Doprava zadarmo nad 35 €

Neustále sa investujú značné zdroje do vývoja ekologických alternatív, ktoré by spoľahlivo ekologicky degradovali na konci ich života. Odhodlanie nájsť riešenie sa vyplatilo pri kyseline polymliečnej(PLA). Je vyrábaná z obnoviteľných zdrojov ako sú kukuričný škob alebo cukrová trstina. Tento prírodný polymér bol navrhnutý ako náhrada na bežne využívané plasty vyrábané na báze ropy. V obalovom priemysle sú PLA plasty využívané na plastové fólie, obaly na lieky a na nádoby na potraviny. S rastúcim priemyslom PLA sa nám vytvára mnoho ďalších možností využitia materiálu.

PLA v bodoch:

  • jej produkcia spotrebuje menej energie a spôsobí vytvára menej sklenníkových plynov ako produkcia plastov vyrábaných na báze ropy

  • v kontrolovanom prostredí sú úplne rozložiteľné a kompostovateľné

  • nevýhodou je, že kompostovanie musí prebiehať v nato určených zariadeniach, kde sa urýchľuje rozklad (proces môže byť zdĺhavý)

  • kratšia životnosť PLA (6 mesiacov od výroby)

  • netoxický, zdravotne nezávadný

Podobným investovaním do viac „eco-friendly“ obalových riešení nám spoločností ukazujú odhodlanie a pozitívne kroky smerom k udržateľnejšej budúcnosti.

Prečo Vám o tom píšeme?

Dôvodom je radostná novinka! Jedna z našich popredných značiek sa rozhodla posunúť bio účinky svojich produktov na vyššiu úroveň. Značka WoodenSpoon prichádza na trh s väčším 150ml balením obľúbených opaľovacích prípravkov a to nie je všetko, tieto opaľováky budú balené v PLA obaloch!

Tento krok podporujeme a sme hrdí, že môžeme túto značku ponúknuť aj Vám!