DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Elixír mladosti menom kolagén - prečo je dôležité ho užívať?

Elixír mladosti menom kolagén - prečo je dôležité ho užívať?

Morský verzus vegánsky

Kolagén sa získava z kostí, teda je živočíšneho pôvodu a tým, ktorí sa stravujú vegánsky alebo jednoducho nechcú prijímať nič živočíšne, to môže spôsobiť menší problém. Aj na nich však výrobcovia kolagénov mysleli a pripravili teda takzvane vegánsky kolagén, čo je vhodná alternatíva. Zatiaľ však k dispozícii iba na použitie zvonku. Možností je aj morský kolagén, ktorý produkujú ryby.

Kolagén v tele

Do určitej doby si ho telo vyrába samo, zhruba po dvadsiatke je však dobré ho do tela dopĺňať a to najčastejšie formou doplnkov stravy. S tými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece a teda si môžete vybrať, či zvolíte variant v podobe tabliet alebo rozpustných nápojov. Existuje zhruba tridsať druhov, najrozšírenejší je potom kolagén I typu, ktorý nájdeme práve vo väzoch, kĺboch, koži, zuboch alebo šľachách.

Podieľa sa na elasticite pokožky a je teda jeden z vinníkov povädnutej pokožky. Štúdia z roku 2014 ukázala, že ženy, ktoré konzumovali denne určitú dávku kolagénu, mali oveľa lepšiu elasticitu pokožky. Aj z toho dôvodu ho ľudia, prevažne ženy, konzumujú. Pravidelné užívanie má okrem iného vplyv aj na pevnú a pružnú pokožku. Ďalšie typy (II., III. a V.) zase zaisťujú pružnosť a pevnosť kĺbov, funguje pri hojení rán alebo sa podieľa na pružnosti ciev.

Nájdeme ho v jedle?

Je možné, aby sa dostal do tela inak ako za pomoci doplnkov stravy? Možné to je, svoj jedálniček musíte obohatiť o sóju, olivy, fazuľu alebo kapustu. Kolagén sa tiež nachádza v kostiach, teda je ho veľa v rôznych vývaroch, či už ide o kuraciu alebo hovädziu polievku. Ďalej si na tanier dajte vaječné bielky, kuracie mäso alebo ryby a morské plody. V určitej fáze života je však dôležité, okrem pestrej stravy, kolagén dopĺňať aj za pomoci prášku.

Ako sa prejaví jeho nedostatok v tele?

Podobne ako pri vitamínoch a mineráloch v tele má na nedostatok kolagénu vplyv napríklad strava, životný štýl alebo dedičnosť. Postupom času produkcia kolagénu klesá a tým pádom sa urýchľuje starnutie a ochabnutie pokožky. Vlasy sa môžu začať lámať a taktiež to má vplyv na kĺby a to najmä u ľudí s nadváhou alebo u fajčiarov.

Aké výhody môže mať kolagén?

  • posilňuje pokožku
  • dodáva jej pružnosť a elasticitu
  • zjemňuje drobné vrásky
  • hydratuje pokožku a dodáva jej sviežosť
  • posilňuje kosti, kĺby a chrupavky
  • má pozitívny vplyv na správnu činnosť mozgu
  • vlasy sú vďaka nemu silné a zdravé
  • nechty sú pevné
  • vie pozitívne ovplyvniť zdravie čriev
  • má pozitívne účinky na akné

Pravidelné pitie kolagénu má skutočne veľké účinky a vy sa po ňom budete cítiť lepšie. Okrem krásy má množstvo benefitov a jeho užívanie je dnes úplne bežné. Či už si zaobstaráte tablety, ktoré si denne dáte alebo využijete možnosti nápoja, ktorý si vypijete počas dňa, investícia do kolagénu je jednou z tých, za ktorú vám vaše telo i pokožka poďakujú.

Beauty Collagen Venoc 200g

Beauty Collagen Venoc 200g