Doprava zadarmo nad 45€

Ruža je považovaná za kráľovnú kvetín. Je nielen pastvou pre oči, ale má aj liečebné účinky. Jej pôvod je opradený mnohými legendami. Preukázateľne sa ruže pestovali už v starovekom Egypte, a následne vojská Alexandra Macedonského priviezli ruže z Egypta a Perzie aj na územie dnešného Bulharska. Pod vplyvom jedinečných klimatických podmienok tu postupne vznikol výrazne odlišný druh olejnatých ruží „ROSA DAMASCENA“. Ružový olej (rose oil) a ružová voda (rose water) sú prírodné produkty, ktoré sa získavajú destiláciou olejnatej ruže „ROSA DAMASCENA“, ktorá sa nazýva „kráľovná kvetov“. Obsahuje okolo 300 rôznych cenných zložiek, ktoré majú jedinečný vplyv na ľudský organizmus. Majú výrazné antibakteriálne a protizápalové účinky. So svojim hydratačným a tonizujúcim účinkom sú ideálnym prostriedkom na čistenie, zjemnenie a hydratáciu pleti, ale aj celej pokožky. Účinné zložky zároveň regenerujú poškodené tkanivá a spomaľujú proces starnutia. Vôňa ružového oleja pomáha prekonávať stres, depresie a je zároveň silným afrodiziakom. Ružový olej sa používa v parfumoch a kozmetike mnohých svetoznámych značiek.

Bulharská ruža „ROSA DAMASCENA“ a z nej získavaná ružová voda a ružový olej, ktorý je jedným z najvzácnejších prírodných éterických olejov, sú základom tejto jedinečnej bulharskej prírodnej kozmetiky. Ružová voda je vodný destilát z čerstvých lupeňov ruže damascénskej, ktorá sa pre svoje výrazné antibakteriálne účinky nemusí stabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami. Bulharsko patrí medzi najväčších producentov ružového oleja na svete, ktorý sa používa pri príprave prakticky všetkých svetoznámych parfumov. Jeho vysokú kvalitu určuje jedinečná mikroklíma, zloženie pôdy a ekologická čistota regiónu v Údolí ruží pri Kazanlaku. Ružový olej sa tak stal tekutým zlatom Bulharska a robí skvelé meno krajine po celom svete.

Výrobky prírodnej ružovej kozmetiky

  • čistia a osviežujú pokožku,
  • podporujú jej hydrolipidovú rovnováhu,
  • stimulujú regeneráciu buniek,
  • upokojujú, liečia a odstraňujú zápalové procesy,
  • majú antioxidačný efekt,
  • spomaľujú proces starnutia pleti a tvorby vrások.

Všetky tieto výrobky sú charakteristické nádhernou zmyselnou vôňou bulharskej ruže „ROSA DAMASCENA“. Kozmetiku vyrába spoločnosť BIOFRESH Cosmetics z mesta Plovdiv, z Bulharska, ktorá má dlhoročnú tradíciu v jej výrobe. Séria kozmetických produktov pod názvom Rose of Bulgaria z firmy Biofresh je celá vyrábaná na báze prírodnej ružovej vody. Ružová voda kontroluje rovnováhu tvorby kožného mazu, je univerzálnym kozmetickým prostriedkom vhodným pre všetky typy pletí, zvlášť pre suchú a citlivú pleť. Hydratuje a udržuje rovnováhu pH suchej a citlivej pokožky.

Pôsobí komplexne:

  • tonizuje,
  • osviežuje,
  • vyživuje a zvlhčuje každý typ pokožky.
  • upokojuje podráždenú, alergickú pokožku a účinne pôsobí na problematickú pokožku s výskytom akné (vyrážok).

Kozmetické výrobky NIESÚ TESTOVANÉ na ZVIERATÁCH, sú BEZ PARABÉNOV.

Zobraziť filtre