Doprava zadarmo nad 35 €

Kyselina hyalurónová (Hyaluronic acid - HA) je látka prirodzene nachádzajúca sa v ľudskom tele. V najväčšej miere je obsiahnutá v kĺboch, sklovci oka, spojivových tkanivách, v pokožke ale aj v pupočnej šnúre.

Tomuto kozmetickému zázraku vďačíme za udržiavanie hladkej, napnutej a hydratovanej pokožky vďaka schopnosti viazať vodu a živiny. Jej molekula zadrží až tisícnásobne viac vody ako je jej hmotnosť a nielenže ju uchová v tele, ale súčasne zabraňuje jej následnému vyparovaniu. Navyše okrem týchto dôležitých benefitov aj redukuje nepriaznivé vplyvy vonkajšieho prostredia.

Prečo je teda také dôležité zaradiť ju do dennej kozmetickej rutiny?

Množstvo prirodzene sa vyskytujúcej kyseliny hyalurónovej v našom tele postupom veku klesá. S ochabnutou pleťou, stratou pružnosti a postupným prehlbovaním vrások však môžeme bojovať rôznymi spôsobmi. Jednou z možností ako stimulovať jej tvorbu a tým najradikálnejším je aplikácia injekčným vpichom priamo do pokožky. Sľúbované výsledky rôznych salónov krásy a kliník estetickej medicíny ale vedia pokaziť nečakané reakcie tela v podobe bolestivých stavov a následných opuchov. 

Jedným z výrazných nástrojov jej uchovania v tele je podľa mnohých dermatológov strava. Uchovávaniu kyseliny napomáha

  • mäsový vývar (dlha doba prevárania extrahuje väčšieho množstva kyseliny hyaluronovej do vody)

  • sójové produkty (je dokázané, že zvýšené množstvo estrogénu napomáha produkcii kyseliny hyalurónovej)

  • konzumácia zeleniny a ovocia s vysokým obsahom antioxidantov (tie takisto chránia pokožku pred podráždením)

  • listová zelenina a iné jedlá bohaté na magnézium,  napríklad avokádo, orechy a semiačka (magnéziumje nevyhnutné na produkciu HA v tele)

  • zelenina bohatá na škrob

  • citrusové ovocie

Najbežnejšou  zbraňou v boji proti starnutiu je pravidelné používanie krémov s obsahom kyseliny hyalurónovej. Vyšším koncentrátom účinnej látky v sérach napomáhame pleti v boji s časom ešte efektívnejšie nakoľko špeciálne zloženie zabezpečuje rýchle vstrebávanie. Už niekoľko kvapiek séra Renovality s obsahom kyseliny hyalurónovej ráno a večer dokáže zázraky, nájdete ho TU.

A pokiaľ si želáte dlhotrvajúce pozitívne výsledky, vyžaduje sa pravidelna aplikácia  krému alebo séra, poprípade odporúčame kyselinu hyalurónovú zaradiť aj ako doplnok stravy.  Rozriedených 12 kvapiek čírej kyseliny hualurónovej vo vode vám dramaticky zlepší stav pleti, vyživí kĺby a chrupavky a má dokonca protizápalove účinky, nájdete ju TU.