Doprava zadarmo nad 35 €

Ach tie oči!

„Oči sú oknom do duše“

Veríte tomu? Mnoho ľudí áno a ja tiež!

Ak chcete, aby tie vaše žiarili, nezabúdajte ani na okenný rám – citlivú pokožku okolo očí.

Vyžaduje si špeciálnu starostlivosť aj kozmetiku.

Ach tie oci

Prečo je pokožka okolo očí iná?

Pokožka na tvári nie je na všetkých miestach rovnaká. Okolie očí je najzraniteľnejšie a najchúlostivejšie miesto našej pleti. Prečo? Pre nedostatok mazových žliaz. Očné okolie ich má v porovnaní so zvyškom pokožky oveľa menej. Navyše, koža okolo očí je hrubá nanajvýš pol milimetra, teda trikrát tenšia ako na tvári. Kvôli tomu je o poznanie citlivejšia, menej pružná a veľmi náchylná na všetky vonkajšie stresové faktory. Je tiež krehšia, a preto ľahko stráca vodu a je viac náchylná k dehydratácii. Naviac je pod neustálym náporom stresu, negatívnych vplyvov vonkajšieho prostredia a meniacich sa výrazov tváre. To všetko je príčinou, prečo sa na nej môžu už veľmi skoro prejaviť prvé známky starnutia v podobe jemných liniek, tmavších kruhov a opuchov viečok.

okolo oci pokozka

Strašiak menom kruhy pod očami

Prečo vznikajú? Za nepekné modrasté či sivasté kruhy môže spomalená mikrocirkulácia v jemnej pokožke pod očami. Podkožné tkanivo pod očami je riedke, preto ľahko prijíma tekutinu. Cievy sa pri únave roztiahnu, aby priviedli k očiam viac krvi, čo sa pod tenkou pokožkou javí ako modrá alebo modrosivá plocha. Vo väčšine prípadov  to  má na svedomí nedostatok spánku alebo vitamínov, únava, nesprávny pitný režim, nedostatok čerstvého vzduchu, tabakový dym, slnečné lúče alebo aj prílišné namáhanie očí. Môžu byť tiež dôsledkom nadmerného solenia alebo príjmu tukov – poškodzuje sa cievny systém. Treba sa vyvarovať konzumácii jedál s vysokým obsahom soli. Obzvlášť nevhodné sú slané syry, slané tyčinky a zemiakové lupienky, instantné polievky a údeniny. Do jedálnička by ste mali zaradiť potraviny s obsahom vitamínu A. Obsahujú ho rajčiny, mrkva, pečeň, hovädzie mäso, vajíčka, ryby. Čierne kruhy pod očami naznačujú aj nedostatočné fungovanie obličiek a zvýšený cholesterol.

viecka viecka

Opuchnuté očné viečka

Prečo vznikajú? Za opuchy očí môže najčastejšie nahromadená lymfatická tekutina. Keď budete mať pri spánku hornú polovicu tela vyššie, lymfa môže prúdiť a nezostáva v partiách pod očami. Vačky pod očami však môžu vznikať aj z iných príčin. Vyvolať ich môžu zápaly mihalníc, zápal oka alebo jeho okolia, choré prinosové dutiny či zapálené slzné kanáliky. Za vačkami sa môže ukrývať aj alergická reakcia. Za vačky však môže aj alkohol, veľa soli alebo bielkovín.

Môže za to genetika? Vytváranie opuchov môže byť aj dedičné. Dobrou správou je, že takéto opuchy – aj napriek tomu, že vás trápia celé roky, po zobudení za krátky čas samovoľne miznú. Keď totiž spíte, nežmurkáte, preto nepracuje ani svalová pumpa, ktorá presúva tekutinu z vlásočníc. Spomalí sa krvný prietok a riedke podkožné tkanivo ľahko nasaje tekutinu. Vznikne mierny opuch. Po zobudení sa pravidelným žmurkaním tekutina, ktorá sa nahromadila počas spánku, odplaví a opuch vymizne. K vzniku vačkov však prispieva podobne ako ku vzniku kruhov pod očami aj únava, zlá životospráva, ale pri vačkoch aj nedostatočná funkcia lymfatického systému. Preto je dôležité, čo jete. Zdravá strava a dostatočný pitný režim váš lymfatický systém podporia.

Pokožka na tvári nie je na všetkých miestach rovnaká, nemožno ju preto ani ošetrovať jediným kozmetickým prípravkom a spoliehať sa, že to postačí.

Výnimočne citlivá pokožka si vyžaduje aj citlivé ošetrenie. Očný krém by vám určite nemal chýbať v základnej kozmetickej výbave, aj keď si myslíte, že ho ešte nepotrebujete. Očné prípravky sú na rozdiel od bežnej pleťovej kozmetiky menej hutné a nadýchanejšie. To zabraňuje zbytočnému zaťaženiu tenkej pokožky, upchávaniu pórov a opuchom.

