Doprava zadarmo od 35 €

Predstavujeme vám projekt Hrotlife - inšpirovaný vysokohorskou prírodou

Vo vysokohorskej prírode sa všetko živé musí adaptovať na drsné podmienky, aby prežilo.

Stresujúci život v mestách nás síce neohrozuje priamo na živote, ale nepriaznivo vplýva na naše zdravie. Čoraz častejšie a v nižšom veku sa objavujú chronické problémy s trávením, hormonálna nerovnováha, deficit spánku, či závislosti na rôznych stimulantoch. Ak budeme slepí k signálom nášho tela, ľahko sa môžeme ocitnúť v situácii, z ktorej nájsť cestu späť k zdraviu už bude náročné. i preto Ponúkame účinné nástroje na posilnenie organizmu v boji so stresom a nástrahami „rýchleho“ životného štýlu. Aby mohol človek  stále napredovať a neničiť pritom to najvzácnejšie čo máme -  Naše zdravie.

Sme v úzkom kontakte s výrobcami a pravidelne testujeme všetky výrobky, ktoré predávame zákazníkovi. Vyberáme si kvalitných dodávateľov a produkty z biodynamického poľnohospodárstva, alebo divoký, avšak udržateľný zber priamo v lesoch. Použité substráty sú v rámci zero-waste opätovne využité ako hnojivo v regeneratívnej agrikultúre, čím sa kruh uzatvára.

Chaga - prírodná lekáreň

🍄Chaga je nabitá superlátkami. Okrem betaglukánov obsahuje veľmi silný antioxidant melanín (pigment obsiahnutý aj v pokožke, či vlasoch), triterpenoidy- betulín, celé spektrum esenciálnych aminokyselín, vitamíny D a B-skupiny, mikronutrienty- horčík, vápnik, železo a ďalšie.

🍄Extrakt z Chagy patrí medzi najsilnejšie antioxidanty na svete. Vplyvom UV žiarenia zo Slnka dochádza v koži k vzniku voľných radikálov, ktoré spôsobujú starnutie buniek. Chaga ich efektívnym spôsobom zachytáva a tým zabezpečuje protistarnúci účinok.

🍄Chaga tiež pôsobí preventívne proti nádorom (najmä kožným) a podporuje aj tvorbu vlastného kolagénu, čím prospieva celkovej kvalite vlasov a pokožky.

🍄V tradičných medicínach sa používa najmä pri tráviacich ťažkostiach. Pozitívne vplýva na zloženie črevného mikrobiómu, zabraňuje tvorbe stresových žalúdočných vredov, a pôsobí proti niektorým baktériám, vírusom a kvasinkám. Betaglukany modulujú imunitu, čím prispievajú k prevencii proti autoimunitným chorobám.

🍄Pre nežnejšie pohlavie zas môže byť zaujímavý jej analgetický účinok pri menštruačných bolestiach, alebo bolestiach hlavy. Bolo totiž preukázané, že pôsobí cez rovnaký enzým ako Ibuprofen.

Chaga tinktúra Hrotlife 95ml

Produkt nájdete TU.