Doprava zadarmo nad 35 €

Vieme, že pokiaľ čítate tento článok, s najväčšou pravdepodobnosťou nie ste priemerný nakupujúci v drogérií. Len ťažko sa vystupuje z nákupného stereotypného správania. Trhy po celom svete sú zaplavené tovarom, ktorý sa snaží poskytovať najnižšie možné ceny a lepšie marže, ktoré často prichádzajú so zníženou kvalitou.

Čo si predstaviť pod „čistou etiketou“?

To znamená, že na obale Nordics nenájdete parabény, SLS, PEG, syntetické arómy a farbivá, konzervačné látky, cukor a sóju. Dôvod, prečo tieto látky neobľubujeme je prostý: majú kontroverzné účinky na ľudské telo. Napriek tomu, že sa im darí vytvárať lacnú, spenenú zubnú pastu so silnou príchuťou a dlhou záručnou lehotou. Nordics sa nevydalo touto cestou. Veria, že ich hodnoty, pohoda, bezpečnosť a udržateľnosť sú prednejšie.

Parabény

Tieto typy konzervačných látok sa používajú už desaťročia po celom svete. Pred asi 15 rokmi panovalo presvedčenie, že môžu spôsobiť rakovinu prsníka. Nasledovala kontroverzná diskusia až nakoniec boli označené za „všeobecne bezpečné“. Vtedy aj teraz sú parabény  rozšírené v kozmetickom priemysle a hromadia sa aj vo vašej kúpeľni. Dnešné výskumy ukazujú, že parabény majú priamy súvis s podráždeniami, alergiami a dermatitídami u detí. Ďalej existujú údaje, že konzervačné látky skrývajú rôzne zdravotné riziká. Vedci (Schnuch a kol., 2011) poznamenali, že sú stále dôležitými kontaktnými alergénmi a zavádzanie nových v kozmetike a domácnosti by malo prebiehať preventívne opatrne.

Preto naše výrobky konzervujeme prírodnými konzervačnými látkami, ktoré sú neškodné pre naše telo i prírodu.

SLS alebo Sodium Lauryl Sulfate

Táto prísada sa používa ako povrchovo aktívna látka na vytvorenie veľkej nadýchanej peny v kozmetických výrobkoch. Ako všetci vieme, pena zmýva nečistoty a predpokladá sa, že SLS má mierne antibakteriálny účinok. Na druhú stranu, testy in vitro dokazujú, že spomaľuje hojenie ďasien. SLS je tiež dráždidlo, ktoré by mohlo byť pre citlivejších ľudí nepríjemné. Napriek tomu prieskumy dokazujú, že veľká časť užívateľov neobľubuje zubnú pastu bez hustej peny. Preto portfólio Nordics ponúka zubné pasty obsahujúce SLS, ale aj zubné pasty používajúce biologické penotvorné činidlo (Sodium Meethyl Cocoyl Taurate, Sodium Lauryol Sarcosinate).

Propylénglykol

Je to syntetická látka, ktorá sa používa v rôznych odvetviach vrátane kozmetického. Pri starostlivosti o ústnu dutinu je jej úlohou zjemnenie a vyhladenie zubnej pasty (vďaka nemu je pekne lesklá). Je dokázaná jeho pomerne nízka toxicita a „vzťah“ k alergiám a dermatitíde. A hoci je všeobecne uznávaný ako bezpečný, nie je to niečo, čo by Nordcis chcelo mať na štítkoch svojich výrobkoch alebo v ich zloženiach.

Syntetické príchute a farbivá

Majú za úlohu vytvoriť prírodné chute a vône, pretože ich extrakcia z prírodných olejov je namáhavá a časovo aj finančne nákladná. Nižšia cena zohráva pri rozhodovaní výrobcov hlavnú úlohu. Použitia čisto prírodnej vône je považované za exkluzívne. Existujú vedecké dôkazy, že prítomnosť syntetických potravinárskych farbív súvisí s poruchou pozornosti/hyperkaktivity ADHD. Toxický účinok syntetických potravinárskych farbív. Ich toxický účinok je ďalej viditeľný v odchýlkach mnohých zdravotných ukazovateľov, ako sú množstvo krvných buniek, hladina hemoglobínu, bilirubínu a celkovo bielkovín. Naše príťažlivé chute a chrumkavá sviežosť pochádzajú zo 100% prírodných zdrojov.

Cukor

Výrazy „cukor“ a „zdravie ústnej dutiny“ sa nachádzajú na pomyselných opačných koncoch z významového hľadiska. Nordics však používa perfektné sladidlo, ktoré nielenže poteší chuťové poháriky, ale aj chráni zubnú sklovinu pred rozpadom. Prírodná zložka xilitol je skutočným darom od matky prírody (z pomarančov, malín, kukuričných klasov a brezy).

Trh oral care je najozaj obrovský. Nordics vytvára dobré životné podmienky. Odmietanie populárnych kozmetických zložiek a ich starostlivý výber je náročný proces. Výsledkom je zdravší úsmev pre zdravšiu planétu.