Doprava ZADARMO nad 35€ | DARCEK10 - zľavový kupón 10% na darčekové sety

Kozmetická línia LAVENDER

Lavender je vyvinutá na báze levanduľového oleja a levanduľovej vody. Kozmetické výrobky z levanduľovej rady obsahujú levanduľový olej a levanduľovú vodu, spolu s mnohými ďalšími aktívnymi zložkami a majú veľmi príjemnú ľahkú a špecifickú kvetinovú vôňu.

Levanduľový olej a voda majú dezinfekčný účinok, vzhľadom k ich protiplesňovým a antiseptickým vlastnostiam sú vhodné pre použitie na akné, psoriázy, lupiny, proti vypadávaniu vlasov a pri iných kožných zápalových ochoreniach.

Obnovujú popraskanú pokožku, pretože podporujú regeneráciu buniek. Levanduľová voda je úplne čistý prírodný produkt, získaný parnou destiláciou kvetov „Levandula Vera“ ako vedľajší produkt výroby esenciálneho levanduľového oleja. V levanduľovej vode zostávajú rozpustné látky z liečivých rastlín. Používa sa v prírodnej kozmetike, aromaterapii alebo samostatne ako tonikum.

Všeobecne napomáha levanduľová voda udržiavať zdravú rovnováhu pokožky, pretože má ideálne pH 5,6.

  • má protizápalové,
  • upokojujúce,
  • tonizujúce
  • relaxačné účinky,
  • zmenšuje množstvo pórov v pleti.

Prírodná levanduľa voda udržiava svieži vzhľad pokožky, zabraňuje jej vysúšaniu a skvele ju rozžiaruje. Levanduľová voda má antibakteriálne, hydratačné a antialergické účinky.

Používa sa predovšetkým na čistenie a hydratáciu všetkých typov pletí, zvlášť pre mladú pleť so sklonom k akné, na relaxáciu a na aromaterapiu, na upokojenie podráždenej pokožky a kože a to aj po bodnutí hmyzom a spálení pri nevhodnom opaľovaní.

Navyše levanduľová voda môže byť použit :na príjemné osvieženie vzduchu a oblečenia a na ochranu oblečenia pred moľami. Levanduľa je známa už od staroveku ako vzácna a aromatická rastlina. Levanduľové bylinky sa používajú po celom svete v alternatívnej medicíne pre svoje relaxačné a regeneračné účinky.

Levanduľový olej je jedným z multifunkčných éterických olejov na svete. Bulharský levanduľový olej je známy svojou vysokou kvalitou. Bulharskí odborníci vypracovali rôzne účinné receptúry starostlivosti o pleť a telo s využitím levanduľového oleja a levanduľovej vody. Bulharský levanduľový olej sa používa v „LAVENDER“ línii v kombinácii s ďalšími prírodnými éterickými olejmi a vitamínmi, ktoré sa získavajú z mnohých byliniek.

Všetky produkty v tejto línie sú:

  • Bez parabénov
  • Bez syntetických farbív
  • Bez G.M.O

 

LEVANDUĽA

Názov levanduľa pochádza z latinského „lavare“ a to znamená "pranie", nakoľko levanduľa  vytvára na pleti a pokožke pocit čistoty a ľahkosti. Účinky tejto nenápadnej rastlinky s fialovými kvietkami sú známe ešte z čias starých Grékov a Rimanov, ktorí ju používali ako prísadu do svojich očistných kúpeľov. Pre svoje preukázateľne hojivé, antiseptické, upokojujúce a analgetické účinky sa čoraz viac používa v modernej kozmetike, využívajúcej silu prírodných produktov. Výťažok z levandule v špeciálnych kozmetických výrobkoch vyhládza akné, redukuje ekzémy, lupiny či infekcie, v masážnych krémoch uvoľňuje svalové napätie a odstraňuje únavu a reumatické bolesti. Levanduľová voda a levanduľový olej ako zložka kozmetických a farmakologických výrobkov majú takmer univerzálne použitie. Produkty, ktoré ich obsahujú, sú pleťou a pokožkou výborne tolerované a pri ich použití nedochádza k podráždeniu pokožky a pleti, to znamená, že nedochádza k alergickým reakciám.

    Zobraziť filtre