Doprava ZADARMO nad 45€

Zvyknúť si na režim

Najmä deti môžu mať problém s výrazne menšou zmenou ich režimu. Počas prázdnin spí dlho, sú tiež dlhšie vzhůru, podnikajú s rodičmi, prarodičia i so svojou rodinou veľa aktivít, výletov, dovoleniek. Nemajú pevný režim, nemusí sedieť niekoľko hodín v škole, preháňajú sa po vonku s kamarátmi, vymýšľa novú zábavu. Pripravte deti, aspoň čiastočne, na zmenu, ktorá nastane. Predejdete tak možným spaním, bojkotovaním školy alebo slzavému údoliu.

O všetkým mluvte

Na začiatku sa určite vyplatí deťom opatrne robiť, že ich voľno čoskoro vyplní povinnosti. Práve to, že sa o škole budete často zmizovať, napríklad medzi rečou alebo upozornením na to, že sa objavila aj aktovka, dávate deťom najavo, že sa blíži zmena. Ptejte sa detí, na čo sa teší, z čoho majú obavy. Pomozte im rozptýliť svoje obavy,vyjmenujte jim všechna pozitiva - kamaráti v škole, krúžky, školy v prírode, kina a divadlo se školou a podobne.

Režim nanečisto

Sú vaše deti zvyké spát dlho a chodiť neskoro? Potom pre mňa bude ranní budíček do školy veľmi nepríjemný. Môžete s nimi vstávať natrénovať a minimálne desať dní pred začiatkom školy si pomaličku zvykať na určitý režim. V ňom by malo byť zásadné telo ako vstávanie, raňajky, obed, večera, vana a potom spánek. Udělejte jim rutinu příjemnější! Doprajte si voňavú penu, sáhnite po kvalitnom sprchovom géli, šamponu na vlasy a dôležitému telovému mlieku, ktoré detské telíčko hydratuje a nevysušuje. Vďaka tomu si deti zvyknú na režim a nebude vás tak ťažké vstávať alebo dodržiavať večerku. K tomu sa samozrejme pridajú ďalšie povinnosti, ale môžete to lepšie zvládnuť, keď už budete mať vytvorený režim.

Zapojte deti do nákupu pomôcok

Menší i väčšie deti zapojte do prípravy na školský rok. Jděte s nimi vybrať novú aktovku alebo batoh, doprajte im v tomto dostatok voľnosti, ať si vyberiete potisky a vzhľad, aký chcete. Pozrite sa na to, aby bol batoh alebo aktovka vhodná pre zábavu, komfort a podobne. Podobne to delte i u prézůvek, sešitov alebo obalov na sešity, pastelek, penálu, ale napríklad aj detskej kozmetiky. Ve školní brašně se jistě budou hodit vlhčené obrúsky, desinfekce nebo pomáda na pery. Čím viac deti budú mať slobodnú voľbu a vyberú si to, čo sa im páči, tým víc se do školy budou těšit.

Natrénujte cestu do školy

Trénovať cestu do školy je skôr pre staršie deti, ktoré už chodí samy, ale hodím sa aj tým mladším. Pripomenete, kam majú ísť, kde sú prechody pre chodte deťom o bezpečnosť, idú dlho, deti do školy a tým pádem im upravíte tak, aby boli v škole včas.

Pripravte sa na jeseň a zimu

S nástupom školy zvyčajne po pár dňoch prichádza chladnejšie počasie. O svojom slove sa hlási jeseň. Čím sa stupeň na teplomer znižuje, tým vyšší je výskyt rôznych nachlazení, chřipek a angín. Posíliť imunitu, zvlášť u detí, ktoré sú v kontakte s ďalšími deťmi a nie vždy je tak dobre, aby im bolo teplo, je dôležité. V kategórii doplnkov stravy nájdete veľké množstvo vitamínov nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Napríklad vitamín D3 pre deti alebo sirup na posilnenie imunity sa stanú veľkými pomocníkmi. Deti ocení tiež multivitamíny, ktoré nielen pekne vyzerajú, ale tiež dobre chutnají. Rakytníček pre vás pripravil hneď niekoľko príchutí - višňa, hruška, divoké ovocie alebo motívy džungla a morský svet.

Mimo iné môžete deti poučiť nielen o prechode cesty, ale tiež o tom, že s cudzími ľuďmi sa nechcú baviť, majú na seba dávať pozor a keby im niekto ponúkal bonbony, nemajú si je brať. Určite nebude na škodu, keď si s deťmi zopakujete svoju adresu, keby náhodou stratili, ako sa menujú, základné telefónne čísla napríklad na maminu alebo na tatina.