Doprava zadarmo nad 35 €

HERBS OF BULGARIA - LAVENDER 

 

 je kozmetická séria vyvinutá na báze levanduľového oleja a levanduľovej vody.Kozmetické výrobky z levanduľovej rady obsahujú levanduľový olej a levanduľovú vodu, spolu s mnohými ďalšími aktívnymi zložkami a majú veľmi príjemnú ľahkú a špecifickú kvetinovú vôňu.

Levanduľový olej

má dezinfekčný účinok, vzhľadom k jeho protiplesňovým a antiseptickým vlastnostiam je vhodný pre použitie na akné, psoriázy a pri iných kožných zápalových ochoreniach.

Levanduľová voda

je úplne čistý prírodný produkt, získaný parnou destiláciou kvetov„Levandula Vera“. Levanduľová voda má antibakteriálne, hydratačné a antialergické účinky. Používa sa predovšetkým: na čistenie a hydratáciu všetkých typov pletí, zvlášť pre mladú pleť so sklonom k akné, na relaxáciu a na aromaterapiu, na ukľudnenie podráždenej pokožky a kože a to aj po bodnutí hmyzom. Navyše levanduľová voda môže byť použitá: na cukrárenské účely - na ochutenie tort, zákuskov a nápojov, na príjemné osvieženie vzduchu a oblečenia a na ochranu oblečenia pred moľami.

Levanduľa je známa už od staroveku ako vzácna a aromatická rastlina. Levanduľové bylinky sa používajú po celom svete v alternatívnej medicíne pre svoje relaxačné a regeneračné účinky.Levanduľový olej je jedným z multifunkčných éterických olejov na svete.Bulharský levanduľový olej je známy svojou vysokou kvalitou. Bulharskí odborníciv ypracovali rôzne účinné receptúry starostlivosti o pleť a telo s využitím levanduľového oleja a levanduľovej vody. Bulharský levanduľový olej sa používa v Lavender líniiv kombinácii s ďalšími prírodnými éterickými olejmi a vitamínmi, ktoré sa získavajú z mnohých byliniek. Výrobky Lavender obsahujúce „bio levanduľu“ sú relaxačné, hydratačné, vyživujúce a regenerujúce pleť a pokožku celého tela. Bylinky, ktoré obsahuje luxusná Bulharská Lavender línia dodávajú pleti a pokožke celého tela pocit sviežosti.

Všetky produkty v tejto línie sú:

  • Bez parabénov. 
  • Bez syntetických farbív. 
  • Bez G.M.O.
  • nie sú testovaná na zvieratách

 Záhon levandulový

LEVANDUĽA

Účinky tejto nenápadnej rastlinky s modrými kvietkami sú známe ešte z čias starých Grékov a Rimanov, ktorí ju požívali ako prísadu do svojich očistných kúpeľov.

Pre svoje preukázateľne účinky sa čoraz viac používa v modernej kozmetike, využívajúcej silu prírodných produktov.:

  1. hojivé, 
  2. antiseptické
  3. upokojujúce 
  4. analgetické účinky

Výťažok z levandule v špeciálnych kozmetických výrobkoch vyhládza akné, redukuje ekzémy či infekcie, v masážnych krémoch uvoľňuje svalové napätie a odstraňuje únavu a reumatické bolesti.

Levanduľová voda a levanduľový olej ako zložka kozmetických a farmakologických výrobkov majú takmer univerzálne použitie. Produkty, ktoré ich obsahujú, sú pleťou a pokožkou výborne tolerované a pri ich použití nedochádza k podráždeniu pokožky a pleti. Levanduľový olej zároveň tonizuje, vyvažuje a stimuluje obnovovacie procesy v pleti a v pokožke. Preto je v súčasnosti levanduľa v kozmetickom priemysle taká preferovaná  a obľúbená.