Doprava zadarmo od 35 €

Čo je kvetinová voda?

Kvetinové vody, tiež nazývané hydrosoly, sa získavajú destiláciou kvetov. Často sa porovnávajú s éterickými olejmi, pretože sú to dva produkty mimoriadne  na seba naviazané. Obidva sa získavajú  rovnakým postupom-Extrakciou. Účinok kvetinových vôd je však mäkší, menej agresívny, pretože sú z väčšej časti vyrobené z vody. Kvetinové vody sú preto vhodné pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre tie najcitlivejšie, najmä pre deti, tehotné alebo dojčiace ženy.

Kvetinové vody sú uznávané pre ich čistiace, rozjasňujúce,detoxikačné a regeneračné účinky.

Odporúčam vyberajte si skôr organické kvetinové vody, tak sa vyhnete vystaveniu pesticídom.

 Ako udržať kvetinovú vodu?

Buďte opatrní pri uchovávaní tohto produktu, pretože kvetinová voda je veľmi citlivá na vývoj baktérií! Musia byť skladované  mimo dosahu  svetla a tepla! Môžete ich tiež uchovávať v chladničke, aby ste nimi ráno osviežili.

 Ako používať kvetinovú vodu?

Hlavné použitie kvetinových vôd je na  kozmetické účely. Používajú sa na tvár, každé ráno a večer, alebo po odstránení make-upu, aby ste si  vyčistili a vyvážili PH vašej pokožky. Môžete ju aplikovať buď odparovaním pomocou spreja alebo odličovacím tampónom.

Aké sú vlastnosti kvetinových vôd?

Podľa použitého kvetu sa vlastnosti kvetinovej vody môžu líšiť. Tu sú niektoré príklady:

  • Ružová  kvetinová voda je známa  svojimi astringentnými(sťahujúcimi) účinkami. Umožňuje tonizovať, spevňovať a zvlhčovať pokožku. Odporúča sa najmä na odstránenie  červených škvŕn počas silných pocitov (hnev, strach, smútok, stres atď.).
  • Levanduľová kvetinová voda má čistiace a upokojujúce účinky. Odporúča sa najmä pre jej balzamický účinok po holení alebo po pílingu kože. Slúži aj na čistenie mastnej, aknéoznej a podráždených pleti. Pôsobí ako proti infekčná bariéra a môže vyčistiť malé rany alebo jazvy.

Aké sú ďalšie možné použitia kvetinových vôd?

Okrem tohto čisto kozmetického použitia, ako starostlivosti o pleť, môžu byť kvetinové vody použité rôznymi spôsobmi podľa vašich potrieb:

  •  Vďaka svojmu diskrétnemu a prírodnému parfumu  môžu byť použité v dezodorantom spreji. Toto použitie však vyhovuje ľuďom, ktorí sa málo potia.

  •  Ak máte sedavé zamestnanie alebo máte problém s krvným obehom, kvetinové  vody vám poskytnú  pocit sviežosti, zlepšujú  krvný obeh a na konci dňa odstránia pocit ťažkých nôh. 

  • Len na  lekárske odporúčanie sa dajú  kvetinové  vody  použiť na vnútorné použitie!!! Najmä na detoxikáciu pečene. Pre tento účel stačí jedna lyžička denne, buď čistá (pre tých najodvážnejších) alebo rozriedená v malom pohári vody. Zaručený účinok!