Doprava zadarmo nad 35 €

Pleť na rukách unavená a vyčerpaná po chladných zimných mesiacoch dostáva znova zabrať zvýšenými hygienickými opatreniami a agresívnymi dezinfekciami. Našťastie je tento krémový balzám dokonalým riešením na všetky trápenia suchej pokožky. Jednoducho ráno použijete a môžete zamávať na rozlúčku suchej, popraskanej a podráždenej pokožke na rukách. Pokiaľ chcete starostlivosť posunúť na vyšší level, doprajte rukám zábal po celú noc v bavlnených rukaviciach.

Úžasný medový balzam na ruky navyše môžete použiť aj ako balzam na celé telo, kondicionér na vlasy alebo na čokoľvek, čo potrebuje akútne zvhlčiť a zjemniť. (TIP pre pánov: je možné balzam použiť aj ako starostlivosť o bradu a fúzy.)

Včelí vosk v zložení výborne udržiava vlhkosť a med upokojuje podráždenia a hojí ranky. 

Okrem upokojujúcich a liečivých účinkov má med aj tieto plusy:

  • je antibakteriálny a antimikrobiálny (lieči zápal, a zabraňuje budúcim infekciám)

  • vyrovnáva PH pokožky

  • cukry v mede sa správajú ako prírodné zvlhčovače (dokonca aj po umytí)

  • má vysoký obsah živín a antioxidantov 

Výroba prírodného balzamu na ruky

Potrebujeme: 

¼ šálky kokosového oleja (napríklad Alteya)

1/4 šálky mandľového oleja (napríklad Alteya)

1/4 šálky olivového oleja

5 polievkových lyžíc včelieho vosku

1 polievková lyžica bambuckého masla (napríklad Alteya)

1,5 polievkovéj lyžice medu

10-20 kvapiek esenciálného oleja

Postup: Zmiešajte všetky suroviny okrem medu a oleja a zohrejte, kým nie sú všetky roztopené. Nechajte vychladnúť približne 10 min. Pridajte med a esenciálny olej podľa ľubovôle a nalejte do pohára (nezabudnite ho zohriať pod tečúcou teplou vodou aspoň 60 sekúnd pokiaľ používate krehkejšiu nádobu :)) Následne už len čakáme, kým nie je teplota vhodná na použitie.

Pokiaľ sa vám zdá textúra málo hutná, stačí balzam znovu roztopiť a pridať viac včelieho vosku. Pre opačný výsledný efekt a jednoduchšie roztieranie pridajte viac oleja.