Doprava zadarmo od 35 € cez Zásielkovňu

L'Erbolario bolo založené v talianskom meste Lodi v roku 1978 ako malé remeselné bylinkárstvo. Ako už býva zvykom, na začiatku úspešného biznisu bola vášeň pre svet liečivých bylín. Neskôr rodinné recepty zakladateľov, Franca Bergamaschiho a jeho ženy Daniely Villa, doplnili poznatky z absolvovaných kurzov bylinkárstva, fytokozmetiky a fytopreparácie. Netrvalo dlho a ich produkty presiahli dvere obchodu v Lodi a rozšírili sa na pulty obchodov po celom Taliansku. Dnes je L'Erbolario oceňovanou značkou až v 42 krajinách.

 

Vo výrobe používajú liečivé rastliny z vlastnej botanickej záhrady, ako napríklad kosatec, nechtík, levanduľa, medovka, mäta, rozmarín, šalvia a iné. Všetky liečivé byliny, okrasné druhy, ovocie a zelenina sú pestované na veľkom pozemku obklopujúcom výrobný závod L'Erbolario. Kultivujú sa v súlade s prísnymi normami ekologického poľnohospodárstva s použitím výhradne prírodných hnojív a liečiv bez použitia akýchkoľvek pesticídov, herbicídov alebo syntetických látok.

Všetky extrakty si vyrábajú vo vlastnom laboratóriu bez vonkajších vstupov. Vyberajú len tie najlepšie rastliny, ktoré sú ideálne organické. Všetky suroviny prechádzajú prísnymi analýzami na overenie neprítomnosti viac ako 300 druhov pesticídov. Na výrobu extraktov používajú iba ekologicky bezpečné rozpúšťadlá, ako je voda, glycerín a organické rastlinné oleje. Často používajú čerstvé ovocie, napríklad uhorky, mandarínky, citróny a mango- všetko ručne krájané.

 

O neustály výskum kozmetických foriem a vysoko inovatívnych a funkčných rastlinných zložiek sa stará skupina kvalifikovaných odborníkov v oblasti chémie, biológie, biotechnológie, mikrobiológie a toxikológie.Po vyvinutí receptúra prechádza prísnou kontrolou kvality: mikrobiologické testy a chemicko-fyzikálne analýzy sa vykonávajú na monitorovanie prítomnosti ťažkých kovov (cieľom je zaručiť stabilitu a bezpečnosť produktu).

Vybavenie s kapacitou až 12 000 kg napomáha opakovať bezpečnostné operácie vo väčších množstvách. Technológia garantuje rovnako vysoký štandard každého jedného výrobku. Produkty sú monitorované a ich stálosť je preverovaná až šesť mesiacov.

Všetky obaly sú ekologické, najlepšie vyrobené z jedného materiálu alebo ľahko deliteľné na recyklovateľné zložky. Rešpektujú životné prostredie a sociálnu spravodlivosť a samozrejme netestujú svoje výrobky na zvieratách.

Hlavnou filozofiu spoločnosti L'Erbolario je neuprednostniť vlastné potreby na úkor budúcich generácií. Motto, ktorého riadením, by všetci pomohli planéte. :)

FOGLIE DI TÉ Sprchový gél - L´Erbolario