Doprava zadarmo nad 35 €

Výroba ricínového oleja

Lisuje sa za studena, je bezfarebný so slabou alebo žiadnou chuťou a vôňou. Získava sa zo semien rastliny ricínu obecného. Rastlina má okrasný charakter, je nenáročná na pestovanie, u nás v Európe sa pestuje ako jednoročná rastlina kvôli zložitému prezimovaniu a meria cca 2 metre, no vo svojej rodnej zemi, Afrike, je to celoročná rastlina, ktorá dorastá do majestátnych výšok.

Ricín je bohatý najmä na omega9-nenasýtené mastné kyseliny, vitamín E a bielkoviny. Jeho konzistencia je veľmi hustá, preto sa používa najmä na ošetrenie extrémne suchej pleti.  Tento prírodný zázrak ma nekonečné pozitívne liečebné a skrášľujúce účinky, dokonca ma široké možnosti využitia v kozmetickom priemysle.

Ako používať ricínový olej

  • Vlasy - pravidelné zábaly týmto olejom posilnia vaše vlasy od korienkov až po končeky. Nanesiete olej na korienky vlasov a zabalíte do uteráka po dobu 1 hodiny. Vďaka svojej olejnatej textúre vlasy vyživý a dopraje im hydratáciu. Po niekoľkých použitiach sú naše vlasy hustejšie, silnejšie, pevnejšie a menej sa lámu. Pre ešte lepší efekt, olej masírujte do korienkov vlasov pri každom umytí.  Olej sa postará o krajší zovňajšok vašich vlasov ale hlavne o ich zdravie. Tým zabráni aj vypadávaniu vlasov, odstraňuje tvorbu lupín a navyše lieči suchú pokožku hlavy. 
  • Obočie a mihalnice - Naneste olej na vatovú tyčinku a opatrne si pretierajte korienky mihalníc, tak aby sa olej nedostal do kontaktu s okom. Mihalnice sú už po pár dňoch viditeľne hustejšie. Tak isto môžete namočenou vatovou tyčinkou potierať aj miesta kde nám obočie vypadalo. Po pár dňoch začne obočie dorastať.
  • Ruky a nohy - Suché až popraskané chodidlá alebo suché okolie nechtov? Infekcie nechtov rúk aj nôh?  Pomôže Vám ricínový olej. Každý deň natierajte postihnuté miesta olejom minimálne 2x denne. Vhodné sú aj zábaly. Okolie nechtov natrieme týmto olejom, natiahneme si kozmetické rukavice a necháme pôsobiť 1 hodinu. Na noc si natrieme ricínovým olejom naše chodidlá, natiahneme ponožky a necháme pôsobiť celú noc. 
  • Bradavice - Trápia Vás nepekné, navyše bolestivé bradavice? Vyskúšajte pár kvapiek ricínového oleja každý deň až do ich úplného zmiznutia. Olej nakvapkáme na vatovú tyčinku alebo tampónik a prikladáme na postihnuté miesto 2 – 3x denne. Pre lepší efekt môžeme tampón v oleji namočiť, priložiť na bradavicu, prelepiť a nechať pôsobiť po celú noc. Ricínový olej je veľmi šetrný. Odstráni bradavicu ale nepoškodí okolie pokožky. 
  • Pleť a pokožka -  Ricínový olej je veľmi hustý a má vynikajúce antibakteriálne účinky.  Pôsobí ako skvelý hydratačný krém na veľmi suchú pleť a bojuje proti tvorbe akné. Večer, po vyčistení pleti, naneste pár kvapiek oleja na svoju pleť. Olej sa veľmi rýchlo vstrebáva, takže sa nemusíte báť mastných obliečok. Taktiež pôsobí ako prevencia proti tvorbe vrások. Čím skôr s používaním tohto oleja začnete, tým je menšia pravdepodobnosť veľmi hlbokých vrások v budúcnosti.
    Spálená pokožka od slnka alebo červené pupienky vyskytujúce sa na nej? Aj proti tomuto pozitívne pôsobí práve ricínový olej. Stačí ním potierať postihnuté miesta a už o pár dní uvidíte rozdiel. Červené pupienky sú viditeľne redukované a spálená pokožka je znovu hydratovaná a pôsobí zdravo. 

Náš Tip:

Najlepšie účinky dosiahnete používaním 100% organického ricínového oleja vypestovaného pod dohľadom certifikačného inšitútu bez použitia akýchkoľvek pesticídov, GMO a i. Vyskúšajte ricínový olej Alteya Organics, nájdete ho TU

Upozornenie

Aj keď má ricínový olej mnoho pozitívnych účinkov, nemusí vyhovieť každému užívateľovi podľa jeho predstáv. Pred jeho aplikáciou si spravte malý test. Nakvapkajte si zopár kvapiek oleja na vnútornú stranu predlaktia. Tu je naša pokožka extra tenká a citlivá. Ak sa do pár minút neobjaví žiadna nežiadúca reakcia, môžeme pokračovať v aplikácií na tvár, telo, pokožku hlavy, atď.

Pozor na konzumáciu ricínového oleja! Ma silné laxatívne účinky, ktoré v minimálnej konzumácií môžu pomôcť napríklad pri zápche, no naopak pri neprimeranej dávke môžu spôsobiť nevoľnosť, dokonca srdcovú slabosť.