Doprava zadarmo nad 35 €

V jednom z našich predchádzajúcich článkov sme si rozobrali problematiku vypadávania vlasov. Príčiny a dôsledky vypadávania vlasov a taktiež formy a fázy sú priamo popísané z toho dôvodu, aby si človek vedel sám určiť približnú fázu a druh, od čoho sa môže „odraziť“ a nastaviť samoliečbu, resp. domácu liečbu, ktorá konkrétny jav postupne lieči. Preto Vám prinášame rady ako s vypadávaním zatočiť.

1.     Masáže vlasov

 Masáž je slovo pochádzajúce z dávnych čias pred naším letopočtom. Jeho hlavný význam znamená trieť. Ľudia si ako prvé pod daným pojmom vybavia masáž tela - chrbát, ruky, nohy. No úprimne, kto z Vás si ako prvé vybaví masáž hlavy?

Masáaž hlavy

Zdroj: http://www.thebeautyinstitute.ie/holistic-courses/indian-head-massage/

Na hlave sa nachádza množstvo bodov, ktorých stimuláciou priamo vplývame aj na vlasy. Masáž hlavy môže byť napríklad bodová, klasická indická, relaxačná a mnoho iných. Stimulácia prstami a krúživými pohybmi je prvá pomoc napríklad aj pri bolestiach hlavy. Touto stimuláciou dochádza k prekrveniu a preto priaznivo vplýva aj na rast vlasov. Existuje mnoho masážnych salónov, kde sa stačí len objednať a šup na relaxáciu s priaznivými účinkami.

Jednou z pomôcok, ktoré masírujú a sú ľahko dostupné je klasická pomôcka na masáž hlavy.

Tycka na masaz hlavy

Zdroj: www.aliexpress.com

2.     Vody na vlasy

Vody, inak nazývané aj vlasové vodičky sú skvelým pomocníkom proti vypadávaniu vlasov. Použitie vody- vlasových vodičiek súčasne s masážou je výborná kombinácia. Spojením týchto dvoch vecí dochádza k zaručenej stimulácii krvného obehu a taktiež stimuluje rast vlasov. Existuje mnoho druhov prípravkov, no samozrejme sú najlepšie založené na prírodnej báze. Práve preto odporúčame Chinínovú vodu forte od nás. Viac o produkte nájdete priamo na našich stránkach

voda proti vypadávaniu vlasov

Hneď druhým odporúčaným produktom je Chinínová voda so ženšenom. Má priaznivé účinky na  regeneráciu vlasu nielen z vonkajšej strany ale najmä z vnútornej. Preto je vhodná na regeneráciu pri vypadávaní vlasov.

Voda proti vypadávaniu vlasov

 

Ďalšie produkty

  • Šampón na vlasy

Šampóny zaraďujeme k treťoradým prípravkom. Je to produkt, ktorý je využívaný bežne, ale zvolením správneho produktu a správnym spôsobom napríklad masážou hlave pri umývaní hlavy môžeme napomôcť k prekrveniu hlavy.

  • Maska na vlasy

Masky pomáhajú proti vypadávaniu vlasov, slúžia na regeneráciu, ale taktiež pôsobia ako prevencia voči strate vlhkosti, čiže proti vysúšaniu a lámavosti.

  • Kondicionér na vlasy

Kondicionéry slúžia najmä na regeneráciu vlasu, ktorý je na povrchu hlavy a nie pod povrchom. To znamená, že pravidelná aplikácia kondicionérov napomáha k zlepšeniu vlasu, no jeho stavba je založená na kvalite korienka.

 

Odporúčania

                Vypadávanie vlasov je bežný jav, pokiaľ množstvo vlasov, ktoré Vám ostane na kefe nevyzerá ako chumáč. Základná prevencia voči vypadávaniu a proti zamedzeniu vypadávania je bežná masáž, ktorú si dokáže urobiť každý sám. Zíntenzívniť masáž môžete pomocou vlasových vodičiek, ako napríklad s Chinínovou vodou, alebo s Chinínovou vodou s obsahom ženšenu. Šampóny a ich správna aplikácia slúžia rovnako ako prostriedok zamedzujúci vypadávanie. Ďalšie dostupné produkty ako masky či kondicionéry sú doplnky podporujúce posilnenie vlasov, ktoré sú už vyššie spomenuté. Všetky základné produkty môžete nájsť na našej stránke


 TEŠÍME SA NA SPOLUPRÁCU S VAMI 

Chcem viac takýchto článkov:

Prihlásenie sa nových článkov

vždy keď výjde nový článok, pošleme vám upozornenie do vašej emailovej schránky