Doprava zadarmo nad 35 €

Čím je známy kolagén:

  1. Kolagén je proteín produkovaný v ľudskom tele.
  2. Nachádza sa v kostiach, šľachách ,svaloch, v pokožke, očnej rohovke, krvných cievach, vnútornostiach, zuboch aj nechtoch. 
  3. Funguje ako tmel držiaci pohromade celé telo.(Slovo kolagén je odvodené od gréckeho slova „kolla“, čo znamená lepidlo. Od tohto pomenovania sa odvíja aj jeho funkcia v našom tele.)
  4. Prirodzená produkcia však bohužiaľ po 25. roku života klesá a klesá ešte rapídnejšie u žien po menopauze. 
  5. Negatívny dopad na jeho produkciu majú faktory ako fajčenie, cukor, ultrafialové žiarenie a iné. Takýto pokles má za dôsledok ochabnutú pleť plnú vrások.

Hoci neexistuje spôsob ako zabrániť poklesu kolagénu v tele, existujú spôsoby ako sa dá telu dopomôcť udržiavať a budovať jeho hladinu v tele. Veľmi dôležitá je dostatočná konzumácia bielkovín, aby malo telo dostatok aminokyselín na produkciu kolagénu. Potrebné je zaradiť aj stravu bohatú na antioxidanty, vitamíny, minerály ako horčík a zinok. Rovnako napomáhajú tvorbe kolagénu aj čučoriedky, mango, vajcia, poprípade avokádový olej.

Výborným pomocníkom sú aj kolagénové doplnky stravy. Z našej stránky odporúčame nápoj Venira. Vysoká dávka kolagénu sa vám odmení kvalitnými pevnými vlasmi, žiarivou vypnutou pleťou, a v neposlednom rade aj zdravými kĺbmi. :)