Doprava ZADARMO nad 45€

Ikarov 

Ikarov bola založená v roku 1991 ako rodinná firma poháňaná vášňou pre prírodné zložky. Všetky receptúry sú navrhnuté osobne zakladateľom - inžinierom technológom Ivaylom Penkovom, ktorý má bohaté skúsenosti s vývojom kozmetických produktov so skutočným know-how. Každý jeden produkt je najskôr testovaný v rámci rodiny a to je naša záruka kvality

Zostávame verní poslaniu poskytovať najkvalitnejšie zmesi prírodných ingrediencií pochádzajúcich z rastlín pri zachovaní ich kvalitnej technológie. Sme nesmierne hrdí na to, že môžeme dodať produkty, ktoré kombinujú blahodarné a liečivé účinky čistých rastlinných a esenciálnych olejov. Pevne veríme, že každodenná starostlivosť o pleť rozvíja neporovnateľnú harmóniu a prirodzený zmysel pre nadčasovú krásu.

Pri našej práci je rozhodujúce chápanie dokonalosti prírody a jej blahodarného vplyvu na zachovanie krásy a zdravia ľudského tela.

 • Vytváranie vlastných kozmetických receptúr na základe 30-ročných skúseností, odborných znalostí a jedinečného know-how.
 • Oleje sú obohatené o prírodné antioxidanty, ako sú vitamíny E a C, rastlinný lecitín a extrakt z rozmarínu, aby zachovali ich prospešné vlastnosti a chránili suroviny pred oxidáciou. Okrem stabilizácie olejov, antioxidanty preukazujú svoj priaznivý účinok na pokožku a vlasy.
 • Zostávame 100% transparentní vo výrobnom procese našich produktov. Do našej kozmetiky nikdy nezahŕňame žiadnu z nasledujúcich zložiek: alkohol, minerálne oleje, umelé farbivá, syntetické vône a konzervačné látky.
 • Staráme sa o kompatibilitu olejov a vytvárame úplne bezpečnú koncentráciu.
 • Inšpirované ikonickou bulharskou ružou v našom portfóliu, kde sa využívajú tradičné receptúry a klasické postupy na získanie vysokého obsahu účinných látok.
 • Poskytujeme našim zákazníkom spoľahlivé informácie
 • Obaly sú 100% recyklovateľné
         

Vášeň  Kvalita   Čestnosť

Po dôkladných interných kontrolách schválenia každého produktu nastáva certifikácia produkov u medzinárodnej mimovládnej organizácie NATRUE so sídlom v Bruseli. NATRUE je známy tým, že je jedným z najprísnejších organizácii na svete. Schválené produkty sú oprávnené niesť logo NATRUE a majú záruku na:

 • Skutočne prírodné a organické zložky
 • Udržateľný výrobný proces
 • Bez syntetických vôní, farbív, konzervačných látok
 • Bez silikónov, petrochémie, minerálnych olejov
 • Žiadne ožarovanie konečných produktov alebo rastlinných zložiek
 • Postupy šetrné k životnému prostrediu
 • Bez GMO
 • Žiadne testovanie na zvieratách

Certifikované produkty sú kontrolované každé dva roky. Produkty sú certifikované v troch úrovniach: prírodná kozmetika, prírodná kozmetika s bio podielom (viac ako 70 %) a bio kozmetika (viac ako 95 %).

Ako uchovávať oleje:

Uchovávajú sa na tmavom a chladnom mieste (nie v chladničke) pri teplote 7-25°C. Pri mínusových teplotách stmavnú a stuhnú. To ale nemení ich vlastnosti a pri oteplení sa oleje vrátia do normálneho stavu. Ich skutočnými nepriateľmi sú svetlo, teplo ,vzduch. Nesprávnym uskladnením začína proces rozklady, ktorý je ľahko poznateľný pachom a chuťou. Odporúča sa spotrebovať ich do troch mesiacov od otvorenia flašky. Po každom použití utrite hrdlo flaštičky, vyliaty olej sa môže začať rýchlo kaziť.

Poznámka:

Oleje sú živé biologické produkty. Vzhľadom k sezónnym výkyvom, rôznemu geografickému pôvodu a ku kvalite surovín, môžu byť medzi rôznymi dodávkami drobné rozdiely vo farbe, hustote a vôni.

Upozornenie:

Keďže existujú prirodzené cykly tela a zároveň počas rozličných dňoch v týždni a dokonca aj v rôznych denných nočných hodinách je rovnaký olej prijímaný pokožkou odlišne. Taktiež pokožka si časom na olej privykne a preto je dobré z času na čas olej zmeniť z dôvodu lepšieho účinku. Čisté prírodné oleje nemajú takmer žiadnu vôňu. Touto disponujú iba éterické oleje, ktoré majú prirodzenú vôňu. Pre zvýšenie trvanlivosti sú pridané prírodné antioxidanty. Posilňujú blahodarné účinky olejov.