(2)

Akcia - 17% Výpredaj Bio

0118

Certifikáty

Na sklade

2,40 € s DPH

2,89 €

0,49 € s DPH (17%)

ks

Bylinný čaj na posilnenie imunity, ktorý Vám dodá silu a vitalitu nielen v zimných mesiacoch. viac >>

Pridať medzi obľúbené produkty Poslať správu kamarátovi Tlačiť

Mursalský čaj z Ránhoja horského 22 g

Bylinný čaj z rastliny Ránhoj horský (Sideritis scardica Griseb). Rastie iba na určitých miestach pohoria Rodopi (Bulharsko). Pochádza z oblasti prirodzeného výskytu z okolia dedinky Trigrad v Bulharsku (lokalita Durduga - Mursalica) vo výške 1500 m n.m, z ekologicky čistej krajiny.

Mursalský čaj má unikátnu chuť a obsahuje stopové prvky a minerály (napr. Na, K, Zn, Mg, P, Si, Al, Fe, Cu, selén, éterické oleje, fenoly).

Neobsahuje teín a preto sa môže konzumovať vo väčšom množstve.

Z historického hľadiska je bylinný čaj od pradávna využívaný najmä v oblasti ostrova Rhodos. Práve ľudia pochádzajúci z tejto lokality sú známi svojou dlhovekosťou a vitalitou. Avšak nielen tieto vlastnosti nadobudli pravidelnou konzumáciou Ránhoja horského. Ten im zároveň dodáva silu, vysokú dávku vitamínu B12, bojuje proti škodlivým mikróbom a zápalom. Redukuje krvný tlak, čim predchádza infarktu či mŕtvici. Chráni bunky tela pred vznikom rakoviny.

Bolo vedecky dokázané, že čaj je skvelým antioxidantom, čo znamená, že doslova čistí telo. Obsahuje železo, meď, kobalt, zinok, draslík, magnézium, sodík a mnohé iné minerály. Má vysoký obsah flavonoidov, ktoré najúčinnejšie bojujú práve proti spomínaným mikróbom a majú antioxidačný efekt. Zároveň obsahuje tanín a esenciálne oleje.

Lekáry čaj odporúčajú pri liečbe dýchacej sústavy (kašel, bronchitída, zápal pľúc, priedušiek, priedušníc) a močového systému. Je efektívnym liekom v boji proti prostate, lieči pečeň a uvoľňuje žalúdomod kŕčov. 

Spôsob prípravy:

Jedno steblo čaju vložte do čajníka a prevarte približne 5 minút, kým sa voda nesfarbí do zlatista. Čaj môžte podávať ihneď, s medom alebo bez.

30. 10. 2020, 10:24

Pekné balenie

Pomohla Vám táto recenzia? Áno (0) Nie (0)

Kontaktujte nás!