DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Sprievodca pleťovými maskami

Sprievodca pleťovými maskami

Skôr ako sa do toho pustíme, nezabudnite, že prvým krokom v používaní pleťových masiek pri starostlivosti o pokožku je čistenie pleti. Použite svoj obľúbený čistiaci produkt, ktorý vám pomôže pripraviť pokožku na maximálne vstrebávanie výživných a účinných látok z masky.

Aký je základný rozdiel medzi plátenou maskou (sheet) a klasickou maskou na tvár?

Myšlienkou plátenej masky (sheet) je, že materiál „plachty“ pomáha zachytávať aktívne zložky na pokožke, čím zaisťuje, že tvár bude mať všetky výhody uvedených ingrediencií a umožní produktu preniknúť hlbšie. Môžte ich používať aj dennodenne. Plátená hydratačná maska „Watermelon“ Holika Holika rozmazná pleť hĺbkovou hydratáciou, intenzívnou výživou a zanechá ju hladkú a odpočinutú. Detox podporí aj pružnosť pleti.

Klasické pleťové masky zvyčajne obsahujú určitý druh ílu, aby sa pokožka dobre vysušila, a tak pôsobila ako jemne ošetrená pílingom.  Hĺbkové čistenie alebo pílingové ošetrenie odstráni príliš veľa prírodných olejov vašej pleti a pri príliš častom používaní spôsobí deficit alebo nerovnováhu pokožky. Masku si predstavte ako silnú, koncentrovanú vrstvu aktívnych zložiek (s ich oveľa vyššiou koncentráciou). Je to užitočný nástroj na čistenie na hlbšej úrovni. Používať by sa mali 1x alebo maximálne 2x za týždeň.

Ako dlho nechať pôsobiť masku?

Postupujte podľa pokynov.Nenechávajte plátenú masku (sheet) ​​nechať schnúť,pretože by to mohlo odvádzať vlhkosť späť z pokožky. Po použití masky si neumývajte tvár, ale vmasírujte prebytočný produkt do pokožky, aby ste neprišli o výhody obsiahnutých látok.

To isté platí aj pri klasickej hlinenej maske na tvár. Nenechajte masku príliš suchú. Možno predpokládate, že maska dokončila svoje kúzlo, no v skutočnosti to značí, že aj pokožka je vysušená pod škrupinou masky.


Niečo o starostlivosti PO pleťovej maske.


Hlinené alebo bahenné masky je potrebné zmyť, netreba však dočisťovať. Pokračujte krémom podľa vášho typu pleti. Takto hydratujete a maximalizujete všetky účinky masky. Pri plátenej (sheet) maske nie je potrebné dodať hydratáciu, pretože vám ju dostatočne poskytne prebytočný produkt na „plachte“.


Akú masku zvoliť, ak mám mastnú pleť?


Potom je vaším priateľom akákoľvek čistiaca (hlinená) maska, ktorá obsahuje kaolínový íl, kyselinu salicylovú alebo olej z čajovníkového oleja. Všetci traja sú dobre známi svojou schopnosťou dodávať prospešné a prečisťujúce vlastnosti pri vzniku akné a odvádzaní nadbytočného oleja.

Ílová maska s čajovníkom pre mastnú a problematickú pleť Kvítok obsahuje konopný olej, olej z lieskových orieškov, marocký íl, žihľavový prášok, bavlníkový olej, vitamín E a esenciálne oleje (čajovník, mäta, citrón). Pomáha vyčistiť preplnené póry a odviesť nečistoty. Marocký íl má výborné exfoliačné účinky a zároveň nedráždi mazové žľazy.




Aké zložky majú najlepšie účinky proti stárnutiu?

Poobzerajte sa po maskách obsahujúcich regeneračné komplexy a prírodné antioxidanty, ako sú vitamín C a E, retinol a niacinamid - najlepší bojovníci prírody proti voľným radikálom a predčasným známkam starnutia.


Čo vyhľadávať ak chcem žiarivú pleť?

Vitamín C, ženšen a Niacinamid môžu pomôcť zosvetliť a oživiť vašu pleť blokovaním nadprodukcie melanínu, redukciou tmavých škvŕn a zlepšením jasu. Ďalším hrdinom pre matne vyzerajúcu pokožku je jemne pôsobiaci exfoliačný gigant, ktorým je AHA. Ľahkým leštením pokožky a odstránením nahromadených kožných buniek pomáhajú AHA obnoviť váš krásny žiar.

Je čas naplánovať si domácu spa seansu! Nech sa páči. ;)