Doprava zadarmo nad 35 €

Čo sú to éterické oleje?

Éterické oleje sú koncentrované rastlinné výťažky, ktoré si zachovávajú prirodzenú vôňu a chuť alebo „esenciu“ svojho zdroja.

Jedinečné aromatické zlúčeniny dodávajú každému éterickému oleju jeho charakteristickú esenciu.

Na to aby ste vytvorili jednu fľašu éterického oleja je nutné spracovať množstvo rastlín, takže éterické oleje sú veľmi koncentrované.

Dôležitý je spôsob výroby olejov, lebo éterické oleje získané chemickými procesmi sa nepovažujú za pravé éterické oleje.

Éterické oleje sa väčšinou získavajú metódou parnej destilácie. Kvôli vysokej koncentrácií je nutné s nimi zaobchádzať maximálne opatrne - maximálne 1-2O% roztok (preto sa odporúčajú primiešavať do krémov). Aby ste sa vyhli podráždeniu, otestujte olej na malom kúsku pokožky a ten sledujte po dobu 24 hodín. Neodporúča sa ich konzumácia (jedine pod dohľadom lekárov). Tehotné ženy by mali zvážiť používanie niektorých olejov úplne.

Éterické oleje skladujeme v sklenených fľašiach (najlepšie z tmavého skla) na tmavom a chladnom mieste, aby sme zabránili predčasnému znehodnoteniu.

Rastlinné oleje sa takisto extrahujú z rastlín. Na rozdiel od éterických olejov sa vyrábajú lisovaním za studena (napríklad kokosový, olivový, slnečnicový, …). Rastlinné oleje sa môžu používať priamo na pokožku a odporúčajú sa na riedenie éterických olejov.

Aký spôsob použitia je najlepší?

Odpoveď závisí od vášho cieľa. Aplikácia na kožu je najvhodnejšia na riešenie problémov s pokožkou. Akákoľvek forma inhalácie pomáha pri psychologických problémoch a ľahkých dýchacích problémoch.

Typy olejov:

Levanduľový olejredukuje stres, zmierňuje bolesť, zabraňuje vypadávaniu vlasov

Čajovníkový olej lieči pleseň na nohách, akné a uštipnutia hmyzom

Šípkový olej prispieva k regenerácii a obnove kolagénu v pleti, vytvára ochrannú bariéru na pleti

Mätový olejúčinný proti bolestiam hlavy a svalov, žalúdočnej nevoľnosti a krásne vonia :)

Kamilkový olej bojuje proti hnačke a bolestiam brucha, menštruačným bolestiam, exémom, jazvičkám, alergických reakciách

Jednou z najúžasnejších vecí je, že ich môžete použiť presne podľa vašich potrieb, maximalizovať ich účinok a minimalizovať riziká. Kľúčom je hlavne riedenie. :)

Set esenciálnych olejov namiešaných v oleji z marhuľových jadier