DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Dew of roses

Od staroveku je ruža najobľúbenejšou a najpoužívanejšou rastlinou v rituáloch. Ruža patrí do čeľade Rosaceae. Existuje viac ako 200 druhov a viac ako 18 000 kultivarov ruží.

Rosa damascena, ktorá pochádza zo Sýrie, je veľmi parfumovaná a je najpestovanejšia pre svoje parfumované oleje. Jednou z dobre známych oblastí pestovania damašských ruží je Ružové údolie v Bulharsku. Podnebie je mierne, mierne kontinentálne, vyznačuje sa teplejšími zimami, chladnejšími letami, vyššími zrážkami a vlhkosťou.

Bulharský ružový olej a ružová voda vyrábané tvrdo pracujúcimi farmármi sú produkty najvyššej kvality, ktoré sa vyvážajú do Európy a Ázie a používajú sa najmä v kozmetickom a voňavkárskom priemysle. Po stáročia sa ruže zbierajú ručne v čase od 5 do 10 hodiny ráno. Kvety sa zbierajú do uzavretých plastových vriec a rýchlo sa prepravujú do neďalekej pálenice.

Ružová voda je vedľajším produktom destilácie ružového esenciálneho oleja, takže si zachováva niektoré zo silných vlastností ružového oleja. Pravdepodobne používate verziu ružovej vody ako tonikum, pleťový olej alebo telové mlieko a je to tak správne. Zoznam výhod:

  • liečba začervenania,
  • liečba akné a spálenín
  • hydratácia suchej, citlivej pleti a starnúcej pleti.

Ružová voda však nie je len kozmetický kozmetický produkt... Viete, že organická ružová voda je pitný produkt?