DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Minerálne opaľovacie krémy

Minerálne opaľovacie krémy sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie, a to nielen kvôli ich ekologickému aspektu, ale aj pre ich priaznivé účinky na pokožku a zdravie. Na rozdiel od chemických filtrov, ktoré absorbovajú slnečné žiarenie, minerálne filtre fungujú tak, že fyzicky odrážajú UVA a UVB lúče od pokožky, čím poskytujú vysoko efektívnu ochranu.

Hlavnými účinnými látkami v minerálnych opaľovacích krémoch sú oxid zinočnatý a/alebo oxid titaničitý. Tieto minerály sú známe svojimi širokospektrálnymi ochrannými schopnosťami a sú obzvlášť vhodné pre citlivú pokožku, vrátane pokožky detí. Pretože tieto látky fungujú ako fyzická bariéra, ochrana nastupuje okamžite po aplikácii, na rozdiel od chemických filtrov, ktoré potrebujú približne 20 minút, aby začali účinkovať.

Zobraziť viac
Na vaše otázky odpovie Linda

Pracovné dni 7:30 - 16:00
Rýchla pomoc
Zobraziť filtre

Minerálne opaľovacie krémy sú tiež ocenené za ich šetrnosť k morskej faune. Chemické filtre z tradičných opaľovacích krémov môžu po vstúpení do vodného prostredia poškodzovať morský život, najmä korálové útesy. Minerálne krémy sú v tomto ohľade považované za bezpečnejšie, čo ich robí preferovanou voľbou pre ekologicky orientovaných spotrebiteľov.

Ďalšou výhodou minerálnych opaľovacích krémov je ich tendencia byť menej alergizujúce. Keďže sú vyrobené z prírodných minerálov a obvykle neobsahujú parfumy ani chemické konzervanty, sú ideálne pre ľudí s alergiami alebo ekzémom (platí to aj pre ľudí trpiacich atopickou dermatitídou alebo citlivou pokožkou).

Avšak, minerálne opaľovacie krémy môžu mať aj svoje nevýhody. Napríklad, môžu byť ťažšie rozotierať a zanechávať na pokožke biele stopy. To sa vám však nestane s opaľovacími krémami od Wooden Spoon. Vďaka najnovšej technológii sa ľahko roztierajú a nebudete na pláži biely, ako duch. Sú na pokožke neviditeľné a zároveň zachovávajú všetky výhody minerálnych filtrov.

Vo výbere opaľovacieho krému je dôležité pozrieť si zloženie a vybrať produkt, ktorý je bezpečný, efektívny a zodpovedá vašim potrebám a hodnotám. Minerálne opaľovacie krémy ponúkajú širokospektrálnu ochranu, sú šetrné k životnému prostrediu a zdraviu, čo ich robí vynikajúcou voľbou pre každého, kto hľadá spoľahlivú ochranu pred slnkom. Ak potrebujete s výberom poradiť, neváhajte nám napísať. Radi vám poradíme. 

Vernostný program
Vernostný program

Odmeňujeme za každú recenziu produktov.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Poskytujeme najlepšiu kvalitu služieb a výrobkov.

Spoľahlivosť dodania
Spoľahlivosť dodania

Vlastné sklady zaručujú rýchlosť a spoľahlivosť dodania.

Vlastná výroba
Vlastná výroba

Vytvárame a vyrábame pre vás kvalitné produkty.

Doprava zadarmo
Doprava zadarmo

pri nákupe nad 60€.

Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti

Nepasuje? Vráťte.

Odborné poradenstvo
Odborné poradenstvo

Radi vám s výberom poradíme.

Odmena za recenziu
Odmena za recenziu

Recenzia = až 0,4€ späť.