Doprava zadarmo nad 35 €

Najefektívnejšie zložky pre zrelú pleť

Chcete si udržať pleť stále pružnú a sviežu? Polovica úspechu je voľba vhodných produktov a druhá ich správne použitie. Vyskúšajte produkty s obsahom nasledujúcich zložiek, ktoré sú preverené ako TOP ingrediencie pre zrelú pleť:

 1. Kolagén

  Kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov vo vašej pokožke. Základ pre udržanie pevnosti, pružnosti (ako taká pružina pod matracom). Problém nastáva po 25. roku života, kedy jeho prirodzená produkcia klesá a navyše vonkajšie faktory (napríklad pôsobenie slnečného žiarenia) prispievajú k jeho rozpadu.

  Pripomeňte si podrobnosti v článku s kolagénom.

 2. Kyselina hyalurónová

  Obľúbená hydratačná prísada funguje ako špongia. Priťahuje vodu a zachytáva ju v pokožke. Zvlhčuje, pomáha napnúť pokožku a zjemňuje jemné línie vrások, pretože v jednej molekule dokáže udržať až tisícnásobok svojej hmotnosti. Tieto zázračné schopnosti dokáže efektívne naplniť len pri dostatočnej vlhkosti. Preto je vhodné nanášať ju na mierne vlhkú pleť alebo ju navrstviť hydratačným krémom. Obsahuje ju väčšina hydratačných krémov na tvár, napríklad aj  hydratačný krém na tvár a krk do BioVItal

  Výborné je užívať kyselinu hyalúronovú aj vnútorne, pomôže to nielen Vašej pleti, ale aj kĺbom a kostiam. Túto prísadu proti starnutiu najdete TU

 3. Vitamín C

  Vitamín, ktorý vás vzpruží pri nachladnutí, má výhody aj pre vašu pleť. Je skvelý antioxidant, chráni pred voľnými radikálmi a pomáha škvrnám na pleti vyblednúť. Stimulácia tvorby kolagénu je už len „čerešničkou na torte“.

  Výrobky s vitamínom C preferujeme v tmavých, nepriehľadných fľašiach a skladujeme napríklad v zásuvke. Doplniť ho môžte v tele aj formou prášku Allnature

 4. Jojobový olej

  Jeden z najlepších olejov na tvár pôsobí ako olej, ktorý sa prirodzene nachádza v pokožke. Je nekomedónny, takže neupcháva póry, je zvlhčujúci a upokojuje suchú a podráždenú pokožku. Hydratovať ním môžete vlasy aj vlasovú pokožku.

  100% jojobový olej Bio Alteya obsahuje vitamín E, má antioxidačné a protizápalové vlastnosti. 

 5. Retinol

  Urýchľuje proces exfoliácie, bunky sa rýchlejšie obmieňajú. Je to skvelá ingrediencia na jemné vrásky, poškodenie slnkom (aj škvrny) a aj akné u dospelých.

  Ak vám to znie príliš dobre, vedzte, že je tu jeden háčik. Do rutiny je ho potrebné zapracovávať postupne, pretože je pre pleť dráždivý. Zaprácúvava sa len na večer, lebo v kombinácií so slnečným žiarením je neaktívny. Výborným prírodným zdrojom je šípkový olej.

 1. Kyselina glykolová

  Je súčasťou AHA kyselín (alpha hydroxy acids), má najmenšiu molekulárnu veľkosť, takže môže preniknúť hlbšie do pokožky. Kyselina glykolová sa vyznačuje tradičnými exfoliačnými výhodami ktorejkoľvek z AHA. Jemným rozpúšťaním väzieb medzi odumretými bunkami pokožky sa zlepšuje textúra, tón a veľkosť pórov pokožky. Ďalšiou jedinečnou výhodou je že zvyšuje hladinu kolagénu a elastínu v pleti. Tak zabraňuje vzniku vrások.

  Výhradou môže byť jej dráždivosť pre ľudí s mimoriadne citlivou pokožkou, alebo po použití vo vysokých koncentráciachť. Začnite ju preto použivať postupne, aby mala pleť dostatok času si zvyknúť.

 2. Kyselina mliečna

  Je ďalším z typov AHA, ktorá sa vyrába z mlieka a je všeobecne jemnejšia a menej dráždivá ako kyselina glykolová. Je to bežná zložka proti starnutiu v pílingových produktoch. Zanecháva pleť rovnomernú a žiarivú. Je dokázané, že kyselina glykolová zvyšuje prirodzené zvlhčujúce faktory pokožky. Tá však zostáva po aplikácie kyseliny citlivejšia na slnko. Preto ak je súčasťou vášho anti-agingového arzenálu, musíte byť mimoriadne dôslední pri ochrane proti slnečnému žiareniu. Pre hlboké vyčistenie pleti vyskúšajte s Lactic Acid čistiacu túžobníkovú masku od Nobilis Tilia.

Tip na záver: Pokiaľ nepoužívate ochranný faktor proti slnku, je zbytočné márniť čas a peniaze na produkty proti starnutiu. Je predsa preukázané že slnečné žiarenie je najväčším nepriateľom pokožky.