DOPRAVA ZADARMO nad 60€

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda 2

Božia lekárnička alebo naša Matka Príroda 2

 

 

Tvar potravín ukazuje, ktorý orgán dokážu liečiť.

 V prvom článku sme vám predstavili potraviny a čo s nimi môžme liečiť

Premýšľali ste už niekedy nad tým, prečo majú jednotlivé potraviny svoj konkrétny tvar? Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať komické, ich tvar nám o nich napovie omnoho viac, než by sme možno čakali. Ukazujú totiž práve tie orgány, s ktorých liečbou nám dokážu pomôcť. Súdiac podľa farmakologického podkladu, logická súvislosť tu určite je a dokonca funguje!

Poďme sa spoločne pozrieť aké potraviny treba konzumovať a na ktoré orgány. 

 

FIGA

Figa a vlyv na semeníky

Figy sú plné semien, čo je zrejme dôvod, prečo sa počet spermií pri ich pravidelnej konzumácii zvyšuje, rýchlejšie sa hýbu a zabraňujú tak neplodnosti u mužov. A údajne niektoré druhy fíg rastú na konároch dokonca v pároch…

 

 

BROKOLICA

 

Brokolica a rakovinaMalé hlavičky brokolice, ktoré sú tak tesne pri sebe veľmi pripomínajú stovky rakovinových buniek. Tím výskumníkov na US National Cancer Institute zistil, že týždenné porcie brokolice stačia na to, aby sa znížilo riziko rakoviny prostaty o 45%.

 

SLADKÝ ZEMIAK  alebo  BATAT

 

Batat a vlyv na pankreasPripomínajú vám sladké zemiaky pankreas? Konzumácia sladkých zemiakov vám pomôže vyrovnať hladinu cukru v krvi, čiže glykemický index u diabetikov a podporujú zdravú funkciu tohto orgánu. Sladké zemiaky majú vysoký obsah beta-karoténu, ktorý je silným antioxidantom a chráni všetky tkanivá v tele.

 

 

CIBUĽA

Cibuľa a telesné bunky Cibuľa vyzerá ako naše bunky a presne táto zelenina pomáha aj pri ich čistení. Výskum  ukazuje, že cibuľa odplavuje odpadové látky zo všetkých telesných buniek. Dokonca    produkuje slzy, ktoré umývajú epitelové vrstvy z očí. Ďalším spolupracovníkom je cesnak, ktorý  podobne pomáha detoxikácii buniek.

 

 

HROZNO

Hrozno a pľíucne bunkyHrozno sa podoba na pľúcne mechúriky. Strava s vysokým obsahom čerstvého hrozna ukázala, že sa znížilo riziko rakoviny pľúc. Semená hrozna tiež obsahujú chemické látky nazývané proantokyanidiny, ktoré znižujú závažnosť astmy.

 

 

BANÁN


Áno, božská lekárnička obsahuje aj banány. Nie však v súvislosti s orgánom nášho tela, ako by ste ho možno očakávali.Hovorí sa, že pravidelná konzumácia banánov vyčarí úsmev na tvári. Toto obľúbené ovocie obsahuje aminokyselinu tryptofan, ktorý sa trávením premení na neurotransmiter zvaný serotonín – hormón šťastia. Banán je možné nazvať prírodným antidepresívom, pretože nastavuje vyššiu úroveň produkcie serotonínu, čiže hormónu šťastia v mozgu, a tým, pochopiteľne, aj lepšiu náladu. A odteraz, hor sa do banánov!

 

 

ŽENŠEN

Žen šen a vplyv na teloKoreň ženšenu vyzerá ako celé ľudské telo a je tiež celostným liekom, tzv. všeliekom, na takmer všetky ochorenia. Zrejme preto dostal aj priliehavý názov „všehoj ázijský“. Radí sa medzi adaptogény, rastlinné látky bez špecifického účinku na konkrétny orgán či chorobu, ale pôsobiace na organizmus povzbudzujúco, posilňujúc zdravie a vitalitu. Užívanie ženšenu pomáha vzpružovať, zlepšiť všetky životné funkcie, metabolizmus i krvný obeh, oživiť pamäť, myslenie, hospodárenie s energiou, uviesť telo do rovnováhy, odstraňovať vyčerpanosť a človek sa tak cíti celkovo zdravšie. Od nepamäti sa vysoko cenia i jeho afrodiziakálne vlastnosti.

 

 

 

 

 

 

 

ČERVENÉ VÍNO

Tak to je hádam jasné každému, pretože určite každý počul o zázračnom poháriku červeného vínka každý deň na zdravé a vitálne krvinky. Červené víno, ktoré je bohaté na antioxidanty a polyfenoly, vrátane silného resveratrolu, skutočne vyzerá ako krv a naozaj jej aj prospieva. Nie, nieje to mýtus. Hovoríme však o dvoch deci vínka, ktoré netreba prekračovať. Inak sa účinky obrátia na negatívne. Červené víno chráni pred ničivými účinkami LDL cholesterolu, ktorý môže spôsobiť srdcové choroby. K dispozícii je tiež zlúčenina znižujúca zrážanlivosť krvi v červenom víne, takže sa znižuje možnosť vzniku krvných zrazenín, ktoré sú spojené s cievnymi mozgovými príhodami a srdcovými chorobami.

 

 

 Chininová kôra a vlasyA ak Vás náš článok a Božská lekárnička zaujala a dočítali ste až do konca, prinášame Vám aj podobizňu, ktorou musíme náš článok zakončiť, a to veľmi tematicky.  Keďže sme Bioruža a zaoberáme sa kozmetikou, tu je niečo, čo nám Matka Príroda nadelila aj pre naše krásne vlásky – CHINÍN.

Chinín

Čo vám pripomína táto chinínová kôra? Podoba s našimi vlasmi nebude asi taktiež náhodná, vzhľadom na účinky chinínu na podporu rastu vlasov a ich pevnosť

 

 

Vlasová štruktúraChinín je horký, bezfarebný, práškový alebo kryštalický alkaloid, pôvodne izolovaný z kôry chinínovníka Cinchona. Táto účinná látka bola dlhú dobu jediným liekom proti malárii a užíva sa tiež proti horúčkam. Dnes sa chinín využíva aj v potravinárstve, napríklad k príprave známych chinínových nápojov (Tonic) ako chuťová a povzbudzujúca látka. Má však svoje miesto i v kozmetike a očaruje nás svojimi blahodárnými účinkami na vlasy. Chinín je všeliek na naše vlasy! Rýchlo preniká do vlasovej pokožky, urýchľuje mikrocirkuláciu, spevňuje vlasové folikuly, stimuluje rast zdravých a silných vlasov. Znižuje alebo úplne zastavuje vypadávanie vlasov. Pravidelná starostlivosť o vlasy chinínom výrazne zlepšuje celkový stav vlasov. Robí ich hustými, elastickými a zdravými.

 

 

Ak patríte k dievčatám či ženám, ktoré, žiaľbohu, trpia vypadávaním vlasov, potom máme pre vás naozaj účinné riešenie -  Šampón s CHINÍNOM, ktorý môžete nájst na našich stránkach: