Doprava zadarmo nad 35 €

Namiesto strachovania sa môžeme čas využiť na získanie nových zručností, rozmaznávanie seba alebo svojich blízkych. Zároveň, nevytvárame tento zoznam ako nátlak, aby ste boli produktívny každý jeden moment, ale skôr ako návrh ako prežiť ťažké časy bez straty zdravého rozumu. :)

 • Naučiť sa nový jazyk alebo zdokonaliť sa v starom

  Možno v súčasnej dobe zbytočnosť, ale všetci veríme, že sa veci na dobré obrátia. A kto by sa nechcel zdokonaliť v angličtine, španielčine, taliančine, esperante, či klingončine (nie, nežartujem :D)? Tieto a mnoho ďalších jazykov ponúka jednoduchá mobilná aplikácia Duolingo.

 • Doprajte si domáci welness

  V minulom článku sme vám ponúkli recept na prírodný balzám. Dokonca máte dostatok času vyskúšať všetky vzorky kozmetických produktov, ktoré sa vám doma hromadia. Všetci milovníci luxusných kúpeľov plesajú. „Vďaka“ karanténe stačí napustiť vaňu napr. rakytnikovou penou Natura Siberica, zapáliť sviečky a nerušene užívať všetky zdlhavé kúpeľňové procesy. :)

 • Dajte si virtuálnu prehliadku známych múzeí

  Preskúmajte egyptské relikvie v Louvri, slávne špirálové schodisko Guggenheimovho múzeu v New Yorku alebo si doprajte virtuálnu prehliadku známej Vily Tugendhat a nemusíte ani opustiť vlastnú obývačku. :) 

 • Vyrobte si vonnú sviečku.

  1. Umiestnite do misky sojový vosk (približne 50 g) a roztopte ho. Misku dajte na panvicu zaplnenú do tretiny vodou. (Môžete zahrievať aj po minútových intervaloch v mikrovlnke.)
  2. Vosk zahrievajte za občasného miešania, až pokiaľ nie je mäkký a tekutý. Pridajte 5-10 kvapiek vonného oleja (napríklad niektorý z darčekového setu Bio Alteya) a nechajte vosk vychladnúť.
  3. Vložte knôt do nádoby. Nalejte malé množstvo vosku do nádoby na stred. Zamotajte knôt do nádoby až kým sa nedotkne vosku a uistite sa, že máte dostatok knôtu na vrchole. Knôt držte na mieste až kým vosk nestvrdne, tak aby ostal zvislý.
  4. Zamiešajte vosk, aby nebol hrudkovitý a dolejte do nádoby. Navrchu nechajte priestor. Prebytočný vosk môžete nechať stvrdnúť na ďalšie použitie. Nechajte stvrdnúť cez noc, orežte knôt a vaša sviečka je hotová. :)