DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Účinky omega kyselín na krásu pleti a vlasov

Ako omega kyseliny ovplyvňujú našu pleť a vlasy?

Je dokázané, že zvýšený príjem omega kyselín v strave má priamy vplyv na množstvo omega kyselín v našej pokožke. Štúdie potvrdzujú, že pokožka dostatočne zásobená omega kyselinami má jemnejšiu štruktúru, je pružnejšia a má menší sklon k zápalom. Okrem toho pomáhajú omega kyseliny chrániť našu pleť pred negatívnymi účinkami slnečného žiarenia.
Pokiaľ si budete pravidelne dopriať dostatok omega kyselín vo svojej strave, dočkáte sa tiež zvýšeného rastu vlasov, ktoré budú bohaté, krásne pružné a lesklé.

Akú úlohu majú v našej pokožke?

Omega kyseliny sú prirodzenou súčasťou bunkových membrán našich kožných buniek a vlasových folikulov. Sú veľmi dôležité pre ich pružnosť a správne fungovanie. Kožné bunky majú vďaka nim lepšie zásobenie kyslíkom a živinami. Súčasne zvyšujú efektívny odvod odpadových látok z kožných buniek, čím podporujú ich vitalitu a celkové zdravie.

Aké sú ich najvýznamnejšie efekty omega kyselín na pleť?

  • Zvyšujú hydratáciu pokožky
  • Zvyšujú pružnosť pleti a pôsobia preventívne proti vzniku vrások
  • Prejasňujú vzhľad pokožky
  • Znižujú výskyt „nedokonalostí“ (pupienkov, červených fliačikov)
  • Posilňujú kožnú bariéru a kvalitu lipidovej vrstvy pleti

A čo vie omega kyseliny s vlasmi?

  • Zvyšujú hydratáciu, pružnosť a lesk vlasov
  • Znižujú lámavosť vlasov a štiepivosť končekov
  • Podporujú rast vlasov. Už po pár týždňoch budete pozorovať veľké množstvo nových jemných vláskov po celej hlave.\

Pre koho sú najviac prospešné

Vďaka schopnosti znižovať zápal a normalizovať fungovanie kožných buniek sú významným pomocníkom pre osoby s kožnými problémami - veľmi suchou pleťou, psoriázou, atopickou dermatitídou ekzémy, av neposlednom rade pre osoby trpiace zvýšeným výskytom akné. Niektorí dermatológovia odporúčajú užívanie omega kyselín aj pri keratóze pokožky (tzv. kuracie kože).
Dopriať by si ich mali aj ľudia, ktorých trápia zvýšené vypadávanie vlasov alebo ich zlá kvalita a lámavosť.

Má zmysel dopriať omega kyseliny aj bežnej pleti a vlasom?

Pleť vyživovaná dostatočným množstvom omega kyselín má prejasnený vzhľad, jemnú štruktúru a zvýšenú pružnosť. Navyše podlieha menej vplyvom starnutia a uchováva si dlho mladistvý vzhľad. Pokiaľ navyše podporí bohatosť a krásu vlasov, je to bez debát. Kto z nás by po tom netúžil.

Ako omega kyseliny pravidelne dopĺňať do našej stravy

Bežná strava človeka žijúceho v strednej Európe je na omega kyseliny veľmi chudobná. Ani občasná konzumácia rýb nás v tomto nezachráni. Z rastlinných zdrojov sú na omega kyseliny bohaté semienka mnohých rastlín.
Práve na tomto základe bol vyvinutý doplnok stravy Purly Omega, SKIN & HAIR, ktorý sa skladá z veľmi kvalitných omega olejov lisovaných z ľanu siateho, pupalky dvojročnej, čiernych ríbezlí a granátového jablka. Celý komplex je navyše doplnený o dôležité vitamíny A, D, betakarotén a koenzým Q10.
Užívanie je veľmi jednoduché, denne sa užíva 5 ml oleja, ktorý je možné za studena pridávať aj do krémových polievok, šalátov alebo smoothie. Olej má príjemnú citrónovú príchuť, takže je dobre stráviteľný aj pri priamej konzumácii. Jedna fľaštička má v sebe 50 dávok, takže vystačí na necelé dva mesiace.