Doprava zadarmo od 35 €

Tu je niekoľko dobremienených rád, ktoré je potrebné mať na pamäti:

Nájdite správne produkty

Pri starostlivosti o dieťa je dôležité vyhýbať sa výrobkom, ktoré obsahujú chemikálie, ako sú sírany a parabény. Najlepšie je nájsť značku, ktorá sa zameriava na citlivú pokožku. Čítanie zloženia výrobkov vám pomôže vybrať si rad produktov, ktorý bude pre vaše dieťa najvhodnejší.

Umývanie

Je dôležité porozumieť správnej teplote vody, ktorú používame. Aj keď veľa ľudí verí, že na póry je najlepšia horúca voda, v skutočnosti je lepšie použiť vlažnú vodu. Horúca voda často narúša prírodnú olejovú bariéru pokožky. Jemnú detskú pokožku nie je nutné zaťažovať agresívnymi chemikáliami. Z našej ponuky tak môžte napríklad vybrať šetrné levanduľové mydlo Wooden Spoon.

Prevencia suchej pokožky

Suchá pokožka je bežným problémmom každej pokožky. Detský krém Olinka Nobilis Tilia 50 ml je vynikajúci výrobok, ktorý nespôsobuje podráždenie, ale zabraňuje suchej pokožke.

Mnoho rodičov si neuvedomuje, že nie je potrebné kúpať malé deti každý deň. Sprchovanie alebo kúpanie trikrát týždenne stačí na to, aby bolo vaše dieťa čisté, bez poškodenia pokožky. Takistoje najlepšie vyhnúť sa horúcej vode. Naučte svoje dieťa jemne trieť pokožku mäkkou handričkou alebo špongiou, namiesto toho, aby ju príliš drhli.

Piť vodu

Mnoho detí nemá rád pitie vody. Je to však podstatná súčasť ich stravy. Ako rodičia musíte zabezpečiť, aby vaše deti pili dostatok vody, aby zostali hydratované, najmä v teplých letných mesiacoch. Obvykle je to obdobie, keď deti behajú divoko a potia sa. Okrem vážnych zdravotných stavov môže dehydratácia pokožku veľmi vysušiť. Dva jednoduché spôsoby, ako prinútiť deti piť viac vody, sú obmedziť ich výber a pridať ovocie pre ešte väčšiu chuť!

Dávajte pozor na ročné obdobia

V zime sa deti radi hrajú vonku na snehu. Je však dôležité chrániť ich pokožku pred vetrom a chladom. Vždy im zakrývajte ruky a tvár. Aj keď sa zdá, že je zamračené, opaľovací krém je tiež nevyhnutný. Slnečné lúče sa odrážajú od snehovej pokrývky a stále môžu spôsobiť spálenie. Ochrana pred UVA a UVB lúčmi v lete aj v zime pomáha v budúcnosti redukovať známky stárnutia pokožky a predchádza vzniku rakoviny kože.

Pretože teplo domova v zimných mesiacoch beží na plný úväzok, vzduch môže byť extrémne suchý. Je rozumné prevádzkovať zvlhčovač v interiéri, aby sa udržala vlhkosť. To taktiež ochráni pokožku.

V jarných a letných mesiacoch sú veci o niečo komplikovanejšie. Toto sú obdobia, keď je slnko najsilnejšie. Je dôležité, aby ste na svoje deti vždy používali opaľovací krém. Pri výbere produktu je dôležité hľadať SPF 30 a viac. Tiež by mal chrániť pred lúčmi UVA a UVB. Ak bude vaše dieťa plávať, odporúča sa výrobok odolný voči vode. Pre maximálnu ochranu pred slnkom je najlepšie naniesť opaľovací krém približne 30 minút pred tým, ako sa vaše dieťa vyberie von. Nezabudnite pokryť všetky oblasti jeho tela vrátane rúk, krku, uší a ramien. Dermatológovia odporúčajú dva gramy na centimeter štvorcový kože na prikrytie tela a opakovať aplikáciu každé dve hodiny. Ochrana pred popáleninami pomôže vyhnúť sa známkam starnutia v budúcnosti a ochráni pred vznikom rakoviny kože.