Našťastie, dnes už mnoho žien považuje ošetrenie pleti okolo očí krémom za súčasť každodennej starostlivosti. Mnoho z nich si však stale myslí, že si vystačia s krémom na tvár. A to je chyba! Pleť okolo očí má odlišnú štruktúru ako pokožka na tvári, logicky preto potrebuje iný prípravok. Naviac nieje schopná využiť z “normálneho” krému dostatok účinných látok a patrične s nimi naložiť. Prípravky určené pre pleť okolo očí bývajú väčšinou vo forme krému, śera či gélu, časté sú i očné masky. Hovorí sa, že očný krém by sa mal skladovať v chladničke, ale to nieje treba. Nič tým ale nepokazíte, aspoň vás bude príjemne chladiť.

oci

Čím skôr, tým lepšie

Kedy je vhodné začať používať očné krémy? Rovnako ako pri starostlivosti o tvár a pokožku kdekoľvek inde na tele, aj tu platí, že ideálne je začať čo najskôr. Už v dvadsiatke je dobré používať ľahké hydratačné prípravky. Od tridsiatky už vaša pleť potrebuje nielen hydratáciu, ale i výživu. A ak nemáte výborné genetické dispozície, tak aj pomoc proti prvým vráskam. Denné aj nočné ošetrenie by malo byť v tomto veku samozrejmosťou. V štyridsiatke by mali prísť na radu intenzívne protivráskové prípravky a po päťdesiatke krémy s liftingovým účinkom.

Ako aplikovať očný krém?

ako aplikovat ocny krem

Očný krém by sa mal aplikovať na spodné viečko a pozdĺž vonkajších kútikov očí.  Najšetrnejšie nanášanie je rozklepávanie prípravku prstami do pokožky. Ak ho rozotierate po celom viečku, buďte zvlášť opatrná, ľahko vyvoláte vonkajšie podráždenie.

Ak nosíte kontaktné šošovky, vždy ich pred večerným aplikovaním očného krému vyberte z oka von. Opačný postup platí ráno. Najskôr krém, potom nasadiť šošovky. Ak cítite, že očné viečka sú predsa len podráždené, priložte na ne vychladené čajové vrecúška zabalené v papierových obrúskoch.

Len krémy nestačia

Aby vaša pleť okolo očí žiarila zdravím, dodržujte tieto zásady:

  • Doprajte si dostatočný spánok a odpočinok – pokožka v okolí očí je prvým miestom, kde sa prejaví únava
  • V lete noste slnečné okuliare, používajte krém s ochranným UV faktorom
  • Každý večer používajte očný krém
  • Make-up odstraňujte nearomatizovanými a bezalkoholickými kozmetickými prípravkami určenými na odličovanie očí. kozmetika vhodná na odstraňovanie make-up : tu

  • Dbajte na správnu životosprávu, vyhýbajte sa stresu, alkoholu a cigaretám – podporujú predčasné starnutie pokožky a jej dehydratáciu
  • Doprajte si dostatok vitamínov a minerálov – zlepšujú stav pokožky a bojujú proti starnutia

OČNÝ KRÉM Z RUŽÍ (25ml)

Do popredia vám vkladáme prírodný očný krém z ruží, ktorý zaujme vašu pozornosť aj ďalšími jedinečnými zložkami, ktoré blahodárne pôsobia na vašu pleť. Obsahuje ružovú vodu, ktorá je neuveriteľne bohatá na aktívne látky, ktoré stimulujú regeneráciu pokožky a posilňujú obranyschopnosť. Krém sa skladá z biologicky aktívneho komplexu biopeptidov, ktorý účinne zjemňuje a  hydratuje pokožku a zanecháva pocit komfortu a hladkej pleti. Krém sa vstrebáva veľmi rýchlo, hydratuje pleť do hĺbky a vyhladzuje jemné línie v okolí očí. Obsahuje tiež extrakt zo zeleného čaju, ktorý má protizápalové, posilňujúce a antioxidačné účinky, a tiež makadamový olej so silným hydratačným, reštrukturalizačným účinkom a výbornou priedušnosťou. Vitamín E, ktorý je silným antioxidantom a spomaľuje oxidačné procesy v bunkách, eliminuje vysušovanie a šúpanie pleti. Jojobový olej, ktorý je súčasťou krému vytvára na pleti trvalú a elastickú vrstvu, vyživuje a chráni pokožku okolo očí pred škodlivými vplyvmi. Krém je určený na denné použitie. Prípravok je BEZ PARABÉNOV.

Odporúčame použivať náš očný krém každý deň.

Ružový očný krém kúpite  ->>>> tu