Doprava zadarmo nad 35 €

Liečba plienkovej dermatitídy

Plienková dermatitída vie naozaj mamičky veľmi potrápiť. Liečba si vyžaduje čas a trpezlivosť, preto nečakajte viditeľné zázraky do dvoch hodín. Spomínaná „horšia“ forma dermatitídy  častokrát vyžaduje niekoľko týždňové liečenie, kým sa pokožka dostane do pôvodného stavu. Overený recept na liečbu zaparenín sú bylinky ako napríklad Repík lekársky. Ten má silné antibakteriálne a hojivé účinky. Ďalej sú vhodné bylinky ako Rumanček pravý alebo Nechtík lekársky. Liečime formou kúpeľa alebo obkladov. Postihnuté miesta nenatierame krémami, nepoužívame na určitý čas aviváže, agresívne pracie prostriedky, peny do kúpeľa a podobné výrobky, ktoré nepomáhajú liečeniu ale stav pokožky zhoršujú. 

Ako sa vyhnúť plienkovej dermatitíde?

Ako predísť nepríjemným zapareninám? Zhrňme si pár rád, ktorými by sa mali riadiť všetky mamičky:

  • Časté prebaľovanie, vhodné plienky, vyhovujúca veľkosť plienky vzhľadom na vek bábätka.

Jednorazové plienky vyhovujú vďaka vysokej absorbčnej schopnosti detskej pokožke viac ako tie látkové. Ak ste sa ale aj napriek tomu rozhodli pre látkové plienky, dbajte na jemný prací prostriedok pre bábätká a vždy sa radšej uistite, že na plienke nezostali zvyšky pracieho prášku.

  • Kúpanie, umývanie. Dajte si záležať, aby kozmetika bola vhodná pre citlivú detskú pokožku. (Neobsahuje farbivá, chemikálie, umelé konzervačné látky, parabény, parfémy....)

Na kažodenné kúpanie bábätka odporúčame použiť Detský sprchový gél Alteya Organics, ktorý obsahuje liečivý harmanček, nechtík a ružový esenciálny olej.

  • Ošetrovanie zadočka pri KAŽDOM prebalovaní.

Ošetrite zadoček Vášho bábätka Ochranným krémom proti zapareninám od WoodenSpoon, je antibakteriálny, protizápalový a zároveň upokojuje detskú citlivú pokožku. Kompletnú starostlivosť o Vaše dieťatko nájdete TU