Doprava zadarmo od 35 €

Čo je to UVA a UVB žiarenie?

UVA žiarenie:

Dokáže preniknúť hlbšie do pokožky. Je zodpovedné za starnutie kože. V priebehu života je väčšina z nás vystavená vysokým dávkam UVA žiarenia (približne až 95 percent ultrafialového žiarenia). Dôležité je uvedomiť si, že intenzita je v priebehu dňa aj v priebehu celého roka zhruba rovnaká a prestupuje cez mraky, aj sklo. 

Pôsobí v miestach, kde sa tvorí kolagén a elastín. Môže poškodiť bunkovú DNA a je zodpovedné za predčasné starnutie pleti. SPF nás chráni pred týmto žiarením, avšak je dôležité si to pozrieť na obale pri danom SPF, pretože nie každé nás chráni pred oboma žiareniami.

UVB žiarenie:

Je typ žiarenia, ktorý preniká len do vonkajších vrstiev kože, čo spôsobuje spálenie pokožky a môže zvýšiť vzniku rakoviny kože. SPF nás chráni pred týmto žiarením. 

Intenzita UVB žiarenia sa líši v závislosti na ročnom období, lokalite i čase dňa, k poškodeniu pleti týmto typom žiarenia však môže dôjsť celoročne. 

Nakoľko účinné sú najčastejšie typy SPF?

  • SPF 50 blokuje 98 % UVB žiarenia, k pokožke pripustí 2 % žiarenia
  • SPF 30 blokuje 97 %
  • SPF 20 blokuje 95 %
  • SPF 15 blokuje 93 %
  • SPF 10 blokuje 90 %

uva,uvb

Ako je to so zimou a SPFkom?

Podstatné je, že tento ochranný krém sa nespája výlučne iba s letom. Napríklad ste na lyžovačke a užívate si príjemné vysokohorské slnko. Vám to môže spôsobovať radosť, avšak vaša pokožka to vníma tak, ako keby ležíte niekde pri mori a opaľujete sa.

UVA a UVB žiarenie je prítomné počas celého roka a navyše lúče od snehu pôsobia na pleť oveľa intenzívnejšie, než by sme si priali. Podľa najnovších štúdií dosahuje slnečné žiarenie v meste podobnú intenzitu ako na horách. 

Podľa čoho vyberať SPF faktor?

Dermatológovia vám odporučia vo väčšine prípadov SPF 30 – 50. Ľudia s tendenciou k tvorbe pigmentových škvŕn by mali celoročne používať prípravky s UV filtrom 50 aj vrátane detí. Je potrebné si uvedomiť, že žiaden vás neochráni na 100 percent, a preto sa netreba vystavovať na slnku viac než je potrebné. 

Ako často ho treba používať?

Odborníci odporúčajú pravidelnú aplikáciu každé dve hodiny, a to vtedy, keď ste počas dňa niekoľko hodín na slnku. Samozrejme, pokiaľ presedíte celý deň v kancelárií, filter, ktorý ste si naniesli ráno, bude fungovať aj počas vašej cesty domov. 

Kozmetické prípravky a samotná ochrana pred slnečným žiarením

Je dokázané, že používanie ochranných prípravkov zohráva dôležitú úlohu v prevencii vzniku nádorov. Na tvár a na menšie časti používajte špeciálne krémy určené na tvár. Na celé telo je vhodnejšie používať opaľovacie mlieka, spreje, oleje, atď. Ak máte mastnejší typ pokožky a trápi vás akné, treba vyberať špeciálne nemastné mlieka, ktoré neupchávajú póry. 

Pri výbere opaľovacieho krému treba dbať na zloženie. Na našom eshope bioruza.sk sa nemusíte báť o látky, ktoré by vám uškodili, pretože máme prírodné a certifikované produkty. 

Opaľovacie krémy pred opaľovaním:

Pokožku by ste mali pripraviť na tzv. šok, ktorý ju čaká v podobe slnečných lúčov. 

Odporúčame tieto produkty:

Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 50 WoodenSpoon 50ml - výhodou tohto prírodného mlieka je tá, že je vhodná pre vás, ale i pre vaše dieťatko. Zvlhčuje, vyživuje pokožku, obsahuje SPF 50.

Opaľovacie telové mlieko Baby & Family SPF 50 WoodenSpoon 50ml

Opaľovacie mlieko na tvár a telo SPF 35+ WoodenSpoon 50 ml - vyššie sme spomínali, že je dôležité chrániť si aj tvár. Toto mlieko vám zabezpečí ochranu pred slnkom s faktorom 35+. Chráni pokožku pred starnutím a je odolný voči vode.

Opaľovací balzam na pery SUN KISS WoodenSpoon 4,3 ml - o tom, že je dôležité chrániť si tvár pred slnkom sme si spomínali vyššie. Avšak podstatná časť našej tváre sú aj pery. Nemali by sme ich zanedbávať a zabúdať na ne. Tento balzam na pery obsahuje bambucké maslo, ktoré má výnimočné upokojujúce a regeneračné vlastnosti, ovplyvňuje syntézu kolagénu. Obsahuje slnečný faktor SPF 45.

Opaľovací balzám na pery SUN KISS WoodenSpoon 4,3 ml

SPF po opaľovaní:

Po každom opálení by ste mali dopriať pokožke určitú regeneráciu. Samozrejme to platí aj v prípade, ak ste sa primárne nešli opaľovať, ale vystavili ste sa nadmernému slniečku.

Odporúčame tieto produkty:

Olej po opaľovaní WoodenSpoon 50 ml - tento špeciálne vyvinutý olej s neoceniteľnými výťažkymi z baobabu, rakytníka a červených pomarančov nielenže pleť osviežujú ale zároveň obnovujú jej pružnosť a dodávajú jej hydratáciu. Neobsahuje SPF!

Olej po opaľovaní WoodenSpoon 50 ml

Detský organický olej po opaľovaní Baby & Family WoodenSpoon 50 ml - je dôležité chrániť nielen seba, ale treba myslieť aj na naše bábätká. Tento detský organický olej je vhodný pre deti s veľmi citlivou pokožkou. Neobsahuje žiadne alergény, dráždivé zložky a pod. 100 % organický produkt. Neobsahuje SPF!

Samoopaľovací olej:

Ak chcete vyzerať opálene aj v tomto zimnom období, máme pre vás prírodný samoopaľovací olej. 

Olej pre intenzívne opálenie WoodenSpoon 50 ml - dodá Vašej pokožke prirodzene vyzerajúce opálenie až čokoládkové opálenie. Výsledky viditeľné už po prvom použití. Neobsahuje SPF!

Olej pre intenzívne opálenie WoodenSpoon 50 ml