Doprava zadarmo od 35 € | s kupónom EXTRA zľava až 30% na opaľovaciu kozmetiku Wooden Spoon

Od nenápadného kútika, pri ktorom vás bolí akýkoľvek pohyb pier, až k ich úplnému popraskaniu nie je ďaleko. Mať popraskané pery, rovnako ako akýkoľvek iný problém s pokožkou, nevyzerá pekne, hlavne je to bolestivé a nepríjemné.

Chlad a sucho pery vysušuje, tomu sa v zime nevyhneme. Môžeme však urobiť niekoľko opatrení, aby nás popraskané pery oblúkom obišli:

  1. Často vetrajte, dajte si záležať najmä vo vykurovaných miestnostiach, prípadne použite zvlhčovač vzduchu, vyhýbajte sa klimatizovaným miestnostiam
  2. Upravte si stravu. Vitamíny skupiny B, riboflavín a niacín dodávajú našej pokožke veľkú dávku výživy. Nájdete ich v mliečnych výrobkoch, vajciach, mäse aj rybách. Rovnako nezabúdajte ani na pitný režim a pite aj keď smäd vyslovene nepociťujete.
  3. Každého láka pery si oblízať. Stačí niečo chutné zjesť, prípadne mať na perách sladký balzam… ale skúste tomuto pokušeniu odolať. Úľava sa dostaví, ale bude len chvíľková. Pre tráviace enzýmy v slinách sa pery, paradoxne, rýchlejšie vysušia. 

Ako na popraskané pery

Natierať, natierať, natierať. Akonáhle na perách pocítite nepríjemnú trhlinku, vyberte z kabelky balzam a pery si premastite. Odporúčame balzam na pery Vianoce od značky Wooden Spoon. Tento bio produkt poskytne vašim perám prvú pomoc. Obsahuje významné množstvo včelieho vosku, ktorý vytvára tenký ochranný film a pery ochráni pred chladom aj vetrom. Vitamín E popraskané pery hojí a organické maslá ich zregenerujú.

Ak je pre vás rúž samozrejmosťou, na popraskaných perách nebude vyzerať dobre. Skúste najskôr naniesť balzam na pery s ružovým olejom Alteya, ktorý perám dodá prirodzený lesk a odstraňuje suchosť. Balzam pery vyživí, dodá im jemnosť, krásu a mladistvý vzhľad. Zároveň vďaka vitamínom a mastným kyselinám eleminuje bolesť, ktorú poškodené pery spôsobujú. 

 

Ak vašim perám chcete dopriať skvelú starostlivosť, siahnuť môžete po novinke od značky We love the planet. Velvet daily sensitive poskytne vašim perám intenzívnu starostlivosť a ochranu. Velvet shine je vegánsky produkt, kde ovocný vosk nahradil ten včelí a perám poskytuje vlhkosť.  Oba balzamy sú ekologicky zabalené v papierovej tube. 

Kompletnú ponuku našich balzamov na pery nájdete tu.