Doprava zadarmo od 35 €

Cruelty-free/ Netestované na zvieratách

Obe certifikácie možno použiť v prípade, že produkt ani jeho zložky neboli nikdy testované na živočíchoch. Sú to vedúce organizácie, ktoré pracujú na vytvorení sveta, kde neexistujú experimenty na zvieratách. Vzdelávajú a inšpirujú k rešpektovaniu a ochrane živočíchov, odhaľujú realitu životov zvierat v laboratóriach. (príkladom sú Alteya Organics, Nordics)

Eco Control

Tento nemecky a certifikačný orgán sleduje kvalitu surovín ekologických a poľnohospodárskych produktov (vrátane zberu vo voľnej prírode), ktoré nie sú potravinami ani krmivom pre zvieratá. Kontroluje aj kvalitu spracovaného produktu (napríklad Annemarie Borlind) a štandardy pre udržateľnosť. 

ECOCERT COSMOS

Štandard Cosmos sa riadi základnými princípmi: rešpektovanie biodiverzity, zodpovedné využívanie prírodných zdrojov, čisté a ohľaduplné spracovanie a výroba, určuje aj organicky obsah zložiek, normy pre vodu, prísady minerálneho pôvodu, dohliada na skladovanie, sledovateľnosť výrobných procesov, nakladanie s odpadmi, absenciu zavádzajúcich tvrdení pri informáciach o produktoch a etiketách. (napr. DeBa)

FSC certifikovaný papier

Označuje výrobky zo zodpovedne obhospodárovaných lesov. Znamená, že drevo bolo vyťažené zodpovedne vzhľadom k životnému prostrediu a ku komunite. Dodržali sa zákony štátu a regiónu, lesníci boli riadne zaplatení a naďalej budú pokračovať v aktivite na dlhodobú udržateľnosť lesa. (napr. Ben&Anna)

Gluten-free (bezlepkové)

Logom označujeme výrobky neobsahujúce lepok (napr. Alteya Organics). Táto bielkovina sa nachádza v pšenici a niekoľkých ďalších obilninách. V súčasnosti nájdete aj množstvo kozmetiky s gluten-free označením. Z kozmetickeho hľadiska vie byť lepok dráždivý pre pokožku aj oči.

Green brand

Pečať kvality Green Brand je registrovaná certifikačná značka EÚ (príkladom je značka Annemarie Borlind) pre ekologickú udržateľnosť s nezávislým, transparentným a neutrálnym testovacím postupom. Kritéria validačných postupov berú do úvahy všetky dimenzie spoločnosti a produkt je medzinárodné chránený od logistiky až po odpad, energetické a vodné hospodárstvo, informovanosť zamestnancov a mnohé ďalšie.

Non-GMO (bez geneticky modifikovaných látok)

Organizácia začala ako iniciatíva nezávislých maloobchodníkov s prírodnými potravinami v USA a Kanade v súlade s ich štandardmi. Cieľom je zabrániť a monitorovať prítomnosti geneticky modifikovaných látok. (napr. Alteya Organics)

NATRUE

Výrobky označené certifikátom NATRUE sú prírodné, bez umelých náhrad, neobsahujú zbytočnú vodu, vďaka ktorej by si umelo navyšovali svoj objem a sú v zhode s udržateľnosťou. (napríklad Ben&Anna)

ORGANIC SOIL ASSOCIAION

Produkciu možno nazvať organickou, ak je certifikovaná, vyrástla na pôde, na ktorej sa tri roky pred zberom neaplikovali žiadne zakázané látky. Medzi zakázané látky patrí väčšina syntetických hnojív a pesticídov. (napríklad WoodenSpoon)

USDA ORGANIC

Americká národná forma certifikácie poľnohospodárskych výrobkov (minimálne 95% zložiek z ekologického poľnohospodárstva). Jej úlohou je sledovať kvalitu života zvierat, ich prístup k voľnému výbehu, kvalitu ich krmiva (bez antibiotík a rastových hormónov). Zakázané sú vstupy geneticky modifikovaných surovín, hnojív, pesticídov a ostatných chemických produktov ohrozujúcich zdravie. Kontroly prebiehajú niekoľkokrát ročne. (Alteya Organics)

Vegan

Tento certifikát získava len taký produkt, ktorý nemá žiadne živočíšné zložky a nie je testovaný na zvieratách. Symbol písmena V vytvarovaný do tvaru lístka je medzinárodne uznávaný. Označujú sa ním okrem kozmetiky aj oblečenie, jedlo, nápoje, výrobky do domácnosti a mnoho ďalšieho. (príklad z našich stránok: Alteya OrganicsAnnemarie Borlind, Nordics)