Doprava zadarmo od 35 €

Účinky: 

  • čistia a osviežujú pokožku
  • podporujú hydrolipidovú rovnováhu
  • stimulujú regeneráciu buniek
  • upokojujú 
  • liečia a odstraňujú zapalové procesy
  • antioxidačný efekt a spomaľujú starnutie pleti a tvorby vrások

Historia

Ruža je považovaná za kráľovnú kvetín. Je nielen pastvou pre oči, ale má aj liečebné účinky. Jej pôvod je opradený mnohými legendami. Preukázateľne sa ruže pestovali už v starovekom Egypte, kde múmie boli balzamované ružovým olejom. Vojská Alexandra Macedonského priviezli ruže z Egypta a  Perzie aj na územie dnešného Bulharska pred mnohými storočiami. Pod vplyvom jedinečných klimatických podmienok tu postupne vznikol výrazne odlišný druh olejnatých ruží „ROSA DAMASCENA“.

Výroba

Ružový olej (rose oil) a  ružová voda (rose water) sú prírodné produkty, ktoré sa získavajú destiláciou olejnatej ruže „ROSA DAMASCENA“, ktorá sa nazýva „kráľovná kvetov“. Obsahuje okolo 300 rôznych cenných zložiek, ktoré majú jedinečný vplyv na ľudský organizmus. Majú výrazné antibakteriálne a protizápalové účinky. So svojim hydratačným a  tonizujúcim účinkom sú ideálnym prostriedkom na čistenie, zjemnenie a hydratáciu pleti, ale aj celej pokožky. Účinné zložky zároveň regenerujú poškodené tkanivá a  spomaľujú proces starnutia. Vôňa ružového oleja pomáha prekonávať stres, depresie a je zároveň silným afrodiziakom.

Využitie

Ružový olej sa používa v parfumoch a  kozmetike mnohých svetoznámych značiek. Bulharská ruža „ROSA DAMASCENA“ a z nej získavaná ružová voda a ružový olej, ktorý je jedným z najvzácnejších prírodných éterických olejov, sú základom tejto jedinečnej bulharskej prírodnej kozmetiky. Ružová voda je vodný destilát z čerstvých lupeňov ruže damascénskej, ktorá sa pre svoje výrazné antibakteriálne účinky nemusí stabilizovať žiadnymi konzervačnými látkami.

Bulharsko patrí medzi dvoch najväčších producentov oleja z ruží na svete, ktorý sa používa pri príprave prakticky všetkých svetoznámych parfumov. Jeho vysokú kvalitu určuje jedinečná mikroklíma, zloženie pôdy a  ekologická čistota regiónu v Údolí ruží pri Kazanlaku. Ružový olej sa tak stal tekutým zlatom Bulharska a robí skvelé meno krajine po celom svete. Unikátne liečivé účinky ružového oleja a ružovej vody sú známe od dávnych čias a úspešne sa používajú aj na výrobu kozmetických produktov.

Všetky tieto výrobky sú charakteristické nádhernou zmyselnou vôňou bulharskej ruže „ROSA DAMASCENA“. Kozmetiku vyrába spoločnosť BIOFRESH Cosmetics z mesta Plovdiv, z Bulharska, ktorá má dlhoročnú tradíciu v jej výrobe.

Kozmetické výrobky nie su testované na zvieratách, sú bez parabénov