DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Celulitída: príčiny, liečba, tipy a triky

Čo je celulitída?

Celulitída alebo aj "pomarančová koža" je stav, ktorý ovplyvňuje vzhľad pokožky v oblastiach s podkožnými tukovými nánosmi a sama o sebe nepredstavuje výrazné zdravotné riziko. Zhoršovanie stavu celulitídy ale môže byť príznakom iných problémov, ako je nedostatočnosť funkcie lymfatického systému či problémy s odvádzaním odpadových látok z metabolických procesov a vznik kŕčových žíl. Spoznáte ju podľa hrbolčekov, jamiek, nerovností a rýh na koži. Ženy majú vďaka hormónu estrogénu k vzniku celulitídy oveľa väčšie predpoklady než napríklad muži. Najvýraznejšie sa objavuje na zadku a stehnách.

Čo ju spôsobuje?

Celulitída je výsledkom toho, že podkožné tukové bunky tlačia kožu a jej povrchovú vrstvu smerom nahor. Keď sa tieto tukové bunky hromadia a tlačia pokožku, spojivové vlákna, ktoré pripevňujú kožu k svalom, ktoré sú pod ňou, sťahujú sa nadol, čo spôsobuje, že koža sa prehýba a vytvára jamky. Celulitída má tendenciu sa zhoršovať, v prípade, ak človek priberá, neznamená to však, že nemôže postihnúť aj tých najštíhlejších ľudí. Môžete byť schopní niektoré faktory celulitídy kontrolovať, avšak základné príčiny celulitídy sú veci, ktoré nemôžete ovplyvniť:

  • štruktúra kože,
  • hormóny,
  • genetika,
  • vek.

Ako sa jej zbaviť?

Stimulujte lymfatický systém

Spomalený lymfatický systém môže spôsobiť celulitídu. Tu prichádza na rad telová kefa alebo peelingová rukavica, ktoré pomocou masáže alebo jemného kefovanie problematických oblastí môžu pomôcť stimulovať krv a lymfatickú drenáž. Vyskúšať môžete aj sprchovanie striedavo studenou a teplou vodou. Keď použijete studenú vodu, cievy sa stiahnu a potom sa v teplej vode roztiahnu. Podporíte tak cirkuláciu krvi a tkanivo sa stáva pevnejším.

Jedzte veľa zeleniny a nesoľte

Naša pokožka je odrazom nášho tela. Ak ste zdraví, vyžaruje to zvnútra. Ak jete dostatok vitamínov a vyváženú stravu – je to citeľné! Jeden z výskum z roku 2016 naznačuje, že diéty s vysokým obsahom tukov, soli a uhľohydrátov môžu prispieť k celulitíde, pretože tuky vedia zvýšiť zápal, soli môžu podporiť zadržiavanie vody a sacharidy môžu pomôcť rozložiť kolagén. Vysoký príjem tuku, soli alebo sacharidov môže tiež pomôcť vytvoriť viac podkožných tukových buniek. Bojujte preto proti celulitíde zvnútra konzumáciou potravín s nízkym obsahom soli, konzumáciou zelenej listovej zeleniny bohatej na draslík, vyhýbajte sa spracovaným potravinám a alkoholu. K redukcii celulitídy môžete skúsiť aj low carb diétu, ktorá môže mať pozitívny vplyv, nakoľko pomáha zmierniť zadržiavanie tekutín v tele, podporuje tvorbu kolagénu, ktorý je dôležitý pre pevnosť a elasticitu pokožky a v neposlednom rade vedie k strate hmotnosti a redukcii nadbytočného tuku.

Cvičte

Boj s celulitídou je skutočným problémom mnohých žien. Bicyklovanie, beh, stepper sú vašimi spojencami na ceste k lepšie vyzerajúcej pokožke, pretože cvičenie nielen napína svaly, ale aj vyhladzuje pokožku, posilňuje svaly a spaľuje tuk – redukujte celulitídu tým, že sa budete veľa hýbať!

Rádiofrekvenčné spevňovanie kože

Výskum ukázal, že vysokofrekvenčné zariadenia sú pri znižovaní celulitídy naozaj účinné. V štúdii bolo testovaných 16 ľudí. Tento typ liečenia absolvovali dvakrát týždenne počas šiestich týždňov a došlo k 71,87 % zníženiu obvodu stehna a 25 % zlepšeniu celulitídy. Využívaním vysokofrekvenčnej energie na zahrievanie tuku sa pokožka napne a zvyšuje sa krvný obeh, čo po čase pomáha eliminovať výskyt celulitídy.

Spevnite svoju pokožku

Aj v našom sortimente nájdete niekoľko produktov, ktoré pôsobia ako rýchla pomoc v boji proti celulitíde. Použitím oleja alebo séra proti celulitíde Ikarov sa masážnymi pohybmi podporuje cirkulácia krvi v končatinách, čím sa predchádza celulitíde. Olej zároveň zjemňuje a posilňuje pokožku a vďaka obsahu brazílskeho čili korenia zároveň zohrieva podkožný tuk, čím dochádza k jeho odbúravaniu. Používajú sa na problematické partie ako sú zadok, stehná, brucho a ruky, na ktorých treba olej masírovať dovtedy, kým sa úplne nevstrebe.

Môžete tiež vyskúšať telové mlieko a mydlo proti celulitíde z levandule značky Biofresh s vôňou levandule, ktorá osviežuje, upokojuje pokožku a stimuluje regeneráciu buniek. Oleje vášmu telu dodávajú hebkosť a elasticitu a špeciálny extrakt z kávy redukuje podkožný tuk. Anticelulitídne mlieko spolu s anticelulitídnym mydlom masážou problémových oblastí tela, spôsobujú zlepšenie krvného obehu a limfovýmeny. Telové mlieko je úplne na prírodnej rastlinnej báze, bez parabénov, ropných produktov a syntetických farbív.

Ak vám vyhovuje tekutejšia konzistencia, môžete siahnuť po oleji proti celulitíde s čiernym korením a kávovým extraktom WoodenSpoon. Ide o prírodnú zmes s esenciálnymi olejmi s obsahom čierneho a ružového korenia, doplnené o extrakt z kávy.

Olej proti celulitíde Ikarov                        Mydlo proti celulitíde z levandule Biofresh                        Olej proti celulitíde s čiernym korením WoodenSpoon