Doprava zadarmo nad 60 €

Sušené ovocie

Sušené ovocie je potravina, ktorá vzniká odstránením väčšej časti vody z čerstvého ovocia, čím sa predlžuje jeho trvanlivosť a zvyšuje koncentrácia živín. Tento proces sušenia môže byť dosiahnutý slnečným žiarením, vzduchovým sušením alebo umelým sušením pomocou tepelných zariadení.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Sušené ovocie je potravina, ktorá vzniká odstránením väčšej časti vody z čerstvého ovocia, čím sa predlžuje jeho trvanlivosť a zvyšuje koncentrácia živín. Tento proces sušenia môže byť dosiahnutý slnečným žiarením, vzduchovým sušením alebo umelým sušením pomocou tepelných zariadení.  Existuje mnoho druhov sušeného ovocia, vrátane hrozienok, sušených sliviek, marhúľ, jabĺk, banánov a ďalších. Každý druh má svoju charakteristickú chuť a výživový profil.

Kde sa dá využiť sušené ovocie?

Sušené ovocie je široko využívané pri príprave pokrmov. Môže sa pridávať do müsli, jogurtov, pečiva, cereálií, smoothies alebo sa konzumovať samostatne ako lahodná pochúťka. Sušené ovocie je pohodlné ako občerstvenie, pretože je ľahko prenosné, odolné voči poškodeniu a nevyžaduje chladenie. Je vhodné pre aktívny životný štýl, turistiku či pikniky.

Sušené ovocie je často bohaté na vlákninu, čo môže pomôcť udržiavať tráviaci systém zdravým a regulovať trávenie. Vzhľadom na vyšší obsah cukrov a kalórií môže sušené ovocie poskytnúť rýchlu dávku energie, čo je výhodné pred tréningom alebo po fyzickej aktivite.