Doprava zadarmo nad 35 €

Koloidné striebro je termín používaný ako opis drobných čiastočiek striebra obsiahnutých v tekutine. Normálny filtračný proces by ich vzhľadom na ich malú veľkosť neodstránil. Veľkosť častíc striebra v koloidnom striebre sa môže líšiť, ale niektoré sú také malé, že sa označujú ako „nanočastice“. To znamená, že majú veľkosť menšiu ako 100 nm a sú voľným okom neviditeľné.

Striebro sa v minulosti používalo ako univerzálny liek na rôzne infekcie a choroby predtým, ako sa vyvinuli moderné antibiotiká. Ako prirodzená súčasť ľudského tela podporuje mozgovú činnosť.

V poslednej dobe vzrastá jeho popularita a niektorí tvrdia, že dokáže nahradiť antibiotiká alebo iné liečebné postupy pri liečbe bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií. Menší počet ľudí prehlasuje, že pomáha pri liečbe chorôb, ako sú herpes, borelióza, tuberkulóza a dokonca HIV/ AIDS.

Antibakteriálne tuhé mydlo Biofresh Protect so striebornou a ružovou vodou

Možnosti používania koloidného striebra sú buď priamo na pokožku, alebo ako výživový doplnok.

Ako funguje koloidné striebro?

Tvrdí sa, že koloidné striebro má široké antibakteriálne a antiseptické účinky, keď sa podáva ústne alebo na rany.

Nie je známe ako presne funguje, ale výskumy naznačujú, že poškodzuje bunkové membrány baktérií, čím poškodí ich DNA, čo vedie k smrti bunky. Fakt, že štúdie preukázali, že koloidné striebro dokáže usmrtiť širokú škálu baktérií, sa premietol do jeho použitia v niektorých zdravotníckych produktoch, ako sú krémy a obväzy na rany a lekárske vybavenie.

Ióny striebra sa uvoľňujú zo strieborných častíc pri styku s vlhkosťou, napr. telesnými tekutinami.

Prípad „Modrého muža“

Okrem slávnej Gwyneth Paltrow upozornil na požívanie roztoku aj Paul Karason. V snahe zatočiť s dermatitídou na tvári dlhoročne užíval silno koncentrovanú homemade zlúčeninu striebra. Domácou samoliečbou si privodil argýriu, sfarbenie pokožky a slizníc namodro.

Zatočiť s mikroorganizmami a udržať dobré zdravie bez hrozby „šmolkového syndrómu“ môžete pomocou striebornej vody od PROTECTU v našej ponuke. Strieborná voda je výborná nie len na čistenie rúk a drobných poranení, ale pomáha aj pri liečbe akné, pamätajte však, že všetko s mierou :)

Použitie:

  • Ak používate striebornú vodu na čistenie rúk alebo iných častí tela, používa sa priamym nastriekaním.
  • Ak ju chcete používať na pleť, nastriekajte ju na vatový tampón a jemne s ňou prechádzajte po vyčistenej tvári.

V ponuke tiež nájdete antibakteriálne mydlá so striebornou vodou, vhodné aj pre citlivú pokožku so sklonom k ekzémom.