DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Letná starostlivosť o intímne partie

Letná starostlivosť o intímne partie

Rovnako ako náš tráviaci systém, aj oblasť našich intímnych partií obsahuje baktérie, ktoré sú prospešné a udržiavajú vnútorné prostredie zdravé. Bránia tiež tvorbe nežiaducich baktérií, ktoré môžu spôsobiť infekcie a nepríjemné svrbenie. Vaginálne problémy a mykóza postihne minimálne raz za život zhruba 74% žien. Obzvlášť v lete býva tento problém viac než častý, preto je veľmi dôležité poznať pravidlá správnej intímnej hygieny. Štatistiky hovoria, že vaginálne ťažkosti už prekonali vo svete viac než 2,3 miliardy žien. A práve správna hygiena hrá pri ich predchádzaní prím.

Hygiena je základ a v tomto prípade aj tá najlepšia prevencia. Nie je však jedno, aký produkt na intímnu hygienu použijete! Výskumy dokázali, že bežné mydlá a sprchové gély dráždia citlivú pokožku intímnych partií, narušujú vnútorné vyvážené prostredie a prispievajú tak k vzniku zápalov a infekcií. Tie môžu mať v prípade neliečenia fatálne následky. Vyskúšajte preto naše tipy pre správnu ženskú hygienu. Tak, aby ste ste svoje intímne partie zachovali svieže, čisté a hlavne zdravé.

1. Udržujte svoju spodnú bielizeň čistú a suchú

Vaša spodná bielizeň hrá dôležitú úlohu vo vašej intímnej hygiene. Čistá a suchá spodná bielizeň pomôže minimalizovať podráždenie vašej intímnej oblasti a ak je to možné, vyhnite sa tesnému saténovému alebo syntetickému spodnému prádlu, ktoré môže spôsobiť problémy najmä počas horúcich dní. Bavlna, ktorá je priedušným materiálom, je ideálnym materiálom pre spodnú bielizeň, pretože udržuje vašu pokožku v chlade a suchu. Tkaniny ako satén môžu zadržiavať vlhkosť a spôsobiť podráždenie. Tesné spodné prádlo môže tiež zvýšiť trenie, ktoré môže spôsobiť podráždenie a podporiť rast baktérií, čo vedie k nepríjemným infekciám.

2. Vyhnite sa noseniu tesného oblečenia

Vyhnite sa príliš častému noseniu tesných nohavíc. Nosenie tesného oblečenia môže spôsobiť nadmerné potenie, čo môže viesť k bakteriálnym a kvasinkovým infekciám. Vyhnite sa obtiahnutým a neprievzdušným materiálom, pretože znižujú cirkuláciu vzduchu a zvyšujú potenie a trenie.

3. Nikdy nepoužívajte bežné mydlo na umývanie intímnych partií

Bežné mydlá a sprchové gély nie sú určené na intímne oblasti. Podľa posledných výskumov vyplýva, že kto nepoužíva intímne mydlá a iné prípravky, výrazne si tým zvyšuje riziko zápalov. Preto by mali používať špeciálne sprchovacie gély na intímnu hygienu k tomu určené. Vaša pokožka má pH 5,5, zatiaľ čo zdravé vaginálne pH sa pohybuje od 3,8 do 4,5. Používanie bežného mydla môže zmeniť hladinu pH vašej vagíny a narušiť tak jemnú bakteriálnu rovnováhu, ktorá ju udržuje zdravú a bez infekcií. 

4. Vyhnite sa parfumovaným výrobkom

Vône a konzervačné látky v ženských produktoch môžu narobiť len viac škody ako úžitku. Používanie silne parfumovaných mydiel na citlivých miestach môže spôsobiť podráždenie pokožky ako svrbenie, začervenanie alebo pálenie.

5. Pravidelne si vymieňajte vložky a tampóny

Obdobie menštruácie býva častokrát náročnejším a chaotickejším, než zvyšok mesiaca, preto by ste starostlivosť o svoju hygienu mali zvýšiť ešte o niečo viac. Výmena vložiek alebo tampónov každé štyri až šesč hodín, aby ste udržali krok s prúdom a zabránili množeniu nežiaducich baktérií. 

6. Používajte jemné a suché uteráky

Ak sa chcete po sprche osušiť, použite čistý, jemný a úplne suchý uterák. Ten vás môže ušetriť od potenciálneho rizika infekcií, pretože baktérie sa ľahko môžu zachytiť na mokrých uterákoch. Odborníci tiež odporúčajú meniť uterák každé dva až tri dni a prať uteráky vo vlažnej vode s jemným mydlom, aby sa nenarušila rovnováha pH.

7. Pite a jedzte zdravšie

Na záver jeden všeobecný tip. Nezdravé stravovanie môže výrazne prispieť k nezdravému prostrediu vo vašich intímnych partiách. Všetci poznáme príslovie „ste to, čo jete“. Pitie dostatočného množstva vody a konzumácia citrusov môže pomôcť znížiť potenie, ktoré môže byť hlavnou príčinou infekcií. Pitná voda tiež zabezpečuje vaše telo v dobrej kondícií, pomáha vyplavovať toxíny a pomáha udržiavať vašu vagínu čistú a zdravú.

Na našom e-shope Bioruža nájdete hneď niekoľko prírodných produktov, gélov a krémov, ktoré dokonale zapadnú do vašej každodennej rutiny a zároveň sa postarajú o vašu intímnu hygienu:

Gél na intímnu hygienu Aloe vera Aroma 250 ml je špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám jemného čistenia a osvieženia intímnej oblasti. Obsahuje kyselinu mliečnu na udržanie fyziologickej rovnováhy pH a ochranu pred podráždením. Extrakt z aloe vera a D-panthenol poskytujú protizápalový účinok a zvlhčujú jemnú pokožku. Je hodný na každodennú intímnu starostlivosť a okrem Aloe vera, máte na výber aj vôňu Harmanček a Nechtík.

Intímny gél pre tehotné DeBa 200 ml je micelárny a probiotický intímny gél, ktorý jemne odstraňuje nečistotu a má pozitívny efekt na mikroflóru intímnych partií. Gél pomáha ženské telo zbaviť pálenia, svrbenia a podráždenia, rovnako ako aj nepríjemného zápachu. Produkty sú bez alkoholu, mydlových zložiek a sú určené na každodenné použitie.

Gél na intímnu hygienu My Rose 200 ml obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá udržuje prirodzenú hladinu pH pokožky v intímnej oblasti. Obsahuje extrakt z harmančeka a alantoín, ktoré upokojujú a zjemňujú vašu pokožku a výťažok z bulharskej Rosa Damascena, ktorá je bohatá na vitamíny, mikroelementy a antioxidanty na upokojenie a osvieženie.

                        Gél na intímnu hygienu Aloe vera Aroma 250 ml                        Intímny gél pre tehotné DeBa 200 ml                        Gél na intímnu hygienu My Rose 200 ml