Doprava zadarmo nad 35 €

 

Pokožka je veľmi komplikovaná a práve preto vyžaduje veľkú starostlivosť. Tak ako počas celého roka, v lete a v zime obzvlášť. V zime je to najmä kvôli mrazom, ktoré nepôsobia priaznivo a treba sa nahrubo krémovať kvalitnými krémami. No vráťme sa k tomu letu. Ochrana pokožky v lete je o niečo komplikovanejšia. Treba sa často natierať, vyhýbať sa slnku počas obedných hodín a taktiež to zbytočne nepreháňať. Dôležitým doplnkom je aj voda, ktorú treba piť vo väčšom množstve ako sme bežne zvyknutí. Tak si to poďme rozobrať pekne dopodrobna.

1.Krémovanie

Pri krásnych letných dňoch je potrebné sa krémovať aj keď idete len na krátku prechádzku na zmrzlinu. Slnko je ostré počas celého dňa, cez obed o to viac. Preto odporúčame nanášať aspoň najmenší faktor. Natieranie taktiež závisí od typu pokožky. Niektorí sme bledí, iní tmaví aj v zime. Z tohto dôvodu by mali „bielokožci“  pokožke venovať o to viac pozornosti. Krémovanie v lete nie len pri vode je  vhodné približne každú hodinu. Vo vode sa vám väčšina krému zmyje a ochrana sa odchádza plaviť s vami. A aby sme nezabudli, čím bledšia pokožka, tým silnejší faktor. Netreba sa báť toho, že by vás neopálilo keď si dáte silnejší faktor (30-50). Poväčšine skúsenosti s faktorom krémov 50+ spôsobujú fľakaté opálenie, takže tomuto sa vyhnite.

krémovanie pokožky krémom

Zdroj: https://damskajazda.webnoviny.sk/6-najvacsich-mytov-opalovacich-kremoch-viete-nich/

2. Čas na slnko

            Kedy na slnko ísť a kedy sa mu radšej vyhnúť? V hodinách od dvanástej do tretej má slnko najsilnejšie lúče, ktoré doslova kožu pichajú. Preto sa v tieto hodiny slnku vyhnite. Ak ste na kúpalisku, schovajte sa pod slnečník na drink, pri mori si choďte radšej dať poobednú siestu a načerpať sily. Samozrejme, nedá sa mu vyhnúť vždy a úplne a aj práve preto je tu už spomenuté natieranie sa. A pozor, opaľuje aj cez mraky. Stretávame sa s tým, že ľudia o tomto fakte veľakrát netušia.

Slnečná pláž

Zdroj: http://srqservices.com/stay-cool-in-the-florida-heat/landscape-sea-sand-summer-sun-photo-hd-wallpaper/

3.Tekutiny

            Pitie vody a dostatočná hydratácia je podstatná pre samotné fungovanie organizmu. Pokiaľ máte nedostatok vody, cítite sa malátne a nedokážete podávať výkon ako by ste chceli. Podľa vlastných skúseností je vhodné si vždy so sebou zobrať fľašu vody, menšiu väčšiu. Vždy sa dá doplniť. Najlepšia je samozrejme čistá, sladké vody len zanášajú organizmus a neuhasia pocity smädu.

voda

Zdroj: http://inhabitat.com/drinking-bottled-water-may-cause-premature-wrinkles-experts-warn/water-bottle-537x402/

4. A čo s hlavou?

            Pokrievka hlavy má význam hlavne z takého dôvodu, aby človek nedostal úpal, ktorý je nebezpečný a z pekného dňa, kde si ležíte pri vode vás môže dostať ležať rovno do nemocnice. Podceňovať by sa to nemalo najmä u malých detí, dorastencov, starých ľudí ale samozrejme u všetkých ostatných, ktorí sú vystavení slnku po dlhšiu dobu( rozumejte 2 a viac hodín).

Ochrana na hlavu

Zdroj: https://sk.pinterest.com/explore/summer-hats/?lp=true

Naše produkty proti slnku:

Denné ochranné sérum SPF 20 na tvár s olivovým olejom 30 ml Biofresh

Denné ochranné sérum SPF 20 na tvár s olivovým olejom „OLIVE OIL OF GREECE“  predstavuje celkovú aktívnu koncepciu boja proti foto-starnutiu pleti. Zabezpečuje optimálnu ochranu pleti pred UVA - PA ++ žiarením; účinne neutralizuje vplyv voľných radikálov a slúži ako prevencia nežiaducej pigmentácii pleti.

Sérum na pleť s olivovým olejom

Pleťové sérum proti vráskam s ochranným faktorom SPF 20 s ružovým olejom 40 ml Biofresh

Sérum obsahuje vyvážené aktívne látky, najmä 100% organicky čistý bulharský ružový olej, ale aj UVA a UVB ochranné filtre a účinný výťažok z rastliny Plesnivec (výťažok: ALPAFLOR® EDELWEISS B), ktorý optimálne chráni pred účinkami slnečného žiarenia, zabezpečuje ochranný faktor SPF 20, optimálnu UVA ochranu, účinnú neutralizáciu voľných radikálov, prevenciu nežiaducej pigmentácie pokožky. Sérum je vynikajúci spojenec v každodennej starostlivosti o pokožku, zvyšuje jej odolnosť voči UV žiareniu a ďalším stresovým faktorom životného prostredia. Sérum je výborne znášanlivé pre všetky druhy pletí, je antialergické.

pleťové sérum s ochraným faktorom

Zhrnutie

            Zhrnutie je jednoduché. Piť často vodu, krémovať sa pri každej možnej príležitosti, nosiť niečo na hlave a nechodiť von cez to najhoršie slnko. To sú základné rady. Samozrejme, že ich každý z vás pozná. Ide hlavne o to, aby si to človek uvedomoval a chránil sa. Aj preto vám prinášame takéto články. Takže aby ste si v pokoji užili leto, teplo, slnko a zažili mnoho nového, držte sa týchto jednoduchých rád a zabávajte sa. 

opalovanie dietata

Zdroj: http://www.huffingtonpost.com/aimee-chan/10-fail-safe-family-holiday-experiences_b_7465450.html

Chcem viac takýchto článkov:

Prihlásenie sa nových článkov

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky