjsť nielen k vysúšaniu a poškodeniu, ale aj k vypadávaniu vlasov, čo je oveľa závažnejší problém. Príčiny suchých vlasov a suchej vlasovej pokožky sú jednoduché: mazové žľazy produkujú príliš málo mazu a v zvlášť závažných prípadoch žiadny. Spôsobuje to:

  • suchý horúci vzduch,
  • dlhodobé vystavovanie priamemu slnku,
  • dlhé fénovanie,
  • časté používanie žehličky alebo kulmy,
  • používanie agresívnych šampónov, mydiel a iných vlasových prípravkov,
  • príliš časté umývanie vlasov,
  • príliš horúca voda pri umývaní šampónom.

kondicioner

Starostlivosť

Zdravé, neošetrené vlasy majú veľmi hladký povrch, ktorý má na svedomí napríklad ich lesk a hebkosť. Proces farbenia vlasov vyžaduje vysokú hodnotu pH, aby vlas zväčšil svoj objem a mohli doňho ľahšie preniknúť farbivá. Potom sa hodnota pH opäť zníži. Tento nevyhnutný postup vedie k poškodeniu vlasov. A to predovšetkým z toho dôvodu, že povrch vlasu už nie je kompaktný a je drsnejší. Pôvodná lipidová vrstva, ktorá zakrývala a chránila vonkajší povrch vlasu, je poškodená. I napriek tomu, že nové dostupné farbiace prípravky sú už pomerne slabé, miernemu poškodeniu sa nedá úplne vyhnúť. Časté umývanie vlasov, farbenie vlasov, UV lúče, tepelné namáhanie spôsobené fénom alebo kulmou i mechanické namáhanie pri kefovaní ničí vlasové vlákna. Oslabené a poškodené vlasové vlákna nie sú schopné riadne uzavrieť farebné pigmenty. To je dôvod, prečo sa farba vymýva a bledne. Za prvé a predovšetkým, farbené vlasy potrebujú starostlivosť a ochranu. Výživné zložky vlasy posilňujú a pôsobia proti poškodeniu tak, aby farbené vlasy opäť udržali farebné pigmenty a získali späť svoju hebkosť a lesk. Farbené vlasy takisto potrebujú ochranu na predĺženie žiarivosti farby.

vlasovy fen

Prvým krokom ku krásnym a zdravým vlasom sú šetrné, kvalitné a hydratačné šampónykondicionéry alebo balzamy vlasové masky.

Tak ako aj všetci ľudia sa nezaobídu bez vody, to platí pre celé naše telo a platí  to aj pre naše vlasy, od korienkov ku končekom. Len keď majú tú správnu hydratačnú rovnováhu, sú naše vlasy hodvábne jemné a neodolateľne hebké.

hydratacne sampony

Pri používaní kondicionéru (napr. veľmi vhodný je kondicionér na vlasy z ruží (330 ml)) dodržujte všeobecné pravidlo: kondicionér by ste mali použiť až po každom 2. alebo 3. umytí šampónom. Ideálna početnosť aplikácie sa líši v závislosti od typu vlasov. Obzvlášť na suché vlasy by ste mali používať kondicionér častejšie. Kondicionér uzavrie kutikulu vlasu. Ten potom zostáva jemnejší a žiarivejší. Okrem toho uľahčuje rozčesávanie vlasov, vlasy hydratuje  a často aj vyživuje. Pri výbere kondicionéra postupujte rovnako ako pri používaní šampónu: správna voľba vychádza z kombinácie potrieb. Najmä suché alebo poškodené vlasy potrebujú veľa hydratácie

KONDICIONÉR NA VLASY Z RUŽÍ (330 ml) - HAIR CONDITIONER ROSE OF BULGARIA

Veľmi jemný vlasový kondicionér, ktorý je vhodný na každodenné použitie na všetky typy vlasov, najmä na normálne až mastné, ale aj na suché a poškodené vlasy. Kondicionér na vlasy obsahuje jedinečnú prírodnú ružovú vodu s vysokým obsahom éterického ružového oleja, ktorá v kombinácii so špeciálnymi výživnými látkami a vitamínmi zaručuje jemnosť, pevnosť a krásu vašich vlasov. Obsahuje účinné zložky ako jojobový olej a harmančekový extrakt, ktoré hĺbkovo chránia, hydratujú a vyživujú suché a poškodené vlasy. Účinné zložky vlasom dodávajú hodvábny lesk a zabezpečujú ich ľahké rozčesávanie a úpravu. Prípravok je BEZ PARABÉNOV.

kondicioner na vlasy

Okrem správneho šampónu a kondicionéru môžete vlasy a to normálne, mastné, ale najmä suché, farbené a poškodené vlasy intenzívne ošetrovať pomocou masky (napr.: vyživujúca maska na vlasy z ruží (330 ml))

VYŽIVUJÚCA MASKA NA VLASY Z RUŽÍ (330 ml) -  NOURISHING HAIR MASK ROSE OF BULGARIA

Vyživujúca maska je vyvinutá špeciálne pre potreby suchých a vyčerpaných vlasov s rozštiepenými končekmi a vlasov poškodených agresívnymi mechanickými a chemickými vplyvmi napr.: farbením, zosvetľovaním, trvalou onduláciou, nešetrným česaním alebo slnečným žiarením. Obsahuje makadamový olej, ktorý vyživuje a regeneruje poškodenú štruktúru vlasov, prírodnú ružovú vodu - vynikajúci zdroj aktívnych prvkov, ktoré napomáhajú regenerovať a zlepšovať ochranné schopnosti vlasov, pšeničný extrakt a D-panthenol, ktoré navracajú vlasom skutočnú hebkosť, mäkkosť a lesk.  Maska na vlasy je vhodná aj na profesionálne použitie. Prípravok je BEZ PARABÉNOV.

vyzivujuca maska na vlasy

Suché vlasy

majú drsnú, otvorenú kutikulu, ktorá je veľmi zraniteľná. V ideálnom prípade by mala byť kutikula uzavretá, aby chránila vlas pred vonkajšími faktormi, ktoré ho poškodzujú. Hydratačné masky pomáhajú tieto trhliny uzavrieť. Krásne uhladia povrch vlasov vďaka svojmu relatívne kyslému pH. Raz týždenne naneste na svoje vlasy vlasovú masku. Masky prenikajú dovnútra vlasu a tu pôsobia ako zdroj dodatočnej hydratácie a výživy. Veľmi účinné sú najmä vlasové masky s bohatými výživnými olejmi (napr.: vyživujúca maska na vlasy z ruží (330 ml))

.

suche vlasy

Ak vlasy farbením pripravíte o dôležité živiny, uistite sa, že ich obnovíte následnou starostlivosťou aj formou masiek a pravidelnými návštevami u kaderníka. Šampón a tiež všetky prípravky – kondicionér a aj masku z vlasov dôkladne opláchnite vlažnou nie horúcou vodou. 

Pamätajte, krásne vlasy sú tie, ktoré sú zdravé a udržiavané